Зміст

 • Різновиди профілів з алюмінію і їх основні відмінності
 • Збираємо і встановлюємо ворота на алюмінієвому каркасі самостійно

Часто буває, що чоловіки, облаштовуючи гараж або двір свого будинку, замислюються про те, які ж ворота будуть зручними, практичними і довговічними.

Ворота з профілю аллюминиевого

Сучасний асортимент цих корисних виробів досить великий. Для гаража більше підійдуть розстібні або рулонні ворота, а для облаштування двору краще вибрати моделі з роликовими відкатними механізмами.

Але не тільки лише конструкція відіграє визначальну роль, важливим моментом є також матеріал воріт. З цієї точки зору сучасні технології дозволяють створювати зносостійкі матеріали, завдяки яким гаражні або дворові ворота радують своїх господарів не один рік, а то й десятиліття. До таких матеріалів відноситься алюмінієвий профіль.

Дворові або гаражні ворота, зроблені на його основі, відрізняються особливою міцністю, гарним зовнішнім виглядом і в той же час малою вагою конструкції. Як відомо, алюміній – це легкий метал, який після спеціальної обробки стає ще і дуже міцним.

Його головна перевага — те, що ви можете назавжди забути про появу корозії та іржі.

Справа в тому, що молекулярний склад алюмінію містить спеціальні оксидні плівки, які захищають метал від ураження руйнують речовинами. До того ж в процесі виготовлення алюмінієвого профілю для воріт будь-якого формату більшість виробників використовують тільки первинні сплави без будь-яких домішок.

Використовуючи інноваційні технології, метал на виробництві спресовується і спеціальним чином обробляється. В результаті цієї процедури алюмінієвий профіль стає надміцним і стійким до якого-небудь впливу зовнішнього середовища.

Також поверхня часто покривають спеціальним лакофарбовим речовиною, яка надає виробу додаткову стійкість.

Різновиди профілів з алюмінію і їх основні відмінності

Як відомо, будь-які гаражні або дворові ворота повинні бути не тільки міцними, але і зручними. Алюмінієвий профіль здатний забезпечити всі ці важливі показники, при цьому конструкція воріт буде міцною і легкою. В

ажно розуміти, що профілі з алюмінію можуть бути декількох типів в залежності від конструкції вироби. Головними з них є:

 • Внутрішній профіль квадратного перерізу для каркасної частини. Такі деталі використовуються у формуванні рами і поперечних балок, зміцнюють загальний каркас. Багато виробників випускають такі профілі в комплекті зі спеціальними кутовими з’єднувачами, які забезпечують надійне кріплення по кутах рами. До того ж такі профільні деталі відмінно підійдуть не тільки для спорудження воріт, але і для виготовлення добротних дверей для дому.

Внутрішній профіль квадратного перерізу для каркасної частини

 • Посилений направляючий профіль для відкатних воріт. Його структура передбачає кілька секцій, верхній відсік замкнутий, а нижній відділ з пазом під роликовим механізмом. Завдяки такому профільного основи ворітної полотно надійно кріпиться на підшипникових роликах і плавно рухається при відкритті.

Посилений направляючий профіль для відкатних воріт

 • Зовнішній профіль у вигляді алюмінієвих ламелей для підйомно-поворотних і ролетних воріт використовується для формування воротного полотна. Ці комплектуючі з’єднуються між собою завдяки крючкообразным пазовий кріпленням, принцип функціонування яких виражається в щільному взаємне зацепи.

Зовнішній профіль у вигляді алюмінієвих ламелей

Додатково ці панелі можуть зміцнюватися по боках монтажною стрічкою або металевими ланками.

Додатково ці панелі можуть зміцнюватися по боках монтажною стрічкою

Алюмінієві ламелі можуть бути різних видів. Якщо ви хочете зробити відкатні ворота з найвищим рівнем звукоізоляції і заощадження тепла, можете зупинити вибір на моделях з двома стінками і пінополіуретановим наповнювачем.

Якщо ж ви віддаєте перевагу заощадити, для вас оптимальним вибором буде эструдированная панель з двома стінками без наповнювача. Більш прості варіанти — це одинарні профілі, вони підійдуть більше для сухих і теплих погодних умов.

Різноманітні види панелей дають можливість вибрати під свої запити

 • Зовнішній облицювальний профіль у вигляді сендвіч-панелей використовується для формування комірних стулок. Такі деталі підійдуть для облаштування або розпашних воріт, однак вони не застосовуються для рулонних та відкатних конструкцій, оскільки призначені для зміцнення у профільній рамі. Бічні опуклі ребра і пази у цих профілях не передбачають додаткового внутрішнього зачеплення, як у попередньої моделі. Ці деталі зроблені таким чином, що при їх з’єднанні стик в стик вони відмінно закріплюються в рамковій профілі, утворюючи суцільну стулку.

Зовнішній облицювальний профіль у вигляді сендвіч-панелей використовується для формування комірних стулок

Для облаштування своїх воріт ви можете вибрати профілі з додатковими лицьовими пазами, гофрованими елементами або зупинити вибір на суцільних моделях.

Ви можете вибрати профілі з додатковими лицьовими пазами, гофрованими елементами або зупинити вибір на суцільних моделях

Всі ці типи профілів з алюмінію можна придбати окремо і майструвати конструкцію воріт повністю своїми руками, але найкраще купити вже готовий комплект. Багато відомі виробники створюють якісні набори, до яких додається детальна інструкція по збірці і установці.

