Зміст

  • Який замок вибрати?
  • Накладний замок
  • Монтаж врізного замку

Установка замку хвіртки з профнастилу — досить актуальна тема, адже нерідкі ситуації, коли хвіртка дачного забору закривається зсередини на засув, а зовні — на старий добрий навісний замок.

Замок на хвіртку з профнастилу

Установка сучасного замку на хвіртку — саме правильне рішення цього питання.

Число запорів різних видів на сучасному ринку настільки велика, що буває нелегко вибрати потрібний товар з безлічі варіантів.

Розглянемо, яким вимогам повинен відповідати замок, який можна встановити на двері, оббиті профільним листом.

  • Надійність. Насамперед, це означає стійкість до відмов, несприйнятливість до потрапляння пилу і бруду. Фахівці настійно рекомендують в якості кращого варіанту сувальдні замки. В комплект такого замку входить ключ бородочного типу, смещающий всередині корпусу спеціальні фігурні пластини.
  • При виборі запірного пристрою для хвіртки слід звернути увагу на те, щоб замок закривався-відкривався зсередини без ключа (відкривання зовні повинно проводитися ключем).
  • Замок повинен мати компактні розміри. Запори великих розмірів з підвищеною надійністю захисту підійдуть скоріше для хвіртки гаражних воріт. Надмірна надійність у випадку з хвірткою, обшитої профільним листом, буде зайвою: щоб увійти на ділянку, непроханому гостю досить розрізати або зламати обшивку хвіртки. Саме з цієї причини для дверей з профнастилу не використовуються електромагнітні або електромеханічні замки: такі витрати в цьому випадку просто безглузді.

Який замок вибрати?

Це питання виникає відразу ж після того, як споруджений паркан і хвіртка з профлиста. Справа за вибором запірного пристрою.

Три класичних види запорів: навісні, накладні та врізні — підійдуть для хвіртки.

  • Замки навісного типу при всіх своїх недоліках залишаються дуже популярними серед дачників. Завдяки спеціальному покриттю сучасні замки стійкі до корозії. Крім традиційних замків, відкриваються ключем, є і кодові. Відкрити їх можна тільки після набору комбінації символів.
  • Врізні замки застосовуються в тому випадку, коли хвіртка має порожнисту конструкцію (як варіант, зварюється короб).
  • Накладні замки надзвичайно прості в монтажі. Встановити такий замок, значить просто прикрутити його до хвіртки. Полотно залишається при цьому цілим. При установці замка такого типу двері відпиратися зсередини засувкою, а зовні ключем.

Вибирати замок для хвіртки з профнастилу найкраще в спеціальному магазині. Компетентні консультанти допоможуть вам підібрати відповідний варіант.

Замок на хвіртку

Розглянемо алгоритм встановлення найбільш поширених типів замків.

Накладний замок

Монтаж такого замку не представляє ніякої складності, якщо при виготовленні каркаса передбачена поперечка (висота від грунту приблизно 90 см).

Замок прикладається з внутрішньої сторони дверей так, щоб отвір для кріплення виявилося на поперечці, а ручка і сердечник — вище її. Розмічаємо місця просвердлювання отворів у каркасі.

При недостатній ширині опорного стовпа біля хвіртки (або якщо стовп виготовлений з труби круглого перерізу), під відповідну частину наварюють куточок або пластину.

Висвердлюються отвори для укріплення замку і під ключ в профільному листі. Якщо потрібно, висвердлюється ще одне під дверну ручку. Отвір у профнастилі вирівнюють за допомогою шарошки. Після нескладних приготувань закріплюється сам замок, накладки і ручки.

У тому випадку, коли поперечка наварена в місці, незручному для встановлення запору, наварюють додаткову металеву пластину.

Монтаж врізного замку

Установка врізного замку всередині полотна дверей значно зменшує ймовірність злому. До недоліків цього виду замків відноситься неможливість монтажу для багатьох дачних хвірток. Якщо каркас зварений з труби невеликої товщини, то щоб врізати замок, зварюють металевий короб.

Габарити його повинні бути такими, щоб зазор між корпусом і стінками короби були мінімальними. З торцевої частини дверей вибирають паз під ригель і роблять отвори під гвинти. З обох сторін короби вибирають пази під ключ. Відповідна частина закріплюється на опорний стовп.

У продажу є замки, спеціально призначені для установки на хвіртку з профлиста. Відрізняється такий замок дуже компактними розмірами: пристрій може бути встановлено всередину профільної труби 4 см х 4 див.

Досвідчені майстри радять при установці замка застосувати невелику хитрість. Ригель замку можна намазати шпаклівкою або зубною пастою. Поверніть ключ, і на стовпі залишиться відбиток. Це і є розташування паза для відповідної частини врізного замка.

.