Як закрити труби опалення в кімнаті гіпсокартоном: алгоритм дій

Як закрити труби опалення в кімнаті гіпсокартоном: алгоритм дійСьогодні ви дізнаєтеся про те, як закрити труби гіпсокартоном. Сам процес не являє собою особливо складних технологій. Головне – правильний вибір відповідного матеріалу і повне дотримання простої технології його монтажу.

Труби подачі води та каналізації в ванній кімнаті, туалеті і на кухні, труби опалення в житлових кімнатах і магістралі трубопроводів через всю квартиру виглядають не дуже естетично, а часом навіть заважають. Тому, ми приймаємо рішення прибрати їх подалі з очей. Зробити це можна декількома способами. Можна замурувати труби опалення в стіни, влаштувавши паз і якісну заробку, але набагато зручніше і правильніше буде зашити їх гіпсокартоном.

Переваги зашиття труб ГКЛ

Обшивка труб опалення на кухні, у вітальні або будь-який інший кімнаті – це не тільки можливість приховати від падаючого погляду неестетичні комунікації. Якщо зробити короб для труб, в нього можна приховати телефонний кабель, електропроводку та інші магістралі.

При влаштуванні короба, що приховує труби опалення, можна обзавестися додатковим меблевої конструкцією стаціонарного типу.

Переваг даного процесу предостатньо, але ми вкажемо тільки самі основні, які і направляють наші рішення в правильне русло:

Також рекомендуємо прочитати:Чим зашити кут в стіні
Як зібрати короби на стелі правильно
Можна зашити гіпсокартоном вікно
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі

 • Недорога і досить швидка робота;
 • Можливість якісно заховати труби і одночасно укласти в стіну інші комунікації;
 • Простий метод замаскувати труби, і за ті ж гроші створити ідеально рівну поверхню;
 • Можливість формування поличок і парапетів, невеликих перегородок та інших декоративних елементів на місцях зашиття труб;
 • Можлива робота високої якості, навіть якщо нею займається не профі;
 • Постійний полегшений доступ до комунікацій, для профілактики або ремонту;
 • Одночасна установка в короб для труб лічильників і кранів розподілу, які можна заховати за зручною і симпатичною дверцями для постійного доступу;
 • Приємний зовнішній вигляд готової роботи, можливість абсолютно будь обробки поверх гіпсокартону.

Як бачите, тільки основні переваги даного процесу роблять його привабливим, а значить, варіант запорошеного штробірованія і штукатурки можна і взагалі забути. Як же зашити труби гіпсокартоном?

Як закрити труби опалення в кімнаті гіпсокартоном: алгоритм дій

Етапи процесу

Зашити труби опалення гіпсокартоном не складе праці, незалежно від того, знаходяться бреши в кухні або якомусь іншому приміщенні.

В даному випадку, варто тільки пам’ятати, що під кожне окреме приміщення необхідно вибирати відповідний вид гіпсокартону, за характеристиками матеріалу.

Звичайно, можуть бути важкодоступні і незручні місця, але відпрацювати їх можна тільки зовні, загальним коробом, адже необов’язково зашивати кожну трубу окремо.

Зашивання труб гіпсокартоном починається з визначення матеріалу, про що ми вже сказали. Далі, інструмент і супутні матеріали, а після цього, обов’язково точні розміри і розмітка.

Зашивання труб може відбуватися найрізноманітнішими способами:

 • В кутку – формуванням трикутної або Г-подібної конструкції шляхом закріплення гіпсокартону тільки з одного боку;
 • На стелі, на стіні або на підлозі – за допомогою П-образного короби;
 • У ніші – шляхом встановлення єдиного зашивочного листа.

Складність робіт залежить тільки від обраного способу зашивання труб, а також від додаткових робіт, наприклад, оздоблення стіни перед обшивкою, підготовка несучих конструкцій для труб, утеплення труб або їх ізоляції всередині каркаса, подальша обробка зашиття.

Формуючи короб для приховування труб опалення, можна зібрати декоративну меблеву конструкцію з нішами і поличками, які рідко бувають зайвими в будинку.

Короб, що приховує труби опалення на кухні, в спальні або в будь-якому іншому приміщенні, може мати найрізноманітніший зовнішній вигляд. Дизайн-проект можна скласти самостійно, додавши до своєї фантазії переглянуті фото в Інтернеті. Обшивку для труб опалення можна змонтувати кількома способами.

Процес монтажу буде виглядати наступним чином:

 • Спочатку, необхідно вибрати тип зашиття, звернувши увагу на розташування труб і хід магістралей біля поверхні;
 • Далі, потрібно точно розрахувати кількість матеріалу. Робиться це з допомогою загального виміру. Спочатку розраховуєте кількість профілю для створення каркаса або короби, далі по розміщенню профілю заміряють і вираховує кількість ГКЛ;
 • Підготовка стін – очищення від пилу та сміття (для власного комфорту в роботі), прибирання старих каркасів, лінолеуму з підлоги, шпалер зі стелі, і так далі;
 • Заміна труб (якщо це необхідно), їх перевірка, встановлення розподільчих кранів, гілок магістралей, лічильників;
 • Ізоляція труб у разі необхідності;
 • Крім цього, у місцях з’єднань та встановлення лічильників, розмітка і розрахунок місця розташування спеціальних екранів, ревізійних віконець, інше;
 • Встановлення упорів для труб, спеціальних несучих гаків, кріплень, хомутів і так далі, тим більше, якщо труби розташовуються горизонтально і на великі відстані;
 • Розмітка стіни і підлоги, стіни і стелі або інших поверхонь під установку профілю для каркаса або короби;
 • Нарізка матеріалу на необхідні (і обов’язково зручні) для роботи частини;
 • Встановлення направляючого профілю по розмітці (по ходу магістралей труб);
 • Встановлення кутових профілів і ребер, на відстань в залежності від розміру короба, тобто, ширини кожної смуги гіпсокартону. На даному етапі слід ретельно продумувати, і відштовхуватися від особливостей способу зашивання труб, який ви обрали спочатку;
 • Зашивання труб гіпсокартоном, тобто, обшивка готового каркаса і формування короби;
 • Грунтовка, шпаклівка, гідроізоляція, закладення швів, затірка – у залежності від вимог до короба, і приміщення, в якому ви зашиваете труби ГКЛ;
 • Декоративне оздоблення – фарбування, шпалери, керамічна плитка, мозаїка і т.д..
 • Як закрити труби опалення в кімнаті гіпсокартоном: алгоритм дій

  Нюанси

  Кухня вважається приміщенням з досить високим рівнем вологості, крім цього, всі поверхні піддаються частому і інтенсивному забрудненню. Зробити короб для труб опалення в даному приміщенні можна з дотриманням певних правил при виборі типу гіпсокартону, дизайну конструкції та її обробки.

  У кухонному приміщенні не рекомендується використовувати декоративну обробку, яка не є стійкою до вологи, забруднень, а також вигорянню.

  На даному етапі, зашивання труб може вважатися цілком закінченою. Як бачите, зробити короб і зашити труби гіпсокартоном нескладно, головне тут виділити трохи часу і коштів, мати бажання попрацювати самостійно і строго слідувати нікому алгоритму процесу.

  Всі ховаємо під гіпсокартоном (відео)