Як вивести клавіатуру на екран монітора: клавіатура комп’ютера на екрані монітора, як увімкнути клавіатуру на моніторі, на монітор

Клавіатура — це одна з найбільш вразливих частин комп’ютера. Найбільший відсоток поломок припадає саме на неї, оскільки найчастіше користувачі порушують таку рекомендацію щодо безпеки, небажаність прийому їжі за комп’ютером. Підсумком стає потрапляння на пристрій крихт, води та інших рідин, а також механічні ушкодження за рахунок падіння важких предметів (наприклад, гуртки або тарілки), що може вивести його з ладу в самий невідповідний момент. На щастя, творці Windows подбали про таких випадках, коли відбувається поломка, а користувачеві необхідно негайно набрати який-небудь текст — клавіатуру можна виводити на екран і працювати з нею за допомогою миші або тачпада.

Як вивести клавіатуру на екран монітора: клавіатура компютера на екрані монітора, як увімкнути клавіатуру на моніторі, на монітор

Як активувати клавіатуру на екрані монітора

Зміст статті

 • Як активувати клавіатуру на екрані монітора
  • Три способи виведення на екран клавіатури
 • Як увімкнути клавіатуру на моніторі в залежності від ОС
  • Windows XP
  • Windows 7
  • Windows 8
 • Як налаштувати клавіатуру
  • Створюємо ярлик для швидкого доступу

В залежності від ступеня її пошкодження, існує три різних шляхи активації на монітор. Чим гірше поломка — тим більше потрібно зробити.

Три способи виведення на екран клавіатури

До першого з них, самому довгому, вдаються у випадках, якщо пристрій повністю несправне. Другий більш вузьконаправлений, оскільки підходить тільки користувачам Windows 8 і включає в себе голосового помічника. Третій найпростіший, але вимагає працездатності хоча б декількох клавіш.

 • Пройдіть по шляху «Пуск» — «Панель управління» — «елементи керування» — «Спеціальні можливості» — «Включити екранну клавіатуру».
 • Увімкніть голосового помічника і продиктуйте словосполучення «Екранна клавіатура» для пошуку в інтернеті. Скопіюйте ці два слова. Проведіть курсором миші зверху вниз по правій стороні екрану і серед з’явилися значків виберіть той, що лупи. З’явиться рядок пошуку, в яку потрібно вставити скопійоване словосполучення. Залишається серед знайдених варіантів вибрати потрібний.
 • Затисніть поєднання клавіш Win+R і з’явилася рядок введіть абревіатуру OSK.
 • Як вивести клавіатуру на екран монітора: клавіатура компютера на екрані монітора, як увімкнути клавіатуру на моніторі, на монітор

  Як вивести клавіатуру на екран монітора: клавіатура компютера на екрані монітора, як увімкнути клавіатуру на моніторі, на монітор

  Як вивести клавіатуру на екран монітора: клавіатура компютера на екрані монітора, як увімкнути клавіатуру на моніторі, на монітор

  Як увімкнути клавіатуру на моніторі в залежності від ОС

  Попередні способи, не рахуючи другого, щодо універсальні. Наведені далі враховують специфіку кожної версії операційної системи Windows, від XP до 8.

  Windows XP

  Користувачам даної системи необхідно виконати наступні кроки:

  • натиснути кнопку «Пуск» в лівому нижньому куті (або кнопку із зображенням логотипу Windows, якщо вона працює);
  • навести курсор на рядок «Всі програми»;
  • знайти папку «Стандартні»;
  • в ній вибрати підкаталог «Спеціальні можливості»;
  • останній крок — клік по додатка «Екранна клавіатура».

  Windows 7

  В даній системі шлях до необхідного додатка повністю збігається з версією XP. Але, крім цього, є можливість скористатися швидким пошуком, який знаходиться у нижній рядку меню «Пуск», в який вводиться відповідне словосполучення.

  ДОВІДКА. В залежності від працездатності клавіш, ви можете набрати його самі або скористатися голосовим помічником, при його наявності, як способу 2.

  Як вивести клавіатуру на екран монітора: клавіатура компютера на екрані монітора, як увімкнути клавіатуру на моніторі, на монітор

  Windows 8

  Оскільки ця система розроблялася в тому числі і для сенсорних пристроїв, екранна клавіатура включена в пакет програм за замовчуванням і знаходиться у розділі «Спеціальні можливості» переліку «Всі програми». Крім того, в даній ОС всі так само можна перейти в потрібний розділ через панель керування або пошуковий рядок.

  Як налаштувати клавіатуру

  Як вже було сказано раніше, керувати цим додатком необхідно за допомогою курсору миші або тачпада.

  ДОВІДКА. Якщо потрібно виконати дію, що вимагає поєднання двох клавіш, спочатку натискається клавіша керування, потім буквена або цифровий. Наприклад, якщо пропозиція необхідно почати з великої літери, спочатку натискається клавіша «Shift», а після вже потрібна літера.

  Оскільки набір тексту за допомогою миші або тачпада пов’язаний з безліччю незручностей, розробники програми подбали про те, щоб максимально їх згладити. Зробити користування екранної клавіатури більш зручним допоможе регулювання налаштувань, що включають в себе:

  • Як вивести клавіатуру на екран монітора: клавіатура компютера на екрані монітора, як увімкнути клавіатуру на моніторі, на моніторЗвукове підтвердження — при виборі цієї функції кожне натискання кнопки буде супроводжуватися звуковим сигналом.
  • Включити цифрову клавіатуру — її призначення аналогічно клавіші Num lock, активація додатковою бічною цифрової клавіатури.
  • Використання екранної клавіатури — включає в себе три варіанти на вибір. Перший з них, «натискання клавіш», що стоїть за умовчанням і передбачає введення тексту безпосереднім натисканням миші на потрібну букву. Другий, «Наведення вказівника миші» не вимагає кліка, варто тільки розташувати курсор в область необхідної клавіші і почекати певний час (його також можна вибрати). Третій, «сканування клавіш», що включає напівавтоматичний режим набору тексту. Спочатку з певною періодичністю, вона також настроюється, комп’ютер робить вибір горизонтальній рядка. Як тільки сканування дійшло до необхідної вам, ви клацаєте мишею або натискаєте на пробіл (найбільш відповідний варіант, ви можете вибрати самі), далі та ж процедура відбувається з вибором літери.
  • Прогнозування тексту — практично аналогічно функції Т9 в смартфонах, при введенні перших букв програма показує підказки, з них можна вибрати те слово, яке ви хотіли набрати.

  Створюємо ярлик для швидкого доступу

  Для того щоб забезпечити більш швидкий доступ до екранній клавіатурі, ви можете створити ярлик на робочому столі. Для цього існують два способи.

 • Перший — клікнути правою кнопкою миші на значку програми, виберіть «копіювати», потім перейти на робочий стіл, клацнути на порожній області правою кнопкою миші і вибрати «вставити ярлик».
 • Другий — після кліка правою кнопкою на додатку, наведіть курсор на рядок «відправити» і виберіть «Робочий стіл».
 • Як вивести клавіатуру на екран монітора: клавіатура компютера на екрані монітора, як увімкнути клавіатуру на моніторі, на монітор