Зміст

 • Які види автоматичних механізмів бувають і як визначитися з вибором?
 • Встановлюємо електронний привід самостійно

Багато чоловіків, які володіють власним автомобілем, приділяють особливу увагу його збереження, постійно доглядаючи за ним. Важливим фактором, що впливає на довговічність машини, є забезпечення сприятливих умов її зберігання, які створюються завдяки надійному гаражу.

Автоматичні гаражні ворота

Основним елементом у цій корисної будівництві є ворота. Ви можете встановити будь-який тип гаражних воріт, все залежить від ваших переваг, розміру в’їзного отвору і за рівень ваших фінансових можливостей.

Однак оптимальними за вартістю і зручними з точки зору повсякденного користування є автоматичні розстібні ворота.

Конструкція самих воріт досить проста, тому їх можна без проблем виготовити самостійно в домашніх умовах. Але для того, щоб обладнати готовий виріб автоматикою, її потрібно буде для початку придбати в магазині, а потім – правильно встановити.

Саморобні автоматичні приводи також мають місце. Однак власноруч спорудити їх правильним чином, щоб вони ще й справно працювали, вдається лише досвідченим умільцям.

Для самостійного виготовлення автоматики потрібні спеціальні інженерні знання, досвід роботи з електрикою, різні верстати та інструменти.

Які види автоматичних механізмів бувають і як визначитися з вибором?

Завдяки сучасним технологіям кожен автомобіліст може скористатися перевагами автоматичних розстібних гаражних воріт. Тепер ви зможете за допомогою одного натискання на пульті управління відкрити ворота, і вам не доведеться кожного разу витрачати час і сили на відкриття стулок, замків і засувів.

Справа в тому, що автоматика обладнана не тільки датчиками реагування на команди відкриття і закриття, але і спеціальним захисним механізмом, який дозволяє надійно і монолітно закривати ваші ворота.

Так що, використовуючи таку систему, можете забути про громіздких засовах і замках і не переживати за збереження свого гаража та автомобіля, який в ньому зберігається. На сьогоднішній день виділяються такі основні типи приводів для розпашних воріт.

 • За формою функціонування:
  • Привід лінійного типу. Використовується в основному в домашніх цілях для обладнання невеликих стандартних гаражних воріт. Автоматика являє собою два рівних довгастих держателя, одна сторона яких кріпиться до стінки гаража або опорного стовпа, а друга закріплюється в певному місці стулок. При запуску приводу власники відкривають або закривають ворота.

  Привід лінійного типу

  • Важільний привід. Така автоматика може використовуватися для більш важких і об’ємних воріт. Принцип функціонування практично не відрізняється від лінійного типу, проте власники, виконані у формі важеля, мають нерівну форму у вигляді суцільної лінії. За рахунок такої конструкції і більш потужного мотора, вартість такого приводу більш висока, на відміну від попереднього типу пристрою. Проте, надійність і його довговічність залишають бажати кращого. Справа в тому, що шарніри, які скріплюють дві важільні частини, з часом можуть розхитуватися і вивести обладнання з ладу. Цей привід буде зручний для тих воріт, у яких великі опорні стовпи або поглиблені відкоси в гаражному прорізі.

  Важільний привід для воріт

  • Пристрій підземного типу. Такі автоматичні системи найбільш дорогі і використовуються для облаштування гаража досить рідко. Зовні такий привід має два потужних підстави прямокутної або квадратної форми, в яких захований сам мотор. Зверху встановлені спеціальні тримачі. Такий механізм несе більше естетичний ефект, ніж якийсь практичний. Принцип дії простий. Основа з мотором закопується у відповідних місцях у земельному підставі гаражного отвору, а несуть власники закріплюються до нижніх краях стулок.

  Привід підземного типу

 • За внутрішньою структурою автоматики:
  • Система з гідравлічним механізмом. Володіє відчутною потужністю, однак, в цьому випадку існують свої нюанси. По мірі використання такі автоматичні механізми можуть викликати проблеми, пов’язані, насамперед, з витіканням рідини з механічного ядра і засиханням мастильного речовини. Сама структура гідравлічної системи ґрунтується на внутрішньому металевому циліндрі, який приводиться в дію завдяки силовому нагнітання рідини з допомогою роботи мотора. В результаті шток приводиться в дію і автоматичні ворота відкриваються. За такий автоматикою потрібен особливий догляд, періодично доведеться змащувати механізм машинним маслом.

