Як вибрати шуруповерт для гіпсокартону

Як вибрати шуруповерт для гіпсокартонуПри обшивці поверхні гіпсокартоном використовують різний інструмент – перфоратор, дриль, ножиці для металу, пилу по гіпсокартону і т. д. Але один з основних – це шупуповерт, призначений для закріплення обшивки на каркасі. Правильно вибраний професійний інструмент може істотно прискорити і полегшити монтаж, тому купувати його потрібно з усією відповідальністю.

Види і принцип роботи

Будівельний ринок пропонує два види жіночих сумочок – акумуляторні і мережеві.

Акумуляторні моделі цінують за мобільність, так як вони не прив’язані до джерела електропостачання, а це означає, що використовувати такий інструмент можна в будь-яких умовах.

Джерелом живлення в таких шуруповертах служать літій-іонні батареї, які розташовані в нижній частині рукоятки і виконують роль додаткового балансу.

Більшість жіночих сумочок акумуляторного типу мають компактні розміри і невелику вагу, що є певним плюсом, так як утримати при тривалому монтажі важкий інструмент непросто.

Як вибрати шуруповерт для гіпсокартону

Конструкція цього типу шурупокрутів не передбачає присутність патрона. Біту для вкручування шурупів вставляють прямо в шпиндель, де є гніздо з шестигранником всередині.

Порівняно з акумуляторними, мережевими аналогами користуються в основному гіпсокартонщики-професіонали, так як ці моделі значно дорожче.

Мережеві шуруповерти не комплектують акумуляторами, так як для такої потужності батарея буде занадто масивна. Ці моделі мають довгий (від 5м) шнур, для якого необхідна розетка.

Крім джерела енергії, мережеві та акумуляторні інструменти мають і інші відмінності:

Також рекомендуємо прочитати:Саморізи для гіпсокартону
Біта для гіпсокартону
Шурупи Моллі
Чому бізнес вибирає LED

 • Замість муфти для контролю обертального моменту мережні аналоги оснащені муфтою глибини вкручування. При досягненні саморізом заданої глибини шпиндель розчеплює автоматично, попереджаючи небезпека перетягування самореза.
 • Мережеві шуруповерти відрізняє висока продуктивність – до 6 000 про./мін., що дозволяє обшивати стіни і стелі швидко. Це особливо цінно при великих обсягах робіт.

Шуруповерт – інструмент універсальний і сумісний з багатьма пристроями для оптимізації його роботи з гіпсокартоном. Серед таких корисних пристосувань – приставка-магазин з обоймою або стрічкою, яка надає можливість вгвинчування саморізів серіями з економією часу на витяганні шурупів з пакету і надіванні його на біту. Магазини виготовляють для всіх шурупокрутів відомих торгових марок. Пристрій зручно в експлуатації і суттєво економить час.

Як вибрати шуруповерт для гіпсокартону

Як вибрати шуруповерт для гіпсокартону

Нilti

Серйозний бренд Нilti представляє інструмент в красивому валізці з застібками і зрозумілими написами.

У кейсі Нilti все розкладено по поличках плюс пам’ятка для правильного укладання.

У наборі – шуруповерт Нilti, акб, магазин для саморізів, насадка для роботи з магазином та інструкція від виробника Нilti.

У Нilti — якісна збірка, обрезинені накладки, підігнані деталі, поясні гаки, є в комплектації і акумуляторна батарея з індикатором рівня зарядки.

Як вибрати шуруповерт для гіпсокартону

Для стрільби чергами шурупами у стрічці, треба зняти обмежувач, насадку та коротку битку, встановити в насадку довгу биту і надягти сам магазин. Одягається він легко і до того ж фіксується з кроком 15°.

Вага перфоратора Нilti можна порівняти з легким перфоратором.

Інструкція по застосуванню шуруповерта Нilti (відео)

Насадка-обмежувач

Головна роль насадки-обмежувача для шуруповерта – це контроль глибини вкручування кріплення таким чином, щоб шар гіпсокартону не ушкоджувався капелюшок самореза.

Виготовляється обмежувальна насадка з міцної сталі. Її можна застосовувати як на акумуляторних, так і на мережних шуруповертах. За допомогою регульованої опори пристрій можна налаштовувати на різну довжину вкручування шурупів – 20-55мм. Глибину свердління регулюють накатным роликом без додаткових пристосувань.

Автоматична подача стрічки, миттєве перемикання саморізів зі стрічки на окремі шурупи виконується без додаткового інструменту.

Відкрите транспортувальне колесо попереджає попадання пилу при свердлінні, забезпечуючи тим самим тривалий термін служби насадки.

Прогумований сталевий обмежувач і ергономічна ручка з поворотом на 45°, розрахована для правшів і лівшів, забезпечують доступ в будь-який кут. З насадкою для шуруповерта легко управляти інструментом однією рукою – друга при цьому залишається вільною.

Як вибрати шуруповерт для гіпсокартону

Правила вибору для картону

Якщо обсяг обшивки незначний, можна взяти будь-яку модель.

Однак, для роботи на професійному рівні інструмент повинен бути зручним:

 • мережеві моделі краще, так як акумулятори при постійній експлуатації швидко розряджаються або зовсім виходять з ладу;
 • альтернативний варіант – придбання запасного акумулятора, щоб була можливість підзарядки однієї батареї, поки інша знаходиться в роботі, але не завжди можна знайти акумулятор для застарілої моделі шуруповерта;
 • важлива деталь – довжина мережевого шнура шуруповерта, для будь-якої кімнати досить 7,5 м довжини.
 • частота обертання – професійний монтаж передбачає застосування шурупокрутів з частотою обертання до 1500 об/хв., для ГКЛ цілком достатньо і частоти 300-500 об/хв.;
 • автоматичний шуруповерт з подачею саморізів варто купувати за наявності відповідного навику, якщо досвіду немає, краще стандартна магнітна битка;
 • вага інструменту – ще один важливий аргумент вибору: так як шуруповерт тримають весь час на вазі, то підбирати його треба «по руці»;

Як вибрати шуруповерт для гіпсокартону

 • по можливості краще купувати компактні пристрої, що дозволяють загвинчувати шурупи навіть у важкодоступних місцях;
 • кріплення до монтажного пояса дуже корисна опція, особливо при монтажі ГКЛ на стелі.
 • не варто забувати і про власних відчуттях, адже з зручно розташувався в руці інструментом і робота піде швидше.

Правильно вибраний інструмент – незамінний помічник для тих, хто звик все робити в будинку своїми руками. Якщо знати всі характеристики електроінструменту і чітко бачити завдання, які він буде виконувати, можна вибрати вдалу модель. Обшивкою стін і стелі її можливості не обмежаться, адже у справжнього господаря шуруповерт без діла ніколи не залежується!

Як вибрати шуруповерт для гіпсокартону (відео)