Зміст

 • Різновиди замків та їх характеристики
 • Встановлення механізму

Завершенням установки хвіртки на ділянці є оснащення її надійним і якісним замком. Замок – дуже важливий елемент і є способом захисту від злому. Для вашої безпеки дуже важливо вибрати якісний замок на хвіртку.

Електромеханічний замок на хвіртку

Різновиди замків та їх характеристики

Перш ніж встановити замок для хвіртки, необхідно вибрати його за якістю і ціною. Існують такі види замків:

 • Накладної;
 • Рейковий;
 • Навісний;
 • Електромагнітний;
 • Електромеханічний;
 • Врізний;
 • Радіохвильовий.
 • Накладної складно зламати без спеціальних інструментів і навичок. Встановити його можна використовуючи дриль або зварювальний апарат. Крім того, установка відбувається недовго. Єдиний недолік накладного механізму: він прилягає до дверей і легко усувається за допомогою лома.

  Рейковий складається з петель, фіксаторів і засува, що за ним рухається. Теоретично це надійний замок, але на практиці не дуже.

  Насамперед, товщина петель повинна становити не менше 4 мм, їх необхідно приварити до основи двері. Товщина зазору між торцем забору і двері не становить праці просунути лезо для ножівки по металу та розпиляти засув.

  Закрити двері можна тільки з внутрішньої сторони. Враховуючи всі недоліки, такий замок в сьогоднішній час застосовують рідко.

  Навісний механізм ще менш надійний, ніж рейковий. Такий замок для хвіртки вибирають і встановлюють, як правило, на дачі, де немає чого красти.

  Електромагнітні замки встановлюють у багатоповерхових будинках. Також є можливість встановити магнітний замок на хвіртку. Він включає в себе систему з затворного механізму і ключа-магніту.

  Механізм налаштовується на електромагнітне поле. Підносячи ключ до механізму, відбувається відкриття дверей. Близько 10 чи 15 років тому ці замки були надійними, але зараз підібрати електромагнітну комбінацію, використовуючи спеціальну апаратуру і відкрити такий пристрій не складно.

  Електромеханічний набагато надійніше електромагнітного. Інша назва – кодовий. Він включає в себе затворный механізм і візуальний інтерфейс.

  Відкрити або заблокувати замок можна лише після введення коду. При необхідності можна поміняти пароль.

  До недоліків можна віднести залежність від електрики. Звичайно, велика частина таких механізмів має акумулятор або батарейки, заряд яких може закінчитися в будь-який момент. Замінити елемент живлення можна тільки з внутрішньої сторони.

  Слід зауважити, що деякі виробники оснащують механізми фотоелементами. Вони заряджають акумулятори протягом дня. Підібрати код можна тільки з допомогою дорогий високоточної апаратури.

  Існує підвид електромеханічного замка, який представляє собою класичний запірний механізм на ключах. У ньому замість комбінації цифр використовують электросигнал, який подається спеціальною кнопкою.

  Врізний замок встановлюють усередині полотна. Його можна зламати звичайною шпилькою для волосся. Поставити такий пристрій на вуличну хвіртку проблематично.

  За принципом дії радіохвильової замок схожий на автомобільну сигналізацію. В сьогоднішній час цей вид пристрою є дуже дорогим. Зламати його непросто, так як для злому потрібно дорога апаратура і глибокі знання радіотехніки.

  Встановлюється він довго, а замовити його можна тільки в приватній фірмі: серійно такі замки не випускаються.

  Комплект настановних деталей для замку

  Встановлення механізму

  Інструменти для роботи:

 • Болгарка;
 • Біта для закріплення саморізів;
 • Шуроповерт;
 • Набір свердел.
 • В комплект пристрою входять: серцевина, квадрат з’єднувальний, відповідна планка, стяжні болти, ручки, комплект ключів.

  Монтаж пристрою накладного виду

  Крок№1 Перш ніж зробити замок для хвіртки, потрібно розмітити, де він знаходиться. Для цього притуліть механізм до хвіртки і позначте ділянки для кріплення і замкової личинки.

  Крок№2 У позначених ділянках зробіть отвори. Діаметр стовпа вибирайте у відповідності з параметрами кріпильних болтів. Визначте діаметр отвору для личинки.

  Крок№3 Після того як просвердлені отвори, починайте монтаж механізму і ручок, які йдуть з ним в комплекті.

  Крок№4 Слід зауважити, що такий механізм не дуже зручно ставити, коли двері відкриваються назовні. Тому використовуйте його, якщо двері відкриваються всередину ділянки.

  врізний замок для хвіртки з профнастилу

  Монтаж пристрою врізного виду

  В якості прикладу розглянемо врізний замок для хвіртки з профнастилу. Етапи його встановлення наступні:

  Крок№1 Заздалегідь зробіть залізний короб і приварите його до рами дверей на необхідному рівні.

  Крок№2 Якщо для дверей використовуються профільні труби з великим діаметром в якості каркасу, то короб не потрібен: замок ставиться так само як і в залізних дверей.

  Крок№3 Розмітьте ділянки на торці короба, де буде ставитися замкове пристрій. Заміряйте попередньо і торцеву частину задньої сторони механізму.

  Крок№4 Потім необхідно вирізати нішу для запірного пристосування.

  Крок№5 Перед тим як врізати пристрій у хвіртку, розмітьте місця для кріплень, які потрібні для фіксації конструкції.

  Крок№6 Потім для них потрібно просвердлити отвори необхідного діаметра.

  Крок№7 Далі необхідно розмітити і вирізати отвори під личинку. Важливо робити заміри точно і акуратно.

  Крок№8 Слід вирізати отвір для стрижня під рукоять, якщо врізний замок з ручкою для хвіртки.

  Крок№9 Тепер можна здійснювати монтаж. Корпус вставляйте в паз. Помістіть в нього личинку і зафіксуйте, використовуючи шурупи.

  Крок№10 Вставити стрижень з квадратним перерізом закріплений замок. Надіньте з двох боків ручки і закріпіть їх за допомогою стяжних болтів.

  Слід зауважити, що дуже важливо вибрати запірний пристрій, який буде стійке до атмосферних впливів: змін вологості повітря та температурних перепадів. Це умова, як правило, призначений для замків зовнішнього типу.

  Ці рекомендації допоможуть вам вибрати потрібне запірний пристрій і правильно встановити його на хвіртку. Вибирайте тільки якісний замок для хвіртки, і ви будете в безпеці.

  .