  Важільний привід

  • Мотор з черв’ячним редуктором. Такий механізм є найбільш поширеним, універсальним і практичним. Завдяки нескладній структурі, такі автоматичні комплекти приємно радують своїх власників невеликою вартістю і довговічною роботою. Система дії такого мотора гранично проста. Невеликий металевий циліндр із різьбою (його прийнято називати «черв’як»), обертається завдяки валу і приводить в дію шестереночное колесо, пази якого точно вставлені в різьбу «черв’яка». Такий черв’ячний редуктор практично не видає будь-якого шуму і працює плавно. До того ж цей механізм має властивість автоматичного гальмування у разі перешкоди перед стулками гаражних воріт.

  Механізм приводу воріт

 • По системі регуляції штока:
  • Автоматика з висувним внутрішнім штоком. За зовнішнім виглядом цей механізм нагадує гідравлічний лінійний привід. Однак у ньому застосовується звичайний черв’ячний мотор, а внутрішній шток при відкриванні просто висувається.

  Автоматика з висувним внутрішнім штоком

  • Обладнання з внутрішнім ползунковым механізмом. Зовні – це проста автоматика лінійного типу з єдиної металевою основою, всередині якої розташована каретка-тримач, вона прикріплюється до стулці і рухається при її відкритті.

  Обладнання з внутрішнім механізмом ползунковым

  Як бачите, сьогодні існує безліч різновидів приводів для розстібних гаражних воріт, тому, перш ніж придбати який-небудь з них, слід приділити увагу деяким важливим особливостям.

  По-перше, враховуйте, що кожен привід розрахований на певну ширину, площу, масу комірних стулок вашого гаража. Практично на всіх моделях виробу зазначаються відповідні параметри.

  По-друге, можете підібрати певну модель по швидкісним можливостям. Кожен привід розрахований на конкретний діапазон часу для відкривання стулок. Звичайно ж, чим швидше буде діяти мотор, тим вище буде його ціна.

  І, по-третє, враховуйте максимальний кут відкриття, який може дати обрана вами автоматика. Він повинен обов’язково підходити і відповідати параметрам вашого гаража.

  Безперешкодне і плавний рух стулок – це запорука довготривалого функціонування автоматичної системи.

  Встановлюємо електронний привід самостійно

  Визначившись з потрібним приводом для своїх розпашних воріт, перед початком монтажу, слід перевірити все необхідне.

  Якщо у вас саморобні гаражні ворота, і ви їх встановлювали самостійно, переконайтеся в рівності і плавності ходу комірних стулок, вони повинні переміщатися ідеально.

  Часто буває так, що змазує рідина в петлях підсихає і засмічується. В цьому випадку слід прочистити петлі і змастити їх солідолом.

  • Перевірте, чи достатньо місця для максимального кута відкриття стулок, оскільки автоматика після монтажу повинна діяти без додаткового навантаження.
  • Можете встановити автоматичні приводи як у верхніх частинах стулок, так і в нижніх. Також їх можна вмонтувати як зовні гаража, так і зсередини, але краще, звичайно, вибрати другий варіант, оскільки виріб буде захищено від зовнішнього середовища і прослужить довше.
  • Для розмітки місць використовуйте рулетку і будівельний рівень. Точність в питанні монтажу автоматики для розпашних воріт дуже важлива.

  Схема механізму приводу воріт

  • Позначивши місця для кріплення приводів, приступайте до установки виробу. Для цього використовуйте схему, яка зустрічається практично у всіх комплектах подібного обладнання. На зображенні нижче показана стандартна схема, яку можна використовувати для монтажу автоматики як дворових, так і в гаражних воротах.

  Схема підключення автоматики

  • Ознайомившись зі схемою, встановіть для надійного кріплення приводів невеликі металеві пластини в позначених місцях гаражного отвору. Якщо у вас отвір укріплений металом, приварите пластини за допомогою зварювального апарату. Якщо в отворі бетонна основа, прикріпіть площині за допомогою дюбелів, а у випадку з дерев’яним матеріалом використовуйте саморізи.

  Кріплення приводу воріт

  • Якщо у вас металеві ворота, проробіть отвори з допомогою електродрилі у позначених місцях каркаса для кріплення приводів.
  • Прикріпіть два приводи на кронштейнах за допомогою болтів до підготовлених місцях на стулках і вмонтованим пластин.
  • Встановіть проводку і пульт управління. Зміцніть проводу на площині стін гаража і накрийте їх захисним пластиковим кожухом.
  • Тепер підключіть автоматику до живлення і перевірте її працездатність. Якщо ви все зробили правильно, гаражні ворота відкриваються плавно і без часових затримок.

  Як бачите, самостійно автоматика для розпашних воріт монтується без особливих проблем, якщо дотримуватися інструкції і схеми, які додаються в комплекті вироби.

  Головне, перед початком робіт проведіть точні виміри. Крім того, автоматичні розсувні ворота вимагають догляду, періодично перевіряйте наявність всіх деталей і змащуйте їх при необхідності машинним маслом.