Зміст

 • Характеристики воріт
 • Переваги воріт
 • Матеріали і інструменти
 • Які вибрати стовпи: металеві або дерев’яні?
 • Вибір сітки рабиці
 • Монтаж

Ворота з сітки рабиці є одним з найбільш популярних видів воріт для дачі. Проста технологія виготовлення, швидка установка, тривалий термін експлуатації конструкції, а також невисока ціна роблять ворота з рабиці найбільш прийнятним видом воріт для садових та дачних ділянок, промислових та складських приміщень.

Ворота з сітки рабиці

Характеристики воріт

Конструкція складається з зварного каркаса із залізних труб. Усередині каркаса кріпиться сітка рабиця з допомогою прутка, діаметр якого складає 6 мм.

Пруток пропущений через отвори сітки і приварений до рами. Основним матеріалом, з якого виготовляють сітку з різним розміром вічок – оцинкований дріт.

Завдяки високій якості дроту рабиця може прослужити довгі роки, а цинкове покриття не дає металу іржавіти. Можна також конструкцію пофарбувати фарбою.

Ворота складаються з петель для навісного замку, а також стопори для фіксації їх у відкритому стані.

Переваги воріт

Велика кількість садівників вибирають саме цей тип огорожі для дачі, так як він має достатньо переваг.

Серед них варто відзначити:

 • Низька ціна і зручність в транспортуванні. Це найбільш дешевий вид воріт для дачі. Сітку можна купити в будь-якому будівельному магазині. Вона скручена в рулони, так що привезти її на ділянку можна за допомогою звичайного причепа.
 • Надійність та міцність. Завдяки каркасу з металевих профільних труб і додаткових стійок-розкосів, які роблять його жорстким, конструкція міцна й надійна.
 • Тривалий термін експлуатації. Якщо правильно встановити і підібрати якісні матеріали, паркан функціонуватиме 20 років і більше.
 • Простота в установці. Поставити конструкцію нескладно. Якщо ви хочете поставити їх самостійно, дотримуйтесь рекомендацій по установці воріт або зверніться до професіоналів.
 • Прозорість конструкції. Паркан пропускає сонячні промені на ділянку, що сприятливо впливає на ріст рослин.
 • Простота в обслуговуванні. Не вимагають особливого догляду, крім необхідності фарбувати їх через певні проміжки часу.
 • Матеріали і інструменти

  Натяжна вид конструкції з рабиці не дуже витратний. Як правило, такий вид воріт використовують найчастіше.

  Для установки конструкції потрібні такі матеріали:

  • металеві або дерев’яні стовпи (труби);
  • сітка рабиця;
  • кріплення та арматура (або міцна дріт).

  Інструменти:

  • молоток;
  • лопата;
  • рубанок;
  • сокира;
  • вимірювальні інструменти;
  • щітки для фарби і мастики.

  Спочатку необхідно зрозуміти, скільки знадобиться матеріалу. Для цього потрібно виміряти ділянку. Вбийте кілочки по кутах ділянки, натягніть шнур і прорахуйте його довжину.

  Труби, як правило, ставлять на відстані 2,5-3 метри один від одного. Вважаємо, скільки нам знадобиться труб. Довжина сітки в погонних метрах дорівнює довжині нашого шнура. Отже, порахували кількість необхідних матеріалів, можна починати їх вибирати.

  Підготовка фундаменту для стовпів

  Які вибрати стовпи: металеві або дерев’яні?

  Можна зробити стовпи з дерева. Вони менш довговічні, але дешевше, ніж залізні. Виготовити їх можна з бруса.

  Не робіть потужні стовпи, в цьому немає необхідності, так як рабиця сама по собі є легким матеріалом і не володіє високою парусністю.

  Стовпи з дерева затріть за допомогою спеціального інструменту або звичайного сокири.

  Наступним етапом буде заготівля стовпів з бруса потрібної ширини сітки і висоти. Обов’язково врахуйте, що до висоти стовпа потрібно додати глибину ям.

  В ями будуть встановлені ворота. Потім пофарбуйте їх і обробіть гідроізоляційної мастикою той відрізок стовпа, який буде в ямі.

  Мастика відмінно захистить брус від вологи. Купити її можна в будівельному магазині.

  Залізні труби більш надійні, а також довговічні. Використовують круглі чи квадратні. Можна придбати металеві труби в магазині. Вони продаються вже пофарбовані і з гаками.

  За допомогою болгарки заготовте труби, потім приварите до них гаки. Метал очистіть залізною щіткою, обезжирьте будь-яким розчинником і пофарбуйте.

  Обробіть гідроізоляційної мастикою ділянку труби, який буде перебувати в землі. Зверху труби потрібно закрити, так як в них будуть потрапляти опади, і руйнувати метал. У магазинах продають спеціальні заглушки.

  Тепер можна встановлювати наші стовпи.

  Виставлення вертикалі для стовпів

  Вибір сітки рабиці

  В нинішній час існує велика різноманітність сітки для воріт. Потрібно вибирати сітку по ширині, враховуючи висоту паркану.

  Вона може бути будь-якої форми і відрізнятися розміром вічок, бути квадратної або ромбічної. Вона виготовлена з оцинкованого дроту. Покривається полімером для того, щоб не поржавіла. Завдяки антикорозійного полімерному покриттю, термін служби становить 20 років і більше.

  Монтаж

  Після того як встановили стовпи, приступайте до монтажу. Встановіть рулон біля труби, яка знаходиться в кутку, і закріпіть край.

  Якщо сітка не покрита антикорозійним засобом, то необхідно підняти її над землею на 5-10 див.

  Це робиться для того, щоб вона не згнила в перший рік після установки. Якщо ж у вас дерев’яні стовпи, то кріпити рабицю слід на спеціальні скоби або за допомогою цвяхів. До металевих труб приварені гаки, на яких кріпиться сітка.

  Якщо край сітки надійно закріпили, розкручуйте рулон рабиці і фіксуйте її до наступного стовпа. Обов’язково натягуйте її добре, щоб згодом не було провисання. З цією ж метою можна протягнути прут арматури в її верхній край і прикріпити до стовпів.

  Замість арматури можна використовувати металевий трос або дріт. Можна протягнути прут знизу таким же чином для того, щоб не було провисання більш тривалий період.

  Практичність воріт, а також доступність – важлива характеристика воріт з металевої сітки рабиці, яку гідно оцінить будь дачник або садівник.

  Дотримуючись всіх рекомендацій, ви запросто зможете поставити паркан, який буде служити довго і не вимагати ремонту.