Гіпсокартонні і гіпсоволокнисті листи (гкл, гвл) – зручний облицювальний матеріал для фігурної обробки стелі, вирівнювання стін, створення рельєфних внутрішньоквартирних перегородок і арок.

Незважаючи на велику площу листів гіпсокартону, часто не вистачає одного аркуша для покриття всієї стіни або стелі, неминуче доводиться укладати кілька листів або викрійок встик або впритул. Щоб оберегти стики від деформації або разламывания, необхідно їх обробляти, і один з найпростіших способів – зміцнити їх монтажної паперової клейкою стрічкою.

 

Стрічка «Кнауф»

Часто при з’єднанні гкл і гвл внапуск місця стиків починають фарбуватися, а при невеликих регулярних деформаціях стін і стелі – розламуватися і деформуватися, утворюючи тріщини. Щоб цього уникнути, кути і стики гіпсокартону на стінах або стелі прокладають алюмінієвим профілем або проклеюють спеціальної самоклеющейся стрічкою «Кнауф».

Також рекомендуємо прочитати:Токсичність гіпсокартону за ГОСТ 12.1.044
Гіпсокартонні листи за Гост 6266-97
Розшифровка гвл
Чому бізнес вибирає LED

Монтажна стрічка «Кнауф» являє собою міцний папір, посилену полімерними еластичними волокнами, з клейким шаром і перфораціями по центру. Дірочки потрібні для виходу повітря з тим, щоб при наклеюванні довгих відрізків стрічки не утворювалися бульбашки. По центру стрічки йде спеціальна канавка з тим, щоб вигин при формуванні кута стиків ГКЛ був рівним. Випускається в рулончиках зразок ізоляційної стрічки.

Монтажна стрічка «Кнауф» має наступні переваги:

  • вона легко врабатывается в шпаклювальних шар;
  • при зволоженні не розтягується;
  • при розгладженні не викривляється, не утворює бульбашок повітря;
  • досить висока міцність.

Щоб напевно уникнути міхурів і відшарувань стрічки від гіпсокартону, можна перед наклеюванням стрічки намочити її, потім віджати двома пальцями краплі води і наклеювати на шов.

Техніка формування кутів

ГКЛ або викрійки обробляють спеціальними обдирочными або кромочний рубанками. Рубанок обдирний загладжує краю, перешкоджаючи їх викришування тріщин, а для обробки країв формує кромки для з’єднання встик. Після цього необхідно відрізати шматок монтажної стрічки «Кнауф», змочити її водою і обережно наклеїти спочатку одну половину гіпсокартону до згину на одну площину кута, потім на другу, сформувавши кут. Після цього потрібно заштукатурити кут і обробити його начисто.

Таким чином, кутова щілину буде начисто закрита і захищена від тріщин. На жаль, для обробки кутового прилягання криволінійної поверхні ГКЛ стрічку потрібно буде або нарізати на дрібні шматочки, або штукатурити без стрічки.

Як зібрати стеля без тріщин

Послідовність робіт по закладенню стельових стиків ГКЛ досить проста:

  • спочатку потрібно замазати шви і тріщини, завдавши основний шар шпаклівки вздовж шва на стелі, розрівнявши його і зчистив надлишки;
  • далі можна акуратно вдавити стрічку не засохлу шпаклівку або почекати затвердіння, та зачистивши зашпатлеванную поверхню, загрунтувати і заклеїти шов;
  • після цього на стрічку на стелі потрібно нанести другий шар шпаклівки, але не занадто товстий, щоб він не впав.

Після цього можна начисто обробити шов, зашкурити його і зафарбувати.

Монтажна паперова стрічка «Кнауф» застосовується для закладення стиків ГКЛ або ГВЛ на стінах або на стелі, для формування прямих кутів правильної форми і запобігання тріщин при зміщенні деталей від деформацій приміщення. Сприймаючи навантаження, еластична стрічка «Кнауф» не дає деталей з гіпсокартону сильно зміщуватися, при цьому не утворюються шовні тріщини, які з часом неминуче з’являються на стелі і стінах.

Використання паперової стрічки для підвищення тріщиностійкості стиків гкл і гвл (відео)