Зміст

 • Особливості конструкції
 • Майструємо врата з роликовим механізмом самостійно

Сьогодні нерідко можна зустріти господарських чоловіків, які люблять майструвати своїми руками багато корисні речі для облаштування будинку, дворового ділянки або гаража. Вхідні ворота в цьому плані не є винятком.

Відкатні ворота на роликах

Перед виготовленням будь-яких воріт слід ретельно провести заміри місця для монтажу, підготувати всі необхідні інструменти і визначитися з типом найбільш підходящої конструкції.

Роликові ворота є зручним і практичним варіантом. Проте краще всього вони підійдуть не для гаража, а для двору. Справа в тому, що конструкція такого типу являє собою суцільне рухоме полотно, яке відкривається за допомогою руху нижньої направляючої балки з вбудованим роликовим механізмом.

Ролики для відкатних воріт

Такий виріб в гаражному просторі зажадає додаткового місця для суцільної стулки, тому для облаштування гаража найчастіше вибирають розстібні або секційні конструкції. А ось для двору роликові ворота – ідеальний варіант, оскільки вони компактно відкриваються і економлять досить багато місця, яке знадобилося б для повного розкриття орних стулок.

Вони дійсно зручні у використанні, вам не доведеться витрачати багато часу і сил на отворение стулок. Тепер за допомогою легкого руху руки ворота на роликах просто від’їдуть в сторону, а якщо будуть обладнані автоматикою, ви зможете управляти ними на відстані завдяки пульту управління.

Особливості конструкції

Пристрій таких воріт не так складно, як може здатися на перший погляд. Враховуючи деякі моменти, ви зможете зробити і встановити такі ворота власноруч в домашніх умовах, не вдаючись до допомоги фахівців. Можна спорудити виріб з матеріалів, які підбираються самостійно. Але краще всього придбати готовий комплект з усіма необхідними деталями і зібрати його самому, дотримуючись інструкції. Пристрій роликових воріт, досить просто і найбільш повно виражається на малюнку нижче.

Пристрій відкатних воріт

Перед будь-якими самостійними роботами по зборці виробу і його монтажу вам потрібно буде, як слід ознайомитися зі схемою майбутньої конструкції. Враховуйте, що в будь-який повноцінний комплект повинні входити такі деталі:

 • направляючий профіль (консольна труба);
 • опорні ролики (консольні блоки);
 • нижній і верхній уловлювачі;
 • електричний привід;
 • верхній кронштейн або пристрій від гойдання;
 • ворітної полотно;
 • зубчасті рейки;
 • противагу з металевого профілю у вигляді прямого трикутника.

З усіх цих елементів у підсумку збираються відкатні ворота на роликах, принцип дії яких цілком надійний і в той же час простий. Важливою особливістю конструкції таких воріт є наявність рівного міцного фундаменту, який монтуються роликові опори з допомогою закладних болтів.

До нижнього краю стулки кріпиться направляючий закритий профіль, завдяки якій ворота пересуваються на підшипникових роликах. Вони за підсумком монтажу конструкції розташовуються всередині направляючої балки.

Готові ворота ви можете обладнати замками, ручками і відчиняти вручну, але краще всього встановити своїми руками електричний привід. Для його роботи використовуються довгі металеві пластини з зубцями, які часто додаються в комплекті автоматики.

Комплект приводу воріт

Зубчасті рейки кріпляться до нижньої основі несучої консольної балки, а потім встановлюється привід з шестірнею, що в результаті приводить у рух все полотно воріт. Такий механізм є найбільш практичним і зручним у повсякденному використанні.

А захисна система, яку передбачає такий привід, назавжди позбавить вас від потреби в установці додаткових замків і тривожних думок з приводу безпеки.

Зовнішній вид приводу воріт

Майструємо врата з роликовим механізмом самостійно

Для довговічного і правильного функціонування роликової системи вам потрібно буде підготувати вхідний отвір особливим чином. Для початку слід провести ретельні виміри за допомогою вимірювальних приладів, насамперед рулетки і будівельного рівня.

Після отримання необхідних цифр, вам потрібно буде зробити зрозумілий креслення майбутніх воріт. Для цього краще використовувати готовий стандартний рисунок, який наведений нижче.

Схема відкатних воріт

Виходячи з цього зображення, вам потрібно буде підставити відповідні параметри, які ви отримали після замірів. Тепер, коли у вас готовий креслення, зберіть всі необхідні матеріали та інструменти для роботи.

Так, вам знадобляться:

 • металеве полотно або профнастил потрібного розміру;
 • сталеві профілі і куточки;
 • зварювальний апарат;
 • гайковий ключ;
 • електрична дрель з набором свердел;
 • направляюча балка;
 • підшипникові ролики;
 • електропривод з комплектом додаткових аксесуарів;
 • лопата;
 • опорні труби з металу для фундаменту;
 • плоска металева опора;
 • щебінь, пісок, вода і цемент.

