Як вибрати ламінат і не пошкодувати про зроблене виборі

Як вибрати ламінат і не пошкодувати про зроблене виборіВибір підлогових ламінованих покриттів для підлоги величезний, і зупинитися на конкретному вигляді непросто. Складно дати очевидні рекомендації навіть при виборі типу ламінату. Наприклад, комусь подобається матова ламінована поверхня, а для інших нові підлоги зобов’язані виблискувати лакованим шаром. Для однієї господині декор ламінату без фаски буде дизайнерським анахронізмом, для іншого ця фаска-канавка є джерелом постійних проблем з прибиранням приміщення. Є прихильники колірної гами ламінату «під дерево», не менш численні бажаючі володіти новими статями, що імітують мармур або граніт. Цей список людських пристрастей до зовнішнього вигляду і експлуатаційних характеристик ламінату можна продовжувати довго. Строго об’єктивного відповіді, який ламінат краще вибрати, отримати важко. Але можна дати кілька узагальнених рекомендацій щодо вибору нового ламінованого покриття.

Як вибрати ламінат по основним характеристикам

  • Товщина ламінованої дошки. Цей критерій важливий у якості показника міцності ламіната і його сумісності з вже встановленими у відремонтованому приміщенні дверима. Оптимальне використання ламінату товщиною 7 – 8 мм, нижня межа – 6 мм. Чим товще ваше нове покриття, тим у нього менше чутливість до тривалих навантажень (зазвичай від меблів). Чим ламінат тонше, тим підлоги будуть холодніше. Виняток становить укладання ламінованих панелей на підлоги з підігрівом, тоді невелика товщина буде плюсом, але жорсткість тонкого ламінату в будь-якому випадку залишає бажати кращого.
  • Щільність ламінованої плити. Найважливіший критерій – щоб зрозуміти, який ламінат краще зі схожих видів, досить поглянути на показник щільності несучої HDF-плити. На російську мову це скорочення перекладається як «древесноволкнистая плита високої щільності». До речі кажучи, така плита набагато міцніше широко розрекламованих МДФ або ДВП підстав – її випускають в заводських умовах, спресовуючи під високим тиском.

Міцність нових ламінованих підлог і тривалість їх експлуатації безпосередньо залежать від високої щільності HDF-плити. Далеко не завжди ці дані присутні на упаковці ламінату і відомі продавцям в роздрібних мережах. Щільність ламінату можна розрахувати самостійно за формулою:

Р = М/S*d

Тут: Р – шукана щільність
М – маса однієї упаковки ламінату
S – площа всіх панелей в упаковці
d – товщина ламінату

Усі наведені дані зазначаються на упаковках ламінату, так що розрахунок зробити нескладно. Рекомендоване значення щільності ламінованих панелей – не менше 850 кілограм на квадратний метр

  • Розкрій ламінату – у різних виробників довжина і ширина панелей істотно відрізняється. Якщо планується наймати майстрів для укладання ламінату, на його розкрій можна не звертати уваги – професіонали впораються з будь-яким. Якщо плануєте укладати ламінат самостійно, то довгі і широкі панелі буде монтувати складніше стандартних.
  • Клас навантаження. Найпоширеніший критерій оцінки якості ламінату. Випускалися раніше, 21, 22 і 23 класи строго для домашнього використання з гарантованим терміном експлуатації 2 – 4 роки вже не виробляються. Наявні на ринку класи градації ламінату такі:

31 клас – найбільш поширений. В комерційних приміщеннях з високим навантаженням служить не більше трьох років, при домашньому використанні — близько 10 років. 31 клас ламінату рекомендований для спальних кімнат в побуті і для невеликих кабінетів при офісної експлуатації – тобто для приміщень з рідкісною експлуатацією підлоги.

32 клас. Служить від трьох до п’яти років в офісах і до 15 років в квартирах і будинках. Припустимо до експлуатації для більшості офісних і всіх домашніх приміщень.

33 клас. Призначений для тривалої служби в умовах серйозних навантажень – до 6 років в комерційних приміщеннях і до 20 років у домашніх умовах. Практично весь термін служби зберігає привабливий зовнішній вигляд.

34 клас. Застосовується для експлуатації в умовах підвищеної інтенсивності (на вокзалах, в аеропортах та автосалонах, на танцмайданчиках тощо) строком до 15 років. При побутовому використанні ламінат 34 класу прослужить 30 — 40 років, так що багато виробники дають на нього довічну гарантію. Однак питання гарантійного застосування ламінату мають кілька «підводних каменів», про них розповімо окремо.

З класами навантаження справи йдуть не так просто – скажімо, якісна німецька ламінована дошка 32 класу може бути нітрохи не гірше вітчизняного ламінату 33 класу. Найбільш поширений 31 клас бажано з розглянутих варіантів придбання взагалі виключити – він зараз найнижчий за навантаженні, ймовірність натрапити на неякісний товар в цьому класі вище, ніж в інших.

• Термін гарантії. Здавалося б, що простіше? Як вибрати ламінат по цьому параметру — купити у виробника з максимальною гарантією, вірно?

Не зовсім так. Уважно вивчивши гарантійні умови, нескладно переконатися в загальній тенденції – висловити претензії вже через кілька місяців після укладання підлоги вам навряд чи вдасться. Претензії, що виникли після вказаного терміну «підігнати» під гарантійні зобов’язання виробника або продавця практично нереально. В умовах гарантії прописані обмеження різного ступеня подробиці, а ламіновані підлоги піддаються щоденному впливу – а стало бути, стирання, подряпин і т. п.

