Як закрити діру в гипсокартоне: кілька способів

Як закрити діру в гипсокартоне: кілька способівГіпсокартон є відмінним рішенням в будівництві і ремонті, при зведенні стін і перегородок, при облаштуванні ніш і декоративних елементів. Але що робити, якщо в матеріалі утворилася діра? Як закрити діру в гипсокартоне швидко і з мінімальними фінансовими втратами?

Дане питання відкрито у кожного майстра, адже зробити отвір в гипсокартоне може кожен, а от виправити ситуацію – ні. Подібна «травма» може бути нанесена стіні або перегородці дуже багатьма способами – стандартне механічне пошкодження під час ремонту, удар, замокання стіни і навіть необхідність дістатися до будь-якого елемента комунікації, який був ненавмисно замурований у стіну. Але, отвір в гіпсокартонній стіні і те, що зробити його легко – це зрозуміло, але як закрити діру в гипсокартоне, якщо така утворилася і тепер псує весь інтер’єр приміщення?

Як закрити діру в гипсокартоне: кілька способів

Насправді все дуже просто, і ви самі з нами, погодьтеся, вже приблизно в середині матеріалу. Тут не потрібно багато професійних думок або дорогого інструмента, все дійсно можна зробити своїми руками, не витративши при цьому багато часу і грошей.

Отже, приступаємо до ремонту стіни і докладного опису способу вирішення нашого питання.

Закрити діру в гіпсокартону своїми руками можливо

Отже, у нас є певний алгоритм, який дозволить вам обійтися власними силами, елементарним інструментом і матеріалом, без виклику дорогих майстрів і різноманітних консультацій, якщо ви виявили діру в гіпсокартонної поверхні.

Також рекомендуємо прочитати:Закладення швів гіпсокартону своїми руками
Як зашпаклювати стики гіпсокартону
Як позбутися від мотлоху і почати жити
Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?

Підготовка стіни і початок роботи

В першу чергу, слід провести обов’язковий огляд діри. Це необхідно для того, щоб зрозуміти, наскільки міцні її краю і наскільки потрібно збільшити отвір, щоб дістатися до жорсткого матеріалу. Наведемо простий приклад, щоб пояснити цю затію. Якщо ви виявили отвір, що утворився від замокання, то від кожного краю отвору вам необхідно буде зрізати ще 5-7 см порушеного і неякісного матеріалу, який постраждав від вологи. Якщо ж дірка в гипсокартоне з’явилася в результаті удару, то навколо неї могли з’явитися тріщини, які також буду заважати відновленню стіни. А значить, оглядаємо проріз, уточнюємо додаткові дефекти і збільшуємо отвір до жорсткого матеріалу, надаючи йому прямокутної форми, щоб можна було вставити в нього цілий шматок гіпсокартону, так би мовити, ремкомплект.

Як закрити діру в гипсокартоне: кілька способів

Збільшити дірку і зробити її правильної геометричної форми можна наступним чином – з допомогою монтажного ножа або спеціальної пилки з ГКЛ. У будь-якому випадку, одразу вам необхідно буде накреслити прямокутник правильної форми навколо дірки, всередині якого залишається сам отвір і всі можливі дефекти, а далі, точно по його периметру, зробити виріз непотрібної нам частини гіпсокартонної поверхні. Зробити це просто, як ножем, так і пилкою, але спеціальним інструментом, все-таки простіше. Необхідно зробити надріз ножем, пробити картон і глибоко пройти по гіпсовому сердечника. Далі, за цим шву, починаючи з отвору в центрі прямокутника, довести ножівку до периметра (прямокутника) і вирізати шматок дефектного гіпсокартону. Все відбувається приблизно так, як різьблення лобзиком по фанері, хто пам’ятає це чудове захоплення з уроків праці.

В принципі, на даному етапі, підготовку до стіни реставрації можна вважати готовою. Залишилося тільки привести рвані краї нашого прямокутного отвору в порядок, якщо є де гострі і різкі відколи.

Як закрити діру в гипсокартоне: кілька способів

Вимірювальні роботи

Чим точніше будуть зняті розміри готового під закладення отвору, і чим точніше вони будуть перенесені на новий шматок ГКЛ, тим менше зазор залишиться між основною поверхнею і ремонтним шматком, а значить, тим менше можливість розтріскування подальшої обробки по готовому шву. З цієї причини, слід дуже постаратися і перенести не тільки розміри, але і форму (так як, швидше за все, це не правильна геометрична фігура, а її подобу) отвору на лист ремонтного гіпсокартону. Таким чином, ви зробите роботу набагато якісніше, і, згодом, по її завершенню, ніхто і ніколи не здогадається, що в цьому місці була діра.

Зняти розміри можна рулеткою, лінійкою, навіть ниткою, але передати форму можна і ще більш цікавим способом, який, звичайно, забере у вас ще трохи вільного часу. Але, якщо ви застосуєте його спочатку, то тільки заощадите. Отже, перевірити отвір на етапі підготовчих робіт, звичайно ж, необхідно, але не поспішайте відрізати від нього дефектні краю, а просто приблизно намітьте їх. Тепер, заміряйте розміри передбачуваного отвору і перенесіть їх на новий шматок гіпсокартону, і додайте по кілька сантиметрів з кожного боку. Далі, виріжте необхідний шматок і потім, приклавши його до стіни з діркою, наведіть на неї ручкою або олівцем лінію правильного розрізу. Саме так ви отримаєте не тільки ідеально точні і збігаються розміри отвору і ремонтного шматка, але і поєднання їх форм, щоб уникнути великих щілин.

Як закрити діру в гипсокартоне: кілька способів

Процес закладення

По правді кажучи, самий простий і самий цікавий етап даного процесу, з яким впорається будь-яка зацікавлена людина.

Відразу вам необхідно перевірити, наскільки новий, вирізаний елемент стіни підходить до підготовленого отвору і, якщо все гаразд, то можна продовжувати.

Тепер вам слід взяти дерев’яний брус або монтажну планку, яка і буде сполучною елементом основної конструкції і ремонтного шматка. Вона повинна бути трохи більше за розміром, ніж підготовленний отвір, щоб заступати за його краї. Планка вставляється в отвір і закріплюється звичайними саморізами, крізь гіпсокартон, трохи втоплюючи капелюшок. Таких планок бажано дві, а може, і більше, що залежить від розміру дірки і готового отвори під ремонт. Вони повинні бути рівномірно розташовані по той бік гіпсокартонної стіни і якісно закріплені.

Далі, залишився отвір, в якому вже встановлена основа для ремонту з дерев’яних планок або дерев’яного бруса, поміщаємо ремонтний шматок ГКЛ і, точно так само, закріплюємо його наскрізь до дерев’яних планок саморізами. Тепер перевіряємо готову стіну з «латкою» рівнем і переконуємося в тому, що процес практично завершений, і залишилося тільки закрити щілини і виробити остаточну обробку стіни.

Як закрити діру в гипсокартоне: кілька способів

Закладення стиків, шпаклівка фінішна обробка

Про закладенню стиків і шпаклювання гіпсокартону у нас вже є цілі, можна сказати, навіть повноцінні статті з усіма найменшими подробицями. А тому, ми лише нагадаємо вам, що шви між основною конструкцією і ремонтним шматком гіпсокартону, обов’язково слід щільно заповнити шпаклівкою, далі, накласти на шви серп’янку, прошпаклювати ще раз поверх неї і затерти шпаклівку наждачним папером, тим самим ідеально вирівнюючи поверхню. Головне в цьому процесі – це не забувати про грунтовці і загальному якості робіт.

Наша думка залишається колишнім – закрити діру в гипсокартоне досить просто, і впорається з цим навіть недосвідчений майстер. Прислухайтеся до наших порад, уважно читайте спеціалізований матеріал і будь-яка робота з гіпсокартоном стане набагато простіше.

Як закрити діру в гіпсокартону (відео)