Підготувавши ці комплектуючі, інструменти, вам потрібно буде зробити своїми руками міцний фундамент, який є визначальним фактором для повноцінної роботи роликових воріт.

Для цього у відповідних місцях викопайте дві ями глибиною не менше півтора метра і не менше 50 см в діаметрі. Враховуйте, що фундамент в цьому випадку розташовується в наміченому місці від краю вхідного отвору, і за величиною він повинен бути не менше половини ширини всього проїзду.

Схема розташування частин і розміри воріт

Встановіть опорні металеві труби у ями, перевіряючи вертикаль будівельним рівнем. Тепер засипте поглиблення до половини щебенем і з’єднайте опорні труби між собою плоскої опорою, поклавши її на їх верхівки і зваривши місця стиків.

Після цього виготовте цементний розчин, змішавши цемент і пісок у співвідношенні 1:3 і додавши 25% води від загальної маси. Готовою будівельною сумішшю залийте простір, що залишився в ямках до рівня заставної опорної пластини і почекайте не менше тижня до повного висихання.

 • У той час як ваш фундамент підсихає, займіться конструюванням воротного полотна. Візьміть сталеві куточки, профілі і розташуйте їх на рівній площині таким чином, щоб вийшов прямокутник у відповідності з параметрами вашого креслення. Перевірте всі кути за рівнем і зваріть місця стиків. Для більшої міцності встановіть в середині прямокутника металеві профілі навхрест і також зваріть всі місця дотиків.
 • Потім вам слід зробити своїми руками опорний прямий трикутник в якості противаги. Для цього візьміть профілі з металу потрібного розміру і за таким же принципом, розташувавши їх на рівній поверхні і перевіривши кути, зваріть стики. Отриману фігуру прикладіть до відповідного бічному ребру каркасного прямокутника і ретельно зваріть лінію дотику.

Правильна збірка каркаса воріт

 • Тепер приварите до готового каркаса полотно з металу. Якщо ви використовуєте профнастил, як кріплень можете застосувати саморізи по металу або заклепки. На закінчення виготовлення стулки до нижнього її основи, приварите напрямну балку. Після цього можете приступати до монтажу роликових механізмів.
 • У відповідності з кресленням приварите в заздалегідь зазначених місцях на опорній пластині фундаменту регулювальні планки, на які потім слід встановити роликові тримачі за допомогою монтажних болтів.

Установка роликових власників

 • Після того як головні опорні ролики вмонтовані, переходите до закріплення своїми руками додаткових регулюючих деталей. Згідно зі схемою встановіть на опорних стовпах верхній і нижній уловлювачі, а також верхній регулює ролик на кронштейні або, іншими словами, обмежувач. Якщо у вас цегляні або бетонні опори для воріт, використовуйте дриль зі свердлом по бетону і в певних місцях проробіть отвори. Тепер закріпіть роликовий кронштейн і вловлювачі за допомогою дюбелів. Для більшої надійності кріплення можете підкласти сталеву пластинку. Якщо ж у вас металеві опори, скористайтесь зварюванням або саморезами по металу.

Кріплення каркаса до бетонних стовпів

 • Тепер настав час встановити своїми руками самі роликові ворота. Візьміть полотно і вставити його не місце таким чином, щоб опорні ролики точно увійшли в нижню напрямну балку. Слідкуйте за тим, щоб верхній і нижній край стулки точно потрапили у всі ролики і обмежувачі. Після установки полотна перевірте його горизонталь і вертикаль будівельним рівнем. Якщо ви виявили якісь нерівності, відрегулюйте опорні роликові механізми гайковим ключем. На закінчення перевірте правильність ходу стулки. Якщо ви все зробили правильно, ворота повинні відчинятися плавно і швидко.
 • Залишився останній крок – установка електричного приводу або додаткових ручок і замків. Для встановлення автоматики закріпіть зубчасті рейки у заздалегідь зазначеному місці вздовж воротного полотна. Зміцнити їх можна за допомогою саморізів, які часто додаються в комплекті. Привід монтується на бетонній підставі біля опорних роликів таким чином, щоб його шестірня точно входили в пази зубчастої лінії. При проведенні подібних робіт своїми руками ретельно дотримуйтесь кожному пункту інструкції відповідної автоматики.

Установка і кріплення приводу

Отже, своїми руками змайструвати роликові ворота – не така вже складна задача. Головне, проведіть якісні виміри, складіть докладний креслення майбутньої конструкції, в процесі виготовлення використовуйте тільки якісні матеріали і слідкуйте за правильною установкою всіх деталей.

Якщо при експлуатації воріт на роликах, ви зіткнетеся з проблемами скрипу, зніміть полотно і змажте роликові механізми солідолом. Враховуючи всі ці особливості, ви зможете з успіхом власноруч зробити добротні відкатні ворота, які порадують вас своєю роботою не один рік.