Ламінат взагалі без гарантії, або із символічним терміном на пару тижнів не можна купувати ні пі яких умовах, нехай навіть дуже вигідних для заощадження ремонтного бюджету. Тому що ця вигода – віртуальна, і в 90 % випадків обернеться повторної купівлею і новими витратами на транспортування і монтаж.

Всі вищесказані кроки щодо вибору ламінату можна здійснить, не виходячи з дому – достатньо доступу в інтернет, на офіційні сайти виробників, тематичні ресурси і форуми і спілкування зі знайомими, які закінчили ремонт. Хоча інтернет-торгівля «широко крокує по країні», купувати ламінат бажано в офлайні – простіше кажучи, в магазині/торговому центрі/будівельному гіпермаркеті. Як вибрати ламінат для підлоги тому, хто губиться в магазині або не знає, про що запитувати продавця?

Кілька очевидних правил для вибору ламінату

1. Нема чого питати продавця «А що ви можете порадити?». Краще запитати «Що ви можете запропонувати?». Торгову точку цікавить не ваш новий підлогу, а власна прибуток за кожен проданий квадратний метр ламінату. В магазин потрібно приходить з уже сформованою думкою, приймати рішення «на ходу» нерозумно.

2. У багатьох фірм виробників є така «фішка» — крім випуску основних колекцій, вони випускають допоміжні (так звані B-бренди). При цьому низька ціна ламінату під B-брендом приоритетна, і навіть серйозні виробники свідомо йдуть на погіршення якості задля зниження витрат та вигідною вартості. Вибрані ламіновані панелі повинні обов’язково бути присутнім на офіційному сайті виробника в розділі «Основні колекції». Купувати B-бренди не варто (ви ж ведете підлога не на пару років!) Врахуйте, що продавець буде цілком щиро запевняти вас в справжності обраного ламінату – тільки ця «фірменість» буде не краще китайського контрафакту.

3. Важливе питання платності доставки і гарантій на транспортування. Тут вже присутні наші, доморощені хитрощі. Розтяжка на весь торговий зал «У нас безкоштовна доставка!», зрозуміло, приваблює клієнтів. Але вартість самого ламінату може бути такий, що вигідніше купити точно такий же товар в сусідньому магазині і окремо найняти машину з вантажниками. Уточніть, чи доставку підйом до квартири.

4. Обов’язково поцікавтеся, чи є можливість здати назад нерозпаковані пачки ламінату і в який термін після придбання. Торговий заклад з подібною послугою має очевидний пріоритет. Таким чином можна не розраховувати зі скрупульозною точністю обсяг купівлі і не переживати при кожному неточному розпилі ламінованої дошки.

5. Є в магазині фірмові аксесуари для ламінату (плінтуса, куточки, закінчення, перехідні вставки і т. п). Краще купити «все і відразу». Не забудьте влагоізоляціонние плівку-підкладку – вона входить в комплект поставки.

6. Наявність вибраної ламінату на складі в повному обсязі, точні терміни такого наявності та штрафні санкції до продавця за порушення цих термінів.

7. Наскільки гарантія виробника збігається з гарантією продавця. Наявність в вашому місті представництва фірми-виробника знімає актуальність цього пункту, але на всі міста і селища ніяких представництв не напасешся. Уточніть, як саме буде діяти продавець у разі гарантійного випадку (замінить неякісний товар, поверне гроші і т. д.)

8. Обов’язково зберігайте всі чеки і накладні на ламінат, навіть після його укладання. Багато місця ці кілька папірців не займуть, а користь від них у разі непередбачених проблем буде очевидна. «Без бумажки ты…» — ну, нехай не комашка, але і не клієнт, а самозванець.

Який ламінат краще — кілька технічних рад

  • З’єднання ламінованих панелей буває трьох типів – подбивное, защелкивающееся і комбіноване. При самостійній укладанні нового ламінату переважно купити панелі з защелкивающимся замком – вони простіше монтуються.
  • Вибір декору – статеве покриття змінюється набагато рідше, ніж обробка стін. Ті ж шпалери можна переклеювати кожні два роки а стіни «під євростандарт» фарбувати і того частіше. Відповідно, тип і тональність декоративної обробки нового ламінату повинен бути максимально універсальним і підійти не тільки до нинішнього ремонту приміщення, але і до можливих «апгрейд» стін і меблів в майбутньому.
  • Фаска – її наявність і розмір. Фаска на ламінаті імітує натуральну дошку (декор під масив дерева – самий широко поширений). Але є наявність має не тільки дизайнерський, але і практичний сенс. Яким би якісним новий ламінат не був, стики між окремими дошками з роками стають все помітнішими, особливо від впливу вологи. Фаска такі неприємності зовнішнього вигляду усуває. Ламінат з фаскою після сильної заливки водою можна розібрати, просушити і змонтувати заново – навіть сильне розбухання стиків залишиться візуально непомітним.

Не разыскивайте дешевого ламінату – якість малобюджетним не буває. Постарайтеся врахувати при покупці кожну дрібницю, щоб нові ламінована підлога у вашій оселі зберігали привабливість і служили довгі роки.

Як вибрати ламінат і не пошкодувати про зроблене виборі