Як вибрати ламінат для кухні: вибираємо між вологостійким і водостійким ламінатом

Як вибрати ламінат для кухні: вибираємо між вологостійким і водостійким ламінатомПри виборі матеріалу для кухонної підлоги далеко не багато хто замислюється про ламінат, вважаючи це покриття не самим підходящим для даного приміщення. Проте сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує досить великий вибір різноманітних різновидів ламінату, серед яких є і ті, які просто ідеально підійдуть для кухні. Щоб не помилитися з вибором, необхідно знати, як вибрати ламінат для кухні, і тоді він не один рік буде радувати своїм відмінним зовнішнім виглядом і високими показниками зносостійкості.

Чому варто вибрати для кухні саме ламінат

Говорячи про те, чому для кухонної підлоги варто вибрати саме такий матеріал як ламінат, можна відзначити відразу кілька переваг як декоративних, так і практичних. Ламінат може імітувати різні матеріали, тому не складе труднощів підібрати потрібний варіант для кухні в будь-якому стилі, кольорі та манері оформлення. Можна вибрати ламінат для кухні під плитку, різні породи і фактури дерева, що імітує камінь або просто з гладкою однотонною поверхнею. На відміну від тих матеріалів, які він може імітувати, ламінат має деколи набагато більш демократичну вартість, що також не можна не відзначити як одна з переваг цього матеріалу. Також не можна не згадати про те, що ламінат є одним з найпростіших у укладанні матеріалів, адже не потрібна якась додаткова підготовка підлоги. Якщо поверхня підлоги є рівною, ламінат можна укласти навіть не старе покриття підлоги – ковролін, лінолеум, паркет або дерев’яний підлогу. При бажанні ламінат, точніше сказати деякі його види, можна використати і на тій кухні, на якій планується обладнати тепла підлога. Вибираючи ламінат для цих цілей, необхідно звернути увагу на його маркування.Як вибрати ламінат для кухні: вибираємо між вологостійким і водостійким ламінатом

Як правильно вибрати ламінат для кухні

Перед тим як вибрати ламінат для кухні, необхідно уважно ознайомитися з тим, який ламінат найбільш добре підходить для приміщень такого виду.

Якщо говорити про клас ламінату, то для кухні краще всього вибрати 31 або 32 клас. Деякі продавці в магазинах можуть радити купувати ламінат більш низького класу, кажучи про те, що 31 і 32 клас призначаються для використання в громадських приміщеннях, офісах, магазинах, ресторанах, т. е. там, де відзначається підвищена навантаження на підлогу, однак цей аргумент не варто приймати до уваги. Чим вище клас ламіната, тим більше зносостійким він виявиться і тим менше він буде боятися вологи, ударів, подряпин та інших ушкоджень, які можуть виникати в процесі його експлуатації.

Вологостійкий і водостійкий ламінат

Вибираючи ламінат для кухні, варто зупинити вибір на влагостойком або на водостійкому ламінаті, які оптимально підходять для цього приміщення, де часто відзначається підвищений рівень вологості, а також можливе потрапляння води на підлогу.

Вологостійкий ламінат для кухні добре переносить попадання води на його поверхню, однак це стосується безпосередньо поверхні виробів, але не стиків між ними. У тому випадку, якщо вода потрапляє і довгий час залишається на місці стику двох листів ламінату, відбувається розбухання його внутрішньої структури, що призводить до деформації і верхнього шару плити. На жаль, навіть після повного висихання відновити первісний зовнішній вигляд ламінату не вдасться. Для того, щоб нічого подібного не сталося, необхідно при укладанні ламінату, а можливо і в процесі його подальшої експлуатації, обробляти стики спеціальною мастикою, яка захистить ламінат від проникнення вологи через стики.

Водостійкий ламінат для кухні, який також часто використовується і для підлоги у ванній кімнаті, істотно відрізняється від інших видів ламінату і помітно перевершує за своїми характеристиками вологостійкий ламінат. Основна відмінність полягає в тому, що основу вологостійкого ламінату становить деревна плита, яка має підвищену щільність і волокнисту структуру, в той час як основу водостійкого ламінату становить пластмасова плита, яка просто не здатна вбирати вологу, а, значить, не розбухне навіть при постійному контакті з водою і в результаті впливу вологості. Верхній шар водостійкого ламінату також є досить міцним і являє собою клейовий склад, за допомогою якого на поверхню наноситься декоративний шар і додатковий шар водовідштовхувального полімеру, який ще більш надійно захищає ламінат від вологи, так і від механічних пошкоджень.

У будь-якому випадку, незалежно від того, який ламінат для кухні буде обраний, необхідно по можливості намагатися не допускати занадто тривалого контакту підлоги з водою, особливо у випадку з вологостійким ламінатом, і витирати рідина з поверхні підлоги протягом 15 хвилин.

Як вибрати ламінат для кухні: вибираємо між вологостійким і водостійким ламінатом

Недоліки кухонного ламінату

Практично кожен матеріал поряд з достоїнствами має ті чи інші недоліки, про які обов’язково необхідно знати.

Головним недоліком ламінату, якщо не брати в розрахунок водостійкий ламінат, є його боязнь тривалого впливу вологи – якщо на кухні стався витік води в той час, коли нікого не було вдома, є ризик того, що доведеться робити повну заміну ламінату в цьому приміщенні.

В якості ще одного недоліку можна відзначити досить дзвінкий звук кроків по цьому покриттю. Вирішити цю проблему можна за допомогою невеликого килимка, який можна розташувати в зоні руху або ж, використовуючи взуття з м’якою підошвою.

Багато хто знає про те, що ламінат, як і практично будь-який матеріал, що має деревну основу і пройшов промислову обробку, може містити формальдегід – речовина, яка у великих кількостях може негативно впливати на наш організм. Певну кількість формальдегіду, що міститься в меблів, дерев’яних дверях і багатьох інших виробах. Для того щоб зрозуміти, наскільки безпечний купується ламінат, необхідно звернути увагу на відповідне маркування – якщо на упаковці ламінату присутній маркування Е-1, значить від містить мінімальну кількість формальдегіду, яке не є небезпечним для людини.

Як вибрати ламінат для кухні: вибираємо між вологостійким і водостійким ламінатом

Як доглядати за ламінатом на кухні

Ламінат на кухні не вимагає якогось спеціального догляду – достатньо лише регулярно проводити прибирання за допомогою не занадто вологої ганчірки. При бажанні можна використовувати спеціальні засоби для догляду за ламінатом, які допоможуть надати підлозі блиск і більш свіжий зовнішній вигляд. Існують також засоби, які допоможуть замаскувати дрібні подряпини і пошкодження на поверхні ламінату в разі їх виникнення.

Вартість ламінату відрізняється в залежності від його класу, а також додаткових характеристик зносостійкості і популярності виробника. Економити при виборі цього матеріалу не варто, оскільки тільки дійсно якісний ламінат зможе прослужити достатньо довго і не буде засмучувати свого господаря своїм зовнішній виглядом.

Не варто боятися купувати в якості матеріалу для кухонної підлоги ламінат, головне не помилитися з вибором необхідного за характеристиками матеріалу під час його покупки, а також враховувати особливості ламінату в процесі його подальшої експлуатації.

Як вибрати ламінат для кухні: вибираємо між вологостійким і водостійким ламінатом