Найпоширеніший метод кріплення ГКЛ – монтаж листів на металевому каркасі. Щоб здійснити його на стелі, використовують підвіси для гіпсокартону та інші кріпильні елементи. Моделі підвісів мають різні розміри і конструкції, бувають прямими і регульованими, що значно спрощує установку внутрішнього облицювання.

 

Стельовий підвіс

Підвісні стелі вважаються найбільш прийнятним методом вирівнювання і обробки стель. Стельові підвіси для каркаса гіпсокартону забезпечують максимально рівну стелю на кривій поверхні за рахунок того, що вони можуть змінювати свої розміри і довжину.

Підвіс для стелі з гіпсокартону також дає можливість розмістити в порожнині каркаса утеплювач, електрокомунікації, вентиляційні труби.

 

Також рекомендуємо прочитати:Як кріпити телевізор на гіпсокартон, якщо ззаду фанера
Чому бізнес вибирає LED
Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів
Які бувають комплектуючі для гіпсокартону: їх види та призначення

Підбираємо розміри

Звичайний підвіс для ремонту в житлових приміщеннях являє собою круглу сталевий дріт з перетином 3-6 мм. Щоб зробити підвісну стелю, один її кінець кріпиться до основи, а другий – до каркаса, на який буде монтуватися гіпсокартон. Таким чином, відстань від базового до фальш-стелі визначається довжиною цієї дроту.

Підвісні стелі також зручно монтувати за допомогою прямих підвісів. Вони виглядають як плоска пластина, розміри якої 12,5х6х3 див. Його згинають у формі букви «П» безпосередньо перед кріпленням.

Товщина пластини буває різною:

  • 0,9 мм,
  • 0,7 мм,
  • 0,6 мм.

Прямий підвіс

Прямий підвіс використовується при монтажі каркаса під гіпсокартон стіни, стелі і підлоги з цегли, бетону чи каменю.

Прямий стельовий підвіс для монтажу гіпсокартону застосовують, якщо умови відповідають кількома критеріями:

  • висота каркаса ГКЛ становить до 10 см;
  • нерівності основи не перевищують 3 див.

При інших умовах необхідний стельовий підвіс із затиском.

Подібний прямий підвіс може витримати навантаження до 25 кг без деформації. Це важливо враховувати, приймаючи до уваги вагу і розміри листа гіпсокартону. При монтажі каркаса на стелі рекомендують кріпити елементи на відстані 60-70 див.

Регульований підвіс

Нерідко доводиться монтувати багаторівневий стеля – за дизайнерським задумом або з інших міркувань. У цьому випадку знадобиться регульований підвіс. З їх допомогою висоту стелі можна робити різною в залежності від необхідної форми – купольної, похилої, з нішею для підсвічування.

Існує два види регульованих підвісів:

  • Стрижневий – це вже згаданий вище дротяний, який використовують у житлових приміщеннях.
  • Ноніус-підвіс – складається з двох частин, що з’єднуються фіксаторами на необхідній висоті. Це посилений варіант, який здатний винести навантаження до 40 кг
  • Правильне кріплення підвісів для гіпсокартону (відео)