Як заземлити комп’ютер, щоб не фонив мікрофон: як правильно заземлити комп’ютер, як не можна робити при заземленні комп’ютера.

Як заземлити компютер, щоб не фонив мікрофон: як правильно заземлити компютер, як не можна робити при заземленні компютера.В будинку кожної сучасної людини є величезна кількість побутових приладів і гаджетів. Всі вони — від електричного чайника до «розумного» телевізора і комп’ютера потребують заземлення. Даний процес, сам по собі не тільки забезпечує захист від пошкодження компонентів комп’ютера, але і оберігає від ураження електричним струмом.

Як правильно заземлити комп’ютер

Зміст статті

 • Як правильно заземлити комп’ютер
 • Як не можна заземлювати комп’ютер
 • Навіщо потрібно заземлювати ПК
 • Як заземлити комп’ютер, щоб не фонив мікрофон

Важливо розуміти, що проводити процедуру заземлення техніки в першу чергу повинен саме кваліфікований фахівець. Відсутність практичних навичок і знань може спричинити за собою важкі наслідки пов’язані з ризиком для життя. Довірте роботу професіонала!

Як заземлити компютер, щоб не фонив мікрофон: як правильно заземлити компютер, як не можна робити при заземленні компютера.

Будь-який сучасний комп’ютер вже готовий до заземлення. Для подачі струму до блоку живлення, у всіх сучасних стаціонарних комп’ютерах використовується кабель з трьома контактами.

Два контакти відповідають за підключення до фази і нуля, а третій служить для підключення до проводу заземлення. Однак, необхідно розуміти, що лише наявність даного кабелю не заземлює ваш комп’ютер автоматично.

УВАГА! Можливо заземлення комп’ютера залежить від типу електромережі у вашому домі і використовуваних розеток.

У разі якщо у вашому будинку використовується застаріла двопровідна електромережу, це означає, що у мережі відсутній спеціалізований кабель і все робоче заземлення здійснюється через провід PEN. У більш сучасних будинках використовується трьохпровідна електромережу з окремим кабелем для заземлення.

Вирішенням проблеми з застарілими двухпроводными мережами, може бути повний демонтаж старої проводки і заміна її на більш сучасну трехпроводную, що безумовно, дорого. Альтернативним варіантом вирішення даної проблеми може бути встановлення провідника від електрощита до вашого комп’ютера.

Для цього необхідно:

 • провести мідний кабель великого перетину до розподільного щитка;
 • очистити кінці кабелю і місце приєднання;
 • закріпити кабель на корпусі електрощита в місці розташування запобіжників;
 • приєднати заземлюючий кабель до контакту використовуваної розетки.

Рекомендується використовувати для заземлення саме контакт розетки. Використання прямого підключення кабелю до комп’ютера не є безпечним з-за можливості обриву.

УВАГА! Категорично заборонено приєднання алюмінієвого і мідних проводів, оскільки це може призвести до загоряння в щитку і несе загрозу життю і здоров’ю.

Для заземлення комп’ютера в будинках з новою трифазної електромережею можна використовувати кілька способів:

 • використання мідного кабелю для підключення до четвертого провіднику на трифазному кабелі;
 • заземлення при використанні металевої конструкції або каркаса будинку;
 • створення власного індивідуального контуру заземлення.

Слід зазначити, що використання металевої конструкції будинку необхідно погодити з керуючою компанією перед початком робіт. У свою чергу, створення власного контуру — технічно складне завдання, особливо для жителів багатоквартирних будинків.

Як не можна заземлювати комп’ютер

Більшість статей в мережі пропонують легкі способи вирішення даної проблеми, однак повністю ігнорують опис можливих наслідків при використанні таких методів:

 • Не можна заземляти корпус комп’ютера на нуль розетки. Дана дія може призвести до виведення всіх 220 вольт на корпус, порушенням роботи всієї електромережі і небезпечно для життя!
 • Категорично заборонено заземлення на вуличний громовідвід. Навіть при наявності запобіжників в системі відведення струму, високий шанс отримання удару до 5 кіловольт, що призведе до миттєвої смерті будь-якої людини, що використовує комп’ютер.
 • Заборонено підключення провідника до труб газопроводу, оскільки може призвести до вибуху газу.
 • Підключення до опалювальної батареї і труб системи водопостачання також заборонено, оскільки може призвести до виникнення небезпечної напруги і є загрозою для життя мешканців будинку.
 • Як заземлити компютер, щоб не фонив мікрофон: як правильно заземлити компютер, як не можна робити при заземленні компютера.

  Навіщо потрібно заземлювати ПК

  Заземлення будь-якої побутової техніки в першу чергу необхідно для забезпечення безпеки життя людини. Крім досить очевидної небезпеки для отримання удару струмом, також необхідно відзначити, що складна техніка, така як комп’ютер, може одержати значні ушкодження від дії статичної електрики.

  Порушення в роботі процесора і жорсткого диска при відсутності заземлення – одні з найбільш поширених проблем. Незважаючи на наявність спеціалізованих фільтрів в блоці живлення, що захищають комп’ютер від впливу різких стрибків напруги, відсутність постійного заземлення в довгостроковому періоді згубно позначиться на внутрішніх компонентах системи. Крім того, заміна пошкоджених компонентів, не вирішить проблему, а буде лише тимчасовим дорогим рішенням.

  Як заземлити компютер, щоб не фонив мікрофон: як правильно заземлити компютер, як не можна робити при заземленні компютера.

  Крім вже зазначених серйозних проблем з внутрішніми компонентами і окремими частинами комп’ютера, відсутність заземлення може призвести до порушення роботи мікрофона, викликати проблеми в роботі навушників і колонок. Проявлятися це буде, насамперед, у вигляді виникнення шумів і звукового «фону». Дані шуми виникають саме із-за наявності електричних коливань в ланцюзі.

  Як заземлити комп’ютер, щоб не фонив мікрофон

  Виникнення сторонніх шумів і фону в роботі мікрофона може бути пов’язано з рядом причин: від звичайної несправності самого мікрофона або використання застарілих драйверів, до впливу електричних коливань в мережі.

  Для того щоб визначити першопричину порушень в роботі мікрофона, необхідно вслухатися в природу фону.

  Високочастотний фон характерний для проблем з оплетением або екранування кабелю мікрофона або порушенням у роботі звукової карти. У даному випадку може допомогти заміна і використання нового кабелю мікрофона.

  Як заземлити компютер, щоб не фонив мікрофон: як правильно заземлити компютер, як не можна робити при заземленні компютера.

  При низькочастотному тлі слід говорити про проблеми з заземленням комп’ютера. Глухий шум, що виникає при запису звуку завжди пов’язаний з порушенням в роботі внутрішньої електромережі комп’ютера і перепадами напруги.

  Для того щоб остаточно переконатися в тому, що проблема в роботі мікрофона викликана саме відсутністю заземлення, необхідно спочатку перевірити цілісність обплетення кабелю мікрофона, роботу звукової карти і стан роз’єму призначеного для мікрофона.

  У разі якщо виявити причину фону на всіх попередніх етапах не вдалося, тоді можна говорити саме про проблеми з заземленням. В даному випадку, вирішити її можна за допомогою використання заземленої розетки, або шляхом установки прямого провідника до розпорядчого щитка.