Зміст

 • Як вибрати привід для відкатних воріт
 • З чого складається і як працює привід для відкатних воріт
 • Установка приводу для воріт

Відкатні ворота сьогодні є дуже популярним рішенням для в’їзду на огороджену територію.

Пояснюється це досить просто: вони дозволяють економити місце для відкриття, навіть незважаючи на те, що можуть мати значні розміри.

Привід на відкатні ворота

Привід для відкатних воріт є не тільки зручним доповненням при експлуатації, але і надійно захищає територію від несанкціонованого вторгнення.

Як вибрати привід для відкатних воріт

Для того щоб відкатні ворота безперебійно функціонували протягом довгих років, потрібно дуже відповідально підійти до питання підбору автоматики.

Тут враховуються багато факторів, і перед тим, як купити привід для відкатних воріт, необхідно уважно ознайомитися з ними:

 • Експлуатація воріт: наскільки часто вони будуть працювати при максимальному навантаженні, яке передбачувана кількість циклів в годину або день.
 • Несуча система воріт: від неї залежить, наскільки легко буде переміщатися полотно воріт.
 • Площа воріт.
 • Маса стулки.
 • Правильність установки. Відстань між роликовими опорами має бути підраховано з максимальною точністю.
 • Важкі ковані конструкції зажадають привід для відкатних воріт набагато потужніше, ніж більш легкі, такі, як з гратчастої стулкою. Якщо мова йде про приватний будинок, де проживають кілька осіб, то підійде привід з інтенсивністю експлуатації в 30%.

  Якщо протягом години здійснюється проїзд 10-15 автомобілів, то необхідний привід на відкатні ворота з інтенсивністю 50%. Високоінтенсивна автоматика встановлюється при дуже великих навантаженнях.

  З чого складається і як працює привід для відкатних воріт

  Зсувні ворота можуть бути або підвісні консольні, при цьому напрямна кріпиться вгорі або внизу. Сьогодні є безліч моделей приводів різних виробників, але комплектуючі у всіх практично однакові.

  Привід для відкатних воріт, як правило, монтують на фундаменті, біля стулки.

  Складається він з таких елементів:

  • електродвигун, що має провідну шестерню;
  • редуктор з рідкої або консистентним мастилом всередині;
  • блок управління.

  Електроніка і фрикційна муфта здійснюють управління зусиллям, яке передається безпосередньо на полотно спеціальної зубчастою рейкою, встановленої на воротах. Примітно, що система приводу автоматично замикає двері, тому закриті ворота неможливо зрушити в бік вручну і немає ніякої необхідності в установці додаткового замку.

  Зубчаста рейка і привід для відкриття воріт

  Установка приводу для воріт

  Перш ніж встановлювати привід для відкатних воріт, треба перевірити, наскільки легко відбувається відкривання стулки. Існує помилкова думка, що встановлення автоматики здатна вирішити проблему поганого ходу воріт.

  До роботи слід приступати тільки остаточно переконавшись, що ворота не заїдають і свої функції виконують плавно і чітко. У разі виявлення якихось вад, їх потрібно обов’язково ліквідувати, інакше привід для відкатних воріт може стати непридатним ще в самому початку експлуатації.

  Для самостійної установки автоматики на ворота необхідно придбати потрібний комплект, а також підготувати матеріали та інструменти для виконання роботи:

  • привід для відкатних воріт;
  • зубчаста рейка;
  • елементи кріплення;
  • сигнальна лампа і фотоелементи;
  • ПДУ;
  • зварювальний апарат;
  • провід для підведення живлення до приводу перерізом 2х1,2 або 2х2;
  • дроти для підключення фотоелементів перерізом 2х0,5 і 4х0,5;
  • провід для підключення сигнальної лампи перерізом 2х0,5;
  • дриль зі свердлами, саморізи.

  Монтаж приводу

  Варіанти основ для автоматичного керування досить різноманітні, тому вибір залежить від індивідуальних вимог. Основними видами є:

 • Привід ланцюгової.
 • Привід верхній.
 • Тросовий привід.
 • Виходячи з цього, при придбанні базового комплекту потрібно враховувати те, як будуть використовуватися ворота в майбутньому.

  Електропривод закріплюється на швелері, в місці розташування роликових кареток. Для того щоб визначитися з місцем установки приводу, з набору береться монтажне підстава, на яке його і кріплять. Після чого проводиться його установка на швелер між каретками в безпосередній близькості від прорізу воріт.

  Для правильного вибору місця розташування, потрібно відтворити робоче положення автоматики. Щоб зробити це найбільш точно, необхідно покласти зубчасту рейку на шестерню.

  Так можна відразу побачити, куди слід посунути привід, щоб рейка могла розміститися по центру шестерні, і її можна було прикріпити до профільної труби зовнішнього каркаса (направляюча рейка для кріплення використовувати не слід).

  На обраному місці по периметру обварюється встановлене сталеве монтажне основу. Потім потрібно зняти кришку корпусу і через отвір протягнути шнур. Після цього привід для відкатних воріт фіксується за допомогою болтів.

  Установка зубчастої рейки

  Установка зубчастої рейки

  Повністю відкривши стулку воріт, в центрі шестерні потрібно поставити зубчасту рейку. Причому дуже важливо залишити необхідний відрізок для подальшого облаштування кінцевих вимикачів. Приваривши до труби каркаса стулки деталі для кріплення зубчастої рейки, необхідно протягнути ворота.

  Після установки нового відрізка процедура повторюється. Дуже важливо стежити за тим, щоб між стиками утворився «зуб».

  Потім за допомогою зварювального апарату вся зубчаста рейка прихоплюється, а елементи кріплення додатково обварюються. Між шестернею і рейкою потрібно виставити зазор приблизно в 1-2 мм.

  Робиться це так: на рейці відгвинчують болти, її виставляють так, щоб при русі вона могла стикатися з шестірнею, створюючи характерне цокання.

  Монтаж кінцевих вимикачів

  Кінцеві вимикачі закріплюються на зубчастої рейки за допомогою болтів. Вони бувають двох видів:

 • Механічні: їх застосовують найбільш часто із-за простоти установки. Працюють таким чином: пружинка, розміщена на приводі, що згинається вбік при наявності перешкоди, внаслідок чого відбувається зупинка руху.
 • Магнітні: відрізняються надійністю в будь-яких погодних умовах. Принцип роботи полягає в наступному: на рейці розташований магніт, коли він проходить біля приводу, спеціальний механізм здійснює зупинку. Є лівий і правий кінцеві вимикачі. Їх розташовують таким чином, щоб один перебував до приводу плюсом, а інший – мінусом.
 • Налаштування кінцевих вимикачів здійснюється на відстані приблизно 1 м. Якщо привід для відкатних воріт зупиняється під час проходження кінцевика, значить, розташування вірне. В іншому випадку магніти потрібно поміняти місцями.

  Схема встановлення автоматики на ворота

  Як підключити привід

  Привід для відкатних воріт потрібно підключається до харчування в суворій відповідності з доданою інструкцією. Як правило, це фаза «AC-L» нуль «АС-N». Важливим етапом є тестування.

  При натисканні кнопки на пульті ДУ привід для відкатних воріт буде приводити їх в рух. Налаштування часу на відкривання/закривання здійснюється при повному закритті воріт. Для цього потрібно натиснути кнопку Р1 і утримувати її 2-3 секунди.

  Після цього здійснюється повне відкривання, а в пам’яті електроприводу залишається час, необхідне для повного циклу цього дії. Тому якщо привід для відкатних воріт з якої-небудь причини не вимикається кінцевим вимикачем, то відбудеться автоматичне відключення згідно з запрограмованим часу.

  Установка фотоелементів і сигнальної лампи

  Фотоелементами вважаються два прилади, один з яких є передавачем, а другий — приймальником світла. Якщо на шляху такого променя є перешкода, ворота рухаються назад. Головною умовою при установці фотоелементів є те, що вони повинні розташовуватися один навпроти одного. Це потрібно для якісного прийняття сигналу.

  Є такі способи установки фотоелементів:

  • Фіксація на стовпчиках, де кріпляться нижній уловлювач і верхні ролики.
  • Приварювання металевих елементів до стовпів.
  • Саморобний стовпчик, який виготовляється самостійно з профільованої труби з наступним прикріпленням до нього фотоелемента.

  Вибирається спосіб, найбільш підходящий для кожного конкретного випадку. Фіксація фотоелементів здійснюється з допомогою звичайних саморізів, як і сигнальна лампа, яка, як правило, розташовується по стороні проїжджої частини.

  Саме вона інформує водіїв автомобілів про виїзд машини з ділянки.

  Звичайно, встановлювати таку лампу чи ні, вирішує господар. Але багато професіонали радять поставитися до цього серйозно, і тим самим в повному обсязі виконати правила безпеки.

  .

  .