Як закласти шви між листами гіпсокартону

Як закласти шви між листами гіпсокартонуЗ’єднання листів ГКЛ і закладення швів – не таке вже просте захід, як може здатися на перший погляд. Це, звичайно, можна зробити і своїми руками, без залучення фахівців, але правильність дій не завжди так очевидна. З цієї причини варто докладно розглянути це питання.

Технологія

В першу чергу, оцініть, наскільки добре виглядає кромка гіпсокартонного листа. Якщо не ідеально, то економити на шпаклівці точно не треба. До речі, саму шпаклівку можна придбати в будівельному магазині, а можна зробити самостійно з сухої суміші.

Як закласти шви між листами гіпсокартону

Далі процес буде виглядати так:

 • Поверхня знепилюючого. Стосується це і самого листа, і безпосередньо швів. Часто саме на цьому етапі виявляється, що не самим ретельним чином закручені саморізи. Якщо це так – виправте.
 • Крайки прямі і відрізані обробляються фасками з допомогою гострого ножа.
 • Нанесення розчину. Використовуйте тільки свіжоприготований, правильно розведений розчин. Він наноситься на поверхню шпателем, вертикальними рухами. Суміш повинна заповнити всі проміжки між ГКЛ.
 • Лицьову сторону швів обробляти потрібно так: на поверхні гіпсокартону повинні залишитися надлишки шпаклівки, щоб вона заповнила собою все зазори між швами до висихання шпаклівки. Довжина шва обробляється також.
 • Суміш наноситься, підсихає, потім на шви накладається армована сітка. Якщо сітка високої якості, то вона еластична і хороша на етапі монтажу.
 • Після укладання сітки на всю довжину посеред шва, потрібно зусиллям правильно втиснути її в шар шпаклівки. Сітка втирається в розчин, після чого ви широким шпателем видалити залишки суміші.

Після того, як закладення, вирівнювання та шліфування закінчені, шви між самими гіпсокартонними листами оброблені, приступайте до вирівнювання і витягування швів.

Як закласти шви між листами гіпсокартонуЯк закласти шви між листами гіпсокартону

Також рекомендуємо прочитати:Шпаклівка для гіпсокартону
Як використовувати паперову стрічку для підвищення тріщиностійкості стиків ГКЛ і ГВЛ по ГОСТу
Стрічка Knauf для швів гіпсокартону
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande

Армований гіпсокартон

Такий листовий матеріал, як ГКЛ, має чотири різновиди і ще більше видів. Такий вид, як вогнестійкий, має спеціальну добавку – армуючий шар. Це скляне волокно, що збільшують вогнестійкі якості матеріалу.

Найчастіше такий вогнетривкий матеріал використовується при роботі в приміщеннях, які потребують особливих умов пожежної безпеки.

У армованого гіпсокартону (не плутати з вогнетривким) немає такої першочергове завдання, як вогнестійкість. Це матеріал з скловолокнистими добавками.

Як закласти шви між листами гіпсокартону

Закладення швів ротбандом

Ротбанд – суміш для штукатурних робіт, оздоблення стін і стель з її допомогою добре себе зарекомендувала.

Дана суміш частіше використовується, якщо відбувається затирка у кутах. Тобто кутові шви. Власне, для цих цілей Ротбанд і застосовується: нанесення даної суміші відрізняється щільним приляганням до матеріалу.

В іншому ж технологія залишається незмінною:

 • Температура в приміщенні перевіряється – нормальна вологість, температура від 10 градусів тепла.
 • Шви розшиваються. Це робиться, щоб збільшити поверхню шва.
 • Перевірка міцності. Перевірте, чи надійно прикріплені листи до решетування, чи добре в аркушах втоплені головки саморезов. Матеріал повинен бути чистим, а стики рівними.
 • Грунтовка. Грунтувати потрібно ретельно, дайте потім поверхні гарненько просохнути.
 • Затирка. Сумішшю заповніть шов, вирівняйте шпаклівку.

У деяких випадках прогрунтовывается кожен шар шпаклівки.

Гпсокартон і ротбанд — тест на сумісність (відео)

Який допустимий зазор між листами

Монтуючи гіпсокартонні листи, не залишайте між ними зазор більше 7 мм.

Прийнятне відстань до 7 мм дозволяє листам:

 • вільно стискатися,
 • розширюватися відповідно до температурного режиму та режиму вологості.

До речі, не забувайте залишити зазор між матеріалом і підлогою – сантиметровий, і пятімілліметровий між стелею і матеріалом.

Згодом шви зашпаклюются, а якщо мова йде про поверхні підлоги, закриються плінтусом.

Як закласти шви між листами гіпсокартону

З’єднання

Особливих секретів тут немає – робота, в принципі, аналогічна вищеописаним. Місця з’єднання аркушів також треба зашпаклювати своїми руками. Масу для шпаклівки вдавлюйте глибше, щоб повністю заповнити шви. Потім масу розподіліть і розгладьте.

Щоб не утворилися тріщини там, де йде з’єднання листів, масу втопіть в армуючої стрічки. Після цього йде ще один шар шпаклівки, який акуратно розгладжується шпателем.

Найчастіше використовується особлива пластична фінішна шпаклювальна маса, вона відмінно розподіляється і розгладжується так, що обробка не доставляє проблем.

Місця, що мають з’єднання листів, правильно закласти саме такою масою. Це навіть новачок зробить своїми руками.

Обробка гіпсокартонових листів неможлива без обробки місць з’єднання, кожен шов повинен бути ретельно закладено. Використовуйте якісні матеріали, не шкодуйте часу на грунтовку і шпаклівку, і конструкція буде довговічна.

Технологія закладення швів між листами ГКЛ (відео)