При купівлі такого комплекту звертайте особливу увагу на всі параметри. Дуже важливо, щоб гаражні ворота в кінцевому рахунку точно підійшли під гаражний отвір чи в’їзну простір двору вашого будинку.

Якщо ж ви вибираєте перший варіант і віддаєте перевагу все зробити власноруч, будьте уважні при виборі потрібних моделей алюмінієвого профілю. Враховуйте, що всі деталі повинні ідеально поєднуватися між собою і підходити один до одного.

В цьому випадку слід проконсультуватися з представниками магазину, в якому ви вирішили придбати комплектуючі. Також пам’ятайте, що профіль з алюмінію – це зручний і легкий матеріал з точки зору самостійного опрацювання, тому не пошкодуйте своїх заощаджень і купіть його.

Збираємо і встановлюємо ворота на алюмінієвому каркасі самостійно

Перед будь-якими самостійними роботами вам потрібно буде провести якісні виміри місця для монтажу майбутніх воріт. Для цього скористайтесь вимірювальною рулеткою і метром. Тільки отримавши точні параметри отвору, можете приступати до вибору конструкції і формування креслення.

Якщо ви купили і хочете зібрати вже готовий комплект, використовуйте інструкцію, в якій часто зазначена докладна схема, що дозволяє зробити ворота без проблем. Якщо ж ви хочете піти більш складним шляхом і змайструвати розпашні гаражні ворота на основі алюмінієвого каркаса повністю своїми руками, вам належить самостійно створити малюнок виробу.

Для більш якісної роботи можете використовувати вже готові креслення, найбільш зрозумілий і повний зображено нижче.

Для більш якісної роботи можете використовувати вже готові креслення

Вам залишиться лише підставити свої числа. Після цього потрібно буде підготувати інструменти і матеріали для роботи. Якщо ж ви збираєте готовий конструктор, вам знадобиться лише набір інструментів, в який повинні входити:

 • будівельний рівень;
 • електродриль;
 • шуруповерт;
 • молоток з дерева (при необхідності).

Підготувавши інструментарій, приступайте до складання конструкції. У цій справі немає нічого складного, просто дотримуйтесь інструкції і ретельно виконуйте кожен з її пунктів.

 • Якщо ви збираєте розпашні гаражні ворота, потрібно буде в першу чергу зібрати раму. Для цього просто візьміть рамкові профілі і скріпіть їх з’єднувальними куточками за допомогою шурупів з комплекту.

Якщо ви збираєте розпашні гаражні ворота, потрібно буде в першу чергу зібрати раму

 • Потім по периметру гаражного отвору зробіть кілька отворів з допомогою електродриля зі свердлом для бетону. Встановіть раму у отвір і закріпіть її дюбелями з набору. Для більшої міцності можете додатково використовувати монтажну піну.
 • Слідуючи інструкції, вам потрібно буде зібрати каркас стулок. Для цього візьміть стулчасті профілі і скріпіть їх за схемою шурупами, які додаються в комплекті. Враховуйте, що верхній профіль потрібно буде поставити після заповнення каркасу панелями. Так, встановіть в профільні пази алюмінієві панелі, для міцного закріплення акуратно постукуйте по черзі кожну ламель дерев’яним молотком. По краях закріпіть панелі шурупами. На закінчення встановіть верхній профіль.

Вам потрібно буде зібрати каркас стулок

 • Після того як стулки готові, встановіть петлі шурупами у відповідності з інструкцією. Багато комплекти включають профілі вже з вмонтованими петлями на заводі. Завершуючи збірку, посадіть стулки на петлі і закрийте всі щілини пластиковими заглушками. Тепер ваші гаражні ворота орного типу готові, перевірте їх працездатність.

Тепер ваші гаражні ворота орного типу готові, перевірте їх працездатність

При складанні підйомно-поворотних або рулонних воріт, дотримуйтеся цих правил. Єдина відмінність буде полягати в тому, що вам слід замість рами закріпити в прорізі направляючі профілі та встановити привід.

А при складанні воротного полотна ламелі потрібно буде просто з’єднати між собою і встановити в напрямні.

При складанні підйомно-поворотних або рулонних воріт, дотримуйтеся цих правил

Якщо ви збираєте комплект для відкатних воріт двору свого будинку, враховуйте декілька важливих моментів.

По-перше, простежте за тим, щоб у вас було підготовлено рівне фундаментне підстава для установки роликів.

По-друге, при складанні каркаса стулок враховуйте, що нижній направляючий профіль встановлюється в останню чергу перед монтажем стулкових панелей.

По-третє, встановивши всі власники на опорні стовпи, стежте, щоб нижня направляюча і верхній край стулки рівне увійшов в основні і додаткові ролики.

І, по-четверте, встановлюючи автоматику, слідкуйте, щоб всі зубчасті рейки були встановлені на рівні приводу і їх пази точно потрапили в шестеренний механізм.

Відкатні ворота з алюмінієвого профілю

При власноручному виготовленні вам потрібно буде зробити таку ж послідовність дій, тільки в цьому випадку матеріали доведеться підбирати самостійно. Купуйте якісний алюмінієвий профіль відомих виробників, тільки з нього можна спорудити дійсно міцну конструкцію.

При самостійній обрізанні профілів застосовуйте електричну ножівку по металу, в якості кріплень використовуйте саморізи.

Для більшої міцності каркас стулок збирайте з профілів квадратного перерізу. Можете обшити стулки листовим металом, профнастилом або використовувати алюмінієвий облицювальна профіль у вигляді сендвіч-панелей.

Отже, враховуючи все це, ви зможете спорудити добротні гаражні ворота на основі алюмінієвих елементів.