На сьогоднішній день килимове покриття – одне з найпопулярніших підлогових покриттів. Упорядковуючи свій будинок, всі ми прагнемо до поєднання краси і практичності і затишку. Килимові покриття для будинку суміщають в собі ці якості. З ними в будинку красиво, тепло і зручно, тому, бажаючи зробити свій дім чистим і затишним, багато зупиняють свій вибір саме на килимових покриттях.

Зміст

 • Килимові покриття: критерії вибору
 • Плюси килимового покриття
 • Килимові покриття для різних приміщень будинку
  • Ковролін для передпокою, коридору та сходи
  • Ковролін для вітальні
  • Ковролін для спальні
  • Килимове покриття для їдальні
 • Особливості вибору килимового покриття для дитячої
 • ? Килимові покриття: критерії вибору

  Чим відрізняється килимове покриття або ковролін від килима? Килим має стандартний розмір, закінчений малюнок, а килимове покриття – будь-який розмір і форму. Це рулонний матеріал, довжина якого необмежена, а його малюнок зазвичай дрібний і повторюваний (за винятком дитячого ковроліну). Складається він з основи, ворсу і закріплюючого шару. Така структура і забезпечує йому досить високу зносостійкість.

  Сьогодні існує величезна безліч килимових покриттів з різними забарвленнями. Деякі відносяться до елегантному класичному дизайну, інші – до сучасного дизайну з абстрактним геометричним малюнком, треті являють собою рельєфне килимове покриття з високим або середнім ворсом.

  Представляють інтерес моделі, виконані з крученої пряжі (саксонія і фризі). Вид таких покриттів викликає непереборне бажання сісти і навіть прилягти на м’яку підлогу. Крім дизайну, вибір килимових покриттів для дому обумовлюється функціональним призначенням приміщення.

  Килимове покриття для будинку потрібно вибирати, орієнтуючись на наступні критерії:

  • декор, колір, поєднання з іншими елементами простору;
  • якість волокна та його склад: натуральна або синтетична;
  • щільність і висота ворсу;
  • особливості приміщення.

  ? Плюси килимового покриття

  Килимове покриття або ковролін створює в будинку затишну і теплу атмосферу. Ковролін абсолютно безпечний для здоров’я: він не виділяє небезпечних для людини речовин, не викликає алергії. В повітрі приміщень, покритих ковроліном, кількість пилу в 2 рази менше, ніж в аналогічних приміщеннях з твердою підлогою.

  Килимові покриття створює в приміщенні атмосферу затишку і тепла.

  Цікаво знати! Коли ми ходимо по м’якому килиму, наші суглоби і хребет піддаються меншому навантаженні.

  Ковролін є досить привабливим видом обробки у зв’язку з його такими важливими характеристиками, як:

  • відмінна звукоізоляція;
  • енергозбереження;
  • безпека;
  • зносостійкість;
  • простота укладання;
  • антиалергенні властивості;
  • високі декоративні особливості;
  • простота укладання.

  Крім того, килимове покриття повністю покриває підлогу в приміщенні, не мнеться під важкої меблями, в процесі експлуатації не втрачає колір, довго зберігає гарний зовнішній вигляд і хорошу форму. На відміну від плитки чи ламінату, воно легко стелиться і також нескладно змінюється.

  Звукоізоляція. У будинках зайвий шум серйозно впливає на благополуччя жителів, тому килимове покриття відіграє важливу роль у цьому відношенні, оскільки відмінно поглинає звуки.

  Зниження рівня шуму позитивно позначиться і на сусідів знизу.

  Енергозбереження. Килимові покриття зберігають тепло в приміщенні, так як мають низьку теплопровідність. Вони створюють на підлозі своєрідний енергетичний бар’єр, що дозволяє економити кошти на опалення до 6%.

  Безпека. Безпека передбачає два аспекти – зменшення ковзання і скорочення навантажень на суглоби: пружні і м’які волокна килимового покриття забезпечують відмінні ортопедичні властивості, виражений ефект амортизації. Неслизьке покриття великий плюс для літніх людей і дітей, і навіть у разі падіння м’яке полотно знизить ризик отримання травми.

  Здоров’я. Килимові покриття зберігають здорове середовище проживання в приміщенні завдяки чудовій властивості захоплення пилу. Осідаючи швидко, пил утримується у волокнах ковроліну до тих пір, поки ми не пилососимо знову покриття. Це важливо, так як в повітрі відповідно менше пилу, а , як відомо, частинки пилу є носіями мікробів, алергенів і інших забруднювачів повітря.

  Існування міфу, що, нібито, килимове покриття збільшує ризик алергічних реакцій, так як сприяє розмноженню так званих пилових кліщів, нічим не підкріплено. Дослідження довели: в сухих і добре провітрюваних приміщеннях, де регулярно проводиться чистка пилососом, появу і розмноження алергенів практично виключено.

  ? Килимові покриття для різних приміщень будинку

  ? Ковролін для передпокою, коридору та сходи

  Ці зони будинку або квартири використовуються більш інтенсивно.

  Килимове покриття в коридорі має бути зносостійким і брудовідштовхуючим

  Для них потрібно килимове покриття з низьким і щільним ворсом, яке буде:

  • володіти високою зносостійкістю;
  • характеризуватися відмінними грязеотталкивающимі властивостями;
  • добре піддаватися чищенню.

  Практичним для даних приміщень є поліпропіленове покриття, що має водовідштовхувальне просочення. Підійде короткий розрізної, гладкий на дотик ворс, званий велюром. Можна вибрати килимові покриття з друкованим кольоровим малюнком або меланж (сполучаються між собою різнокольорові нитки), оскільки на однотонному полотні будь-які плями помітніше.

  Килимове покриття для сходів

  Примітка: у місцях найбільшого забруднення, які потребують постійного прибирання, рекомендується постелити ковролін на гумовій основі.

  ? Ковролін для вітальні

  Вітальня – це парадна частина інтер’єру, місце прийому гостей. Тому килимове покриття в цій кімнаті повинно мати презентабельний вигляд. На відміну від передпокою і коридору, головну роль тут грає декор.

  Килимове покриття у вітальні повинне мати презентабельний вигляд

  У вітальні килимове покриття повинно бути:

  • ошатним або з декоративним ефектом;
  • стійким до сминаемости і до загального забруднення;
  • легко піддаватися чищенню.

  Найбільш оптимальним варіантом є середній щільний ворс – розрізний, петлевий, комбінований, одне – і різнорівневий. Непогано підійде крупнопетлевое, тафтингові або велюрове покриття.

  При виборі кольору і малюнка килимового покриття визначальним є стиль інтер’єру

  Говорячи про вибір кольору або малюнка, то тут обмежень не існує, визначальним є стиль інтер’єру. З допомогою рельєфною структури ковроліну можна добитися відмінного декоративного ефекту.

  ? Ковролін для спальні

  Спальна кімната використовується менш інтенсивно, тому головне в ній – приємне відчуття відокремленості і тепла. Вимоги до ковроліну в спальні:

  • максимальний затишок і комфорт;
  • антистатичні властивості.

  У спальню рекомендується м’який і пухнастий ковролін з низькою щільністю і високим розрізним ворсом. При купівлі ковроліну для спальні слід зупинити свій вибір на моделях з синтетики. Вони просякнуті протигрибковими засобами, не бояться бруду, не викликають алергії і прослужать довгий час.

  У спальні кращий ковролін пастельних тонів

  Що стосується вибору малюнка або кольору, він безпосередньо залежить від стилю інтер’єру, а також від побажань самої людини. Все-таки переважніше є спокійні пастельні тони.

  ? Килимове покриття для їдальні

  В їдальні рекомендується вибирати багатобарвне килимове покриття

  В їдальні можлива поява різних плям, тому для цієї кімнати потрібно вибрати багатобарвне, легке у догляді покриття, яке повинно:

  • бути несприйнятливим до барвників;
  • володіти водовідштовхувальними і брудовідштовхуючим властивостями;
  • легко чиститися.

  Таким вимогам найкраще відповідають килимові покриття з високою щільністю і питомою вагою. Це може бути ковролін з вовняними нитками, попередньо обробленими спеціальними брудовідштовхуючим і противоаллергенными складами, або виготовлений з поліестеру або нейлону. Також можливе поєднання нейлону і шерсті, що поліпшує експлуатаційні характеристики покриття.

  ? Особливості вибору килимового покриття для дитячої

  Ковролін для дитячої вимагає особливого підходу. Вибір м’якого покриття залежить в першу чергу від віку малюка. У будь-якому випадку килимове покриття для дитячої кімнати повинна бути:

  • немарким і легко чиститься;
  • комфортним і безпечним;
  • забезпечує сприятливий емоційний настрій.

  Для кімнати малюка (до 5 років) є ідеальним розрізної м’який ворс середньої щільності і висоти. Дітям старшого віку можна вибрати покриття з пружним і більш жорстким ворсом, переважно типу «велюр» або «петля». У плані чищення він дуже практичний.

  Килимове покриття в кімнаті для самих маленьких

  Щоб утеплити якомога більше дитячий ковролін, до нижньої основі часто додають повстяний шар, що робить виріб ще приємніше і м’якше для дитини, що грає на підлозі.

  Цікаво! Для виготовлення синтетичних покриттів для дитячої кімнати використовують, як правило, спеціальний харчовий поліуретан.

  Головна відмінність дитячої килимового покриття, яке відразу впадає в очі – це його забарвлення: на ньому відображають казкові персонажі, улюблених героїв мультфільмів, дороги, будинки і інші яскраві малюнки. З допомогою такого підлогового покриття кімнату дитини можна перетворити на справжнє містечко зі своїми будиночками, вулицями та автомобілями, забезпечуючи малюкові приємне і захоплююче, а ще й безпечне проведення часу.

  З таким покриттям підлогу перетворився на справжнє містечко!

  Важливо знати! Килимове покриття в кімнаті для дитини необхідно чистити пилососом щодня, оскільки малюк постійно контактує з ним.

  Ось ви і дізналися, які бувають килимові покриття, як вибрати найкраще рішення для кожної кімнати, і, напевно, з’ясували для себе, що потрібно звертати увагу не стільки на красу візерунка полотна (хоча і це важливо), скільки на його експлуатаційні характеристики. Адже важливо, щоб килимове покриття прослужило вам вірою і правдою як можна довше.