Як вирівняти підлогу під лінолеум: циклювання, шпаклювання, застосування фанери

Ремонт вимагає від господаря невідкладних рішень, особливо коли він капітальний. Багато хочеться змінити, внести щось нове. Нерівні стіни, підлоги можуть розвіяти всі мрії. Особливо в той момент, коли ви наважуєтеся купити лінолеум.

Перед тим як стелити його, потрібно обов’язково звернути увагу на стан підлоги.

Важливо! Придивитися до всіх недоліків:

 • наявність тріщин, щілин, вм’ятин;
 • невідповідність висотності між мостинами;
 • бетонна стяжка залита нерівномірно.

Якщо недоліки все-таки знайшлися, то варто підібрати правильний шлях вирішення проблеми. Для цього існують спеціальні методи.

Як вирівняти підлогу під лінолеум за допомогою спеціальної суміші

Зміст статті

 • Як вирівняти підлогу під лінолеум за допомогою спеціальної суміші
 • Циклювання підлоги з дерева
 • Шпатлювання підлоги під лінолеум
 • Вирівнювання поверхні підлоги за допомогою фанери

Як вирівняти підлогу під лінолеум: циклювання, шпаклювання, застосування фанериДаний метод є найбільш простим, особливо для досвідченого будівельника. Якщо ваш підлога готова до оновлення, то знадобляться деякі інструменти: ємність для розчину, шпатель, дриль з мішалкою, голчастий валик, краскоступи. Для приготування суміші варто дотримуватися певних правил, зазначених в інструкції.

ДОВІДКА. Засипати суху суміш треба в воду, а не навпаки. Рекомендується замінити густий розчин на свіжоприготований. Розчин швидко твердне, тому виконувати роботу треба вдвох. Температура приміщення не повинна бути високою.

Після того як розчин готовий, його треба розподілити по підлозі, вирівнюючи шпателем. Позбутися від бульбашок допоможе голчастий валик.

Циклювання підлоги з дерева

Як вирівняти підлогу під лінолеум: циклювання, шпаклювання, застосування фанериЯк швидко вирівняти підлогу під лінолеум своїми руками без стяжки? Дерев’яні підлоги теж іноді вимагають оновлення. Але мало хто розуміє з чого почати.

Необхідний інвентар:

 • циклевочная машина;
 • шуруповерт;
 • бордюрний шліфувальний верстат;
 • листи абразиву різної жорсткості;
 • поліетиленова плівка;
 • лак;
 • мінеральний спирт.

Варто звернути увагу! Тип пристрою потрібно підбирати в залежності від обсягу виконуваної роботи. Барабанний тип – для дерев’яних дощок, дискової тип – для паркету. Не забувайте про заходи безпеки при вирівнюванні підлоги під лінолеум! Придбайте спеціальний респіратор і навушники.

Перед початком роботи необхідно звільнити приміщення від меблів. Обгородити робоче місце від іншої кімнати за допомогою плівки. Підлогу необхідно привести в порядок. Для цього потрібно усунути всі зазори, залишки старого лаку прибрати мінеральних спиртом. По закінченні підготовки вимити і дати йому підсохнути.

Чим краще вирівняти підлогу під лінолеум? З допомогою крупнозернистих листів прибрати залишки старого покриття і дефекти. Перед роботою за верстатом варто злегка його нахилити і акуратно опустити на підлогу. Пересуватися потрібно поперек приміщення, не опускаючи рук ручки апарату.

У той момент, як пристрій буде досягнуто протилежного боку, його потрібно підняти і повернути на 180 градусів. Після обробки крупнозенистые листи можна замінити спочатку середньозернистими, а потім дрібнозернистими листами. Робоче місце привести в порядок, усуваючи надлишки пилу та сміття за допомогою віника і сухої ганчірки.

ВАЖЛИВО! Після обробки підлоги не варто його експлуатувати, поки не зашпаклюете щілини.

Останнім етапом роботи вважається нанесення лаку в два шари. Для висихання лаку потрібно близько 48 годин, після чого можна заносити меблі назад.

Шпатлювання підлоги під лінолеум

Як вирівняти підлогу під лінолеум: циклювання, шпаклювання, застосування фанериЯк вирівняти підлогу під лінолеум своїми руками? Даний метод дозволяє виключити всі нерівності на поверхні підлоги. Підходить для бетонного і дерев’яної підлоги. Шпаклівки поділяються на базові і фінішні.

Розрізняють наступні види:

 • масляні;
 • цементні;
 • на основі вапна;
 • клейові;
 • акрилові.

Вирівнювання поверхні підлоги за допомогою фанери

Як вирівняти підлогу під лінолеум: циклювання, шпаклювання, застосування фанериМетод дозволяє довести підлогу до рівного горизонтального рівня. Для цього знадобляться: рулетка, шуруповерт, саморізи і лобзик. Фанера представлена шліфованими і нешлифованными листами певної товщини. Перед початком роботи заготовлені матеріали обробляються антисептичним складом.

ВАЖЛИВО! Монтаж фанери починають після закріплення лаг (фанерні, опорні балки), шириною до 4 см Для їх закріплення можна використовувати саморіз, монтажний клей. Між балками слід покласти утеплювач.

Потім потрібно підготувати отвори для дюбелів, щоб потім вкрутити саморіз. Як тільки закінчиться установка фанери, її потрібно відшліфувати і покрити лаком.