Зміст

  • Варто вибирати стандартні розміри воріт?
  • Розміри відкатних конструкцій і важливі тонкощі

Відкатні та розпашні ворота – це два найбільш сучасних варіанти, що дозволяють облаштувати будь заміський ділянку і захистити його від чужих поглядів. Такий тип воріт може бути використаний у різних сферах: від дачної ділянки до промислових заводів і офісів.

Як вибрати розміри відкатних воріт

Сьогодні на очі часто трапляються великі ворота у вісім метрів, розташовані на в’їзді в компанію або завод. Конструкції, що мають консольний тип, замінили ворота рейкового типажу, причому зробили це досить успішно. Механізм відрізняється своєю функціональністю, надійністю, універсальністю і безпекою.

На сьогоднішній день існують стандартні розміри відкатних воріт і універсальні. Всі вони пропонуються виробниками. Воротами можна облаштувати будь-який будинок, незалежно від його дизайну.

Варто відзначити, що відкатні конструкції оснащуються автоматикою, є можливість управляти ключем кнопкою або пультом. Відкривати ворота, не виходячи з транспортного засобу – зручне рішення, яке дозволяє економити час в сучасному світі.

Якщо говорити про асортименті відкатних конструкцій, то варто зауважити, що на сучасному ринку запропоновані варіанти, які можуть бути обшиті практично будь-яким матеріалом, призначеним для цього. Серед таких:

  • прокатний лист;
  • профнастил;
  • сендвіч панелі;
  • дерево або грати;
  • оцинкований лист.

Все, що вам потрібно зробити – вибрати той чи інший варіант. Починаючи планувати монтаж відкатних воріт на власній ділянці, люди замислюються про розміри майбутньої конструкції. Є стандартні габарити, але можна підібрати і індивідуальні.

Варто вибирати стандартні розміри воріт?

Конкретно говорити про будь-яких розмірах складно, тому що отвори для воріт гаражів, в’їзду на ділянку, заводів та інших завжди різняться. Виникає питання, для чого необхідно заздалегідь думати про майбутні габаритах конструкції, якщо виробник може запропонувати відкатні ворота практично будь-яких розмірів.

Дійсно, ринок переповнений різними варіантами, але якщо ви вчасно і правильно розплануєте габарити відкатних воріт, це допоможе заощадити вам десяток тисяч рублів.

Припустимо, ви збираєтеся робити ворота на території, але до кінця не впевнені, які саме ширина і висота вам підійдуть. В першу чергу важливо визначитися, для якого транспорту робиться в’їзд на територію. Стане це легковий автомобіль, вантажний або відразу кілька газелей.

Якщо ви будете користуватися тільки легковими автомобілями, то порахувати стандартні габарити відкатних воріт не складе праці. У середньому ширина машини досягає 2м, при цьому вам потрібно буде трохи простору з боків, щоб транспортний засіб зміг безперешкодно заїхати і ще 50 сантиметрів.

У підсумку виходить десь 3м в ширину. Висота близько двох метрів буде цілком достатньою. Більш високі конструкції краще не замовляти, адже кожен зайвий сантиметр воріт обходиться дорожче: навіть якщо візьмете на 10 сантиметрів більше, доведеться переплачувати. Мало хто готовий заплатити за таку малу довжину близько 5 тисяч рублів.

Для легкових автомобілів оптимальним розміром для відкатних воріт вважається ширина 3 метри висота 2 метри.

Що таке стандартний розмір? Це величина конструкції, яку найчастіше замовляють і монтують. Досвід показує, що під таким визначенням розуміються ворота з розмірами 2 метри у висоту і 4 завширшки.

Ці конструкції виробник завжди виготовляє заздалегідь і на складі вони ніколи довго не лежать. Багато компаній готові робити досить велику знижку саме на такі ворота.

Конструкція рами воріт

Розміри відкатних конструкцій і важливі тонкощі

Одним з головних елементів всього механізму вважається консольне обладнання, вартість якого найчастіше обходиться десь у 30% вартості всієї покупки. Поставки консолі здійснюються разом з балками по шість метрів. Якщо ви вирішили замовляти конструкцію шириною 4 метри, і хвостом у півтора-два метри, то балка буде підходити саме під цими габаритами.

Якщо ширина конструкції більше чотирьох метрів, то доведеться витратитися і замовити дороге обладнання. Ця причина є невід’ємною в правильному виборі габаритів конструкції.

Дослідниками був проведений аналіз багатьох популярних на вітчизняному ринку виробників і наведені цифри, які показують, наскільки по своїй вартості відрізняються відкатні ворота різних розмірів.

Орієнтовна вартість представлена для в’їзних воріт, мають обшивку тільки з одного боку, без автоматики.

Приблизне співвідношення розмірів сторін воротного полотна

Конструкції габаритів 3х2м обійдуться в 40000 рублів, 4х2м — 41500 рублів, 4,2х2м — 55000 рублів, а 4х2,5 м — 60000 рублів. Стає зрозуміло, що найбільш оптимальний розмір для відкатних воріт на дачну ділянку і для приватного користування — 3х2 метри або 4х2 метра. Різниця між ними в півтори тисячі рублів. Але якщо ви вирішите замовити конструкції на 4 метри і більше, то доведеться переплатити на 5-10 тисяч більше.

.