Монтаж підлогового плінтуса, як відомо, є заключним штрихом, який надає підлозі закінчений вигляд. Тому укладання підлогового плінтуса – справа важлива.

Вибрати підлоговий плінтус можна, або під тон стін і підлоги, або контрастує з ними кольору. Тому потрібно уважно поставитися до кольору і форми плінтуса, а також до матеріалу, з якого він виготовлений.

 

Який плінтус краще вибрати

Дерев’яний плінтус

Цільнодеревяні плінтус досі користується найбільшою популярністю. Його вибирають, як правило, тієї ж породи дерева, що і підлога. Якщо на підлозі у вас укладений дубовий паркет, то краще його обрамити таким же, дубовим, плінтусом. Якщо у вас паркет сосновий, то краще всього підійде сосна.

Однак не приймайте таке твердження за аксіому, так як в дизайні є і багато інших, трохи несподіваних, але не менш вдалих рішень.

Плінтус з червоного дерева є одним з «найяскравіших», хоча і недешевих рішень обрамлення паркету. Такий плінтус випускають різних відтінків світлого, димчастого середньої насиченості і насиченого з червоним відливом.

При купівлі підлогового плінтуса потрібно враховувати те, що після нанесення лаку він змінить свій відтінок. Тому, перед тим як остаточно вибрати плінтус, потрібно попросити у продавця отлакированные зразки, і порівняти їх з вже лакує відтінком вашої підлоги. Однак якщо продавець не зможе надати вам таку можливість, не потрібно покидати магазин або подумки уявляти, як буде виглядати отлакірованний варіант вибраного вами плінтуса. Досить провести по ньому вологою тканиною, і він тут же прийме відтінок, майже повністю схожий з лакованим варіантом.

У розрізі дерев’яні плінтуси мають трикутну форму, а одна з сторін оброблена фасонною фрезою. Крім того, потрібно врахувати, що профіль часто буває різним, тому плінтус краще купити з «запасом». Ціна дерев’яного плінтуса невисока, і є ризик заробити собі головний біль у пошуках відсутнього метра.

Останнім часом найчастіше використовується профіль з «підошвою» — відносно вузькій (до 25 мм) нижньою частиною і висотою до 60 мм. Лицьова частина має згладжений рельєф, з якого прибирати пил легше, ніж з ребристого.

Досить часто використовують європлінтус – профіль з закругленим верхом. Мала товщина европлинтуса (10-16 мм) дозволяє щільніше присувати меблі до стіни. Є різновиди европлинтуса, мають лицьову частину фігурної форми та висоту до 8 див.

Дерев’яний плінтус має два серйозних недоліки: він незнімний, і під ним не можна прокласти кабель.

  • Кріплення дерев’яного плінтуса

Останнім часом більшість що випускаються промисловістю плінтусів мають дуже малу товщину, і тому звичайний спосіб їх кріплення стає незастосовним. Зараз їх найчастіше кріплять «рідкими цвяхами», шурупами з дюбелями, або цвяхами без капелюшків.

Для надійного кріплення плінтуса таким способом стіна повинна бути рівною.

Шпонований плінтус

Щоб розширити колірну гамму поверхні плінтусів, виробники пішли на досить раціональну «прийом». В основі плінтуса — масив хвойних дерев, а зовнішня обробка виконується з тонкого шпону або фанерованих деревини цінних порід.

Ламінована плінтус

Як і при створенні ламінату, у виробництві плінтусів використовується імітація текстури цінних порід деревини. Основою профілю служить МДФ-планка. Вона досить міцна, не кришиться і екологічно нешкідлива.

Верхню частину планки покривають папером з шаром стійкого меламіну і барвника. Переріз у такого плінтуса має розміри від 12?60 до 28?100 при довжині до 2,5 м. Такий тип плінтуса володіє великою гнучкістю і може приховати невеликі нерівності стіни.

  • Монтаж плінтуса ламінованого

Спочатку на весь периметр кімнати кріпляться особливі пластинки, у яких відігнуті верхній край. Потім, через спеціальні пази, на ці пластинки насаджується плінтусна планка.

Такий плінтус має величезну перевагу, завдяки тому, що його можна зняти при першій необхідності.

Щоб закріпити ламінований плінтус фігурної форми, має потовщену підошву, його потрібно в кількох місцях пропиляти в горизонтальному напрямку.

Потім, натискаючи на плінтус, слід насадити його на полички, наявні в кріпленні на стіні.

Ламінована плінтус в нижній частині майже завжди має проріз для антенного кабелю.

Гнучкий плінтус

Для окантовки круглих предметів архітектурного дизайну (наприклад, колон), застосовується гнучкий плінтус. Він виготовляється зі спеціально обробленого бука, клена, дуба або ясена, і упаковується в спеціальну пластикову упаковку. Після установки такий плінтус твердне, приймаючи будь-яку форму. Планка гнучкого плінтуса згинається в дугу потрібного радіусу в досить великих межах – до 20-25 см.

Однак такі плінтуси не мають великого асортименту: їх довжина не перевищує двох метрів, а перетин – 10?15 і 10?60 мм.

Пластиковий плінтус

Пластикові плінтуси, якими дуже зручно обрамляти лінолеум, завойовують все більшу популярність. Їм не страшні перепади вологості і температур, гниття. Вони володіють вологостійкістю і легко миються.

Форма і фактура лицьової сторони пластикових плінтусів різноманітні: від натурального дерева до всіляких мозаїчних візерунків. Завдяки цьому вони можуть стати гідним доповненням майже до всіх видів підлогових покриттів.

Окантовка опорної площини плінтусів буває гумовою. Це допомагає приховати щілини і нерівності плиткової підлоги. Практично всі види пластикових плінтусів розбираються, і складаються з лицевої і кріпильної частин. Кріпильну частина монтують на стіну за допомогою клею або саморізів, а лицьову планку насаджують на кріплення защелкивающимися клипсовидными захопленнями.

У пластикового плінтуса є ще одна чудова властивість: всередині він порожній, що дозволяє сховати під ним кілька кабелів. Наприклад, одночасно два антенних, три багатожильних, телефонний кабель і сигналізацію. У деяких моделей плінтуса всередині є окрема порожнину для кабелю сантиметрового діаметра.

Є спеціальний потовщений вигляд пластикового плінтуса, яким окантовують підвіконня. Таким плінтусом можна облагородити підвіконня практично будь-якої форми.

Виробники і ціни

Ціна плінтусів з масиву дерева коливається в досить широкому діапазоні і залежить від породи дерева. Наприклад, дубова плінтусна рейка довжиною 2,5 м. коштує 120-350 р., а погонний метр рейки з червоного дерева «виллється» у суму від $3 до $6,5.

Погонний метр шпонірованого плінтуса коштує 60-80 р. Його виробляють фірми TARKETT, PAR-KY, BURKE, PERGO, KGM, DOLLKEN, PRAKTIKUS.

Ці ж фірми виготовляють та ламінований плінтус, погонний метр якого обійдеться вам в 50-70 р.

Гнучкий плінтус – дороге «задоволення». Погонний метр його коштує $55-65, і випускається німецькими компаніями KAHRS і LEISTEN WAGNER.

Ціна пластикового плінтуса – 70-160 р. за штуку. Його виробляють фірми Arbiton, Vox Smart і Cezar. Ці плінтуси мають значну довжину – від 3 метрів і більше.