Якщо ви вирішили вирівняти підлогу своїми руками, але ще не маєте жодного уявлення про те, як це зробити і чим, то ця стаття допоможе вам розібратися та знайти відповіді на всі запитання, починаючи від способів заливки вирівнюючих сумішей і закінчуючи варіантами укладання сухої стяжки.

Розглянемо три варіанти, які дозволяють привести в порядок бетонну основу в будинку, квартирі, гаражі або в будь-якому іншому будову:

 • Вирівнювання бетонної підлоги за допомогою цементної стяжки
 • Вирівнювання бетонної підлоги за допомогою сухої стяжки
 • Вирівнювання бетонної підлоги за допомогою спеціальних сумішей самонивелирующихся
 • Як вирівняти підлогу своїми руками

  Зміст

 • Вирівнювання бетонної підлоги за допомогою цементно-піщаної стяжки (мокрий спосіб)
  • Підготовчі роботи
  • Установка маяків
  • Заливка розчину
  • Догляд за свіжою стяжкою
 • Як вирівняти бетонну підлогу за допомогою сухої стяжки
  • Підготовка підстави
  • Засипка керамзиту
  • Укладання листів
 • Вирівнювання бетонної підлоги за допомогою самонивелирующихся сумішей
  • Підготовка підстави
  • Приготування розчину для вирівнювання
  • Порядок виконання робіт
  • Запобіжні заходи
  • ? Вирівнювання бетонної підлоги за допомогою цементно-піщаної стяжки (мокрий спосіб)

   Цей метод вирівнювання підлоги найпопулярніший на сьогоднішній момент, адже він потребує мінімальної кількості фінансових коштів, хоча і займе досить багато часу. Тому перш ніж робити якісь дії, подумайте, що вам важливіше — заощадити гроші або заощадити час.

   ? Підготовчі роботи

   Перше, що вам потрібно буде зробити — підготувати підставу. Для цього видаліть старе покриття і уважно огляньте те, що знаходиться під ним. Якщо стара стяжка має дефекти, відколи й нерівності, але вам доведеться зайнятися її «знищенням». Позбутися від «реліквії» можна або за допомогою перфоратора, що не бажано, так як він може не впоратися з таким навантаженням, або за допомогою відбійного молотка — ось він без проблем «знайде спільну мову» із залишками колишньої розкоші.

   Видаливши стару стяжку і залишився після цього сміття, можна приступати до розмітки, яка допоможе правильно виставити маяки. Саме ці елементи вирішують долю всього статі, адже від того, наскільки акуратно і правильно були встановлені направляючі буде залежати рівність і гладкість майбутнього бетонної підлоги.

   ? Установка маяків

   Маяки — це напрямні з металевих рейок, завдяки яким суміш під час вирівнювання буде лягати рівно і чітко.

   Способів установки маяків досить багато: хтось використовує водяний рівень, хтось лазерний, а хтось вважає за краще робити це на око за допомогою звичайної волосіні. Але є один метод, який дозволяє без особливої праці виставити напрямні швидко і вірно.

   Для цих цілей ідеально підійде лазерний нівелір, який дає можливість зробити відмітки на всіх стінах приміщення. Його потрібно поставити в центр кімнати і включити.

   Далі. В одному кутку кімнати вкрутіть в підлогу саморіз приблизно на висоту майбутньої стяжки. Поставте на нього правило або будь-яку рейку, яка є під рукою. У тому місці, де лазерний промінь перетне рейку, зробіть відмітку маркером. Тепер можна переходити до наступного кут, де необхідно зробити все те ж саме, але… вкрутити саморіз і встановивши на нього правило, ви можете побачити, що відмітка або не доходить до лазерного променя, або ж вона знаходиться вище нього. У цій ситуації потрібно просто трохи підкрутити гвинт до потрібного рівня. Таким чином вам потрібно розмітити всю площу приміщення.

   Закінчивши з саморізами, можна починати виставлення маяків, в якості яких, як вже говорилося вище, потрібно взяти металеві рейки або спеціальні Т-подібні напрямні. На кожен саморіз насипте невелику купку розчину і укладіть поверх маячок. Потім щільно притисніть його до тих пір, поки він не упреться в саморізи. Зафіксувавши таким чином напрямні, потрібно дочекатися поки розчин схопиться. Якщо розпочати роботи по заливці відразу ж, то маяки можуть зрушити з місця і всі ваші зусилля виявляться марними.

   Виставлення маяків під мокру стяжку

   ? Заливка розчину

   Приготувавши кілька відер розчину і висипавши їх біля дальньої стіни кімнати, починайте вирівнювати підлогу правилом. При цьому тягнути його потрібно не тільки на себе, але і з боку в бік, щоб розчин краще і рівніше ліг. В принципі, цей етап хоч і займає досить багато часу, не вимагає якихось особливих знань і досвіду, тут головне — терпіння.

   Вирівнювання розчину правилом

   Руху правилом повинні бути не тільки до себе, але і вправо-вліво

   ? Догляд за свіжою стяжкою

   Як вирівняти бетонну підлогу за допомогою мокрої стяжки ви тепер знаєте, але напевно не здогадуєтесь про те, що навіть після завершення всіх робіт ваша місія не закінчується. Свіжа стяжка потребує спеціального догляду. Її потрібно щодня зволожувати валиком, причому перший раз зробити це потрібно буде вже на наступну добу. Зволоження — важливий етап у підготовці підстави до фінішних робіт, адже лише так бетон зможе набрати необхідну міцність.

   ? Як вирівняти бетонну підлогу за допомогою сухої стяжки

   Даний метод в останні роки став дуже популярний, адже він зовсім не вимагає жодних знань і навичок — всі роботи з вирівнювання підлоги за допомогою фанери (ДСП, ГВЛ) можна здійснити навіть той, хто взагалі ніколи не мав ніякого відношення до ремонту.

   ? Підготовка підстави

   Перш ніж приступити до вирівнювання підлоги методом сухої стяжки потрібно точно так само як і в першому випадку підготувати підставу, знявши при потребі старий шар бетону. Потім варто провести роботи по гідроізоляції, але не лякайтеся — все дуже просто.

   Купіть в магазині звичайний поліетилен, яким і застеліть підлогу, причому бажано смуги укладати один на одного внахлест, а що утворився стик заклеїти липкою стрічкою. По периметру приміщення потрібно «пустити» демпферну стрічку, яка стане бар’єром, що захищає шар керамзиту, ну або чого ви там будете засипати, від вологи.

   Далі необхідно встановити маяки тим же способом, що описаний вище.

   ? Засипка керамзиту

   До речі, не обов’язково використовувати керамзит, можна в якості основи стяжки взяти пінополістирол або кварцовий пісок.

   Засипати підлогу потрібно орієнтуючись на маяки, а для вирівнювання можна скористатися рейкою або правилом. Тільки не варто відразу ж висипати весь наявний в наявності керамзит, вам набагато простіше буде працювати, якщо поперемінно насипати невеликий шар керамзиту і відразу ж поверх нього укладати лист фанери або іншого матеріалу, з яким ви працюєте.

   Засипка кварцового піску на підготовлену основу

   Вирівнювання керамзиту правилом

   ? Укладання листів

   ГВЛ (гіпсоволокнисті вологостійкі листи), фанера або ДСП — ідеальні матеріали для вирівнювання підлоги методом сухої стяжки. Вони досить легкі, міцні, мають різні розміри, що істотно спрощує процес укладання.

   Можливо, перший укладений лист викличе у вас подив та деякий страх за майбутнє вашої стяжки, адже він буде «танцювати» під ногами. Однак, другий і наступні аркуші вирішать дану проблему в вашу користь — пол буде рівним і міцним, і навіть сильний тиск з боку не зрушить листи з місця.

   Щоб полотнища не розходилися і мали однаковий рівень, їх потрібно склеїти або прикрутити одному до одного саморізами, а ще краще зробити і те, і інше.

   Укладання аркушів ГВЛ на керамзитную подушку

   Підсумок вашої роботи

   ? Вирівнювання бетонної підлоги за допомогою самонивелирующихся сумішей

   Даний метод, мабуть, найпростіший з усіх, але і не найдешевший, адже якісна самонивелирующаяся суміш коштує досить пристойно.

   ? Підготовка підстави

   Основа підлоги повинне бути міцним, чистим і без щілин, інакше суміш може легко від вас «втекти» до сусідів або в підвал. На дерев’яні поверхні вирівнюючі суміші для підлоги укладати не варто, адже ніякої впевненості в міцності такої основи нема, та й суміш в підсумку просто розтріснеться в місцях швів. Хоча деякі виробники стверджують, що їх цементні наливні підлоги можуть використовуватися і на дерев’яних підстави. Але краще сто разів подумати, ніж один раз зіпсувати «всю картину».

   Все, що може виявитися м’якше основи (сміття, пил, залишки смоли або фарби), потрібно ретельно прибрати з поверхні підлоги. Також фахівці рекомендують заґрунтувати основу, щоб посилити адгезію суміші з підлогою. У випадку, якщо поверхня дуже сильно поглинає вологу, варто провести процедуру повторно. І не економте на грунтовці, так як даний етап підготовки робить досить сильний вплив на якість майбутнього наливної підлоги.

   ? Приготування розчину для вирівнювання

   На кожній упаковці виробник обов’язково зазначає всі необхідні пропорції, яким потрібно чітко слідувати, адже нестача води в суміші призводить до її слабкою растекаемости, що збільшує витрату, а передозування зменшує міцність підлоги.

   Однак, якщо правильність дозування води у вас все ж викликає деякі сумніви, можна «на око» визначити якість приготованого розчину. Для цього вам знадобиться звичайна пластмасова кришечка від будь-якого аерозольного балончика, наприклад, від лаку для волосся або освіжувача повітря, але тільки щоб її діаметр був близько 5 см, а висота — приблизно 4,5 див.

   Відрізавши у кришки дно, поставте його на рівну поверхню (скло або керамічну плитку) і наповніть до країв розчином. Після цього відразу ж підніміть кришку і поспостерігайте за поведінкою суміші — вона повинна рівномірно розтектися, утворюючи рівну пляма. Через дві хвилини зробіть замір діаметра це плями — якщо він буде в межах 16-18 см, то можете приступати до заливання, якщо менше — додайте трохи води, ну а якщо більше — візьміть ще трохи сухої суміші.

   Готувати суміш слід таким чином: в ємність потрібно налити потрібну кількість води і в неї вже засипати суміш. Саме так і ніяк інакше. Якщо робити навпаки, то вам буде досить складно розмішати розчин до однорідного стану. Заважати можна вручну, але якщо у вас є будівельний міксер, то скористайтеся ним — так набагато простіше і швидше. Не варто поспішати, краще дотримуйтесь інструкції і перемішувати розчин стільки, скільки потрібно, адже не дарма ж виробник пише всі ці цифри — деякі добавки розходяться лише на останніх секундах розмішування.

   Важливо: плинність готової суміші зберігається приблизно протягом 35-40 хвилин. Якщо ви помітили, що вона почала гуснути, ні в якому разі не розбавляйте її — такий розчин вже не придатний для подальшого використання.

   ? Порядок виконання робіт

   З наливними підлогами працювати одне задоволення — разливаете їх по поверхні старої стяжки таким чином, щоб наступна партія суміші виявлялася поруч з попередньою. Слідкуйте за тим, щоб в самому тонкому місці товщина шару не була менше 5 міліметрів, а якщо під час проведення заливки ви помітите, що в деяких місцях цей параметр перевищує 15 чи навіть 20 мм, то не панікуйте — все нормально, просто витрата суміші збільшиться.

   Заливка самонивелирующегося розчину для підлоги

   Після заливки вирівнюючої суміші з нею потрібно «пройтися» голчастим валиком. Ця процедура допоможе скопившимся в суміші бульбашок повітря вийти назовні і сприятиме більш якісному вирівнювання поверхні підлоги. Бажано даний етап проводити вдвох — один готує чергову партію розчину, а інший займається його заливкою і розрівнюванням.

   Голчастий валик — вірний помічник в створенні міцного і красивого покриття

   По закінченні всіх робіт наливну підлогу потрібно вкрити поліетиленовою плівкою, яка захистить його від пересихання, сонячних променів і протягів. Через пару днів плівку можна прибрати.

   Фінішні роботи з укладання підлогових покриттів на наливну підлогу можна починати тільки після повного висихання другого, причому тривалість цього періоду залежить від товщини шару. У деяких випадках стать може сохнути півтори-два тижні.

   Важливо: не забудьте одразу ж після заливки ретельно промити весь робочий інструмент, інакше потім ви вже не зможете видалити розчин з поверхні валика і інших інструментів.

   Цементні наливні підлоги, до складу яких не входять спеціальні добавки, що перешкоджають їх стирання, необхідно в обов’язковому порядку експлуатувати тільки в поєднанні з будь-яким фінішним покриттям. Всі інші типи наливних підлог можна використовувати як самостійне покриття, готове до будь-яких навантажень.

   Підсумок вашої роботи — наливна підлога — рівний і міцний

   ? Запобіжні заходи

   Під час роботи з самонівелюються сумішами варто дотримувати ряд пересторог:

  • уникайте попадання готового розчину або сухої суміші в очі, так як до їх складу входить луг. Якщо це все ж таки трапилось, негайно промийте очі теплою водою, а при необхідності — відвідайте лікаря.
  • при роботі з розчинами на основі цементу користуйтеся засобами індивідуального захисту — респіратором та рукавичками.
  • Всі три методу вирівнювання бетонної підлоги цілком можна використовувати як для маленьких приміщень площею від 2 до 6 кв. м., так і для великих, чия площа перевищує 10 кв. м. Зробити стяжку сухим або мокрим способом, вирівняти підлога за допомогою самонивелрующихся сумішей можна самому і при цьому зовсім не обов’язково мати будівельну спеціальність або десятки років роботи виконробом за плечима.