Як збільшити герцовку монітора ноутбука чи комп’ютера?

Як збільшити герцовку монітора ноутбука чи компютера? Люди часто припускають, що «120 Гц» має якесь відношення до продуктивності, оскільки схоже на те, як описуються тактові частоти процесора. Насправді, термін описує щось трохи інше. Поміняти або підвищити герцовку на ноутбуці своїми руками цілком реально.

Герцовка

Зміст статті

 • Герцовка
 • Як збільшити частоту оновлення — інструкція
 • Як збільшити на ігровому моніторі

Частота оновлення — це кількість разів в секунду, коли дисплей оновлює своє зображення. Оскільки рух відображається за різницею між кадрами, частота оновлення ефективно обмежує видиму частоту кадрів. Але частота оновлення не збігається з частотою кадрів. Частота оновлення — це атрибут монітора, а кадрів — це атрибут відправляється йому інформації.

Як збільшити герцовку монітора ноутбука чи компютера?Якщо ви можете запускати гру зі швидкістю 100 кадрів в секунду, ви можете відчути відчутну вигоду, граючи в неї на екрані, який може оновлюватися стільки разів в секунду. Але якщо ви дивитеся фільм з класичної частотою 24 кадру в секунду, монітор з більш високою характеристикою оновлення не буде мати ніякого значення.

Як збільшити частоту оновлення — інструкція

Відкрийте панель керування.

 • У Windows 10 і Windows 8 це найпростіше зробити за допомогою меню користувача. У Windows 7, Windows Vista і Windows XP ви знайдете посилання в меню «Пуск».
 • Натисніть кнопку «Показати» в списку аплетів у вікні панелі управління. У Windows Vista замість цього відкрийте «Персоналізація».
 • В залежності від налаштувань панелі управління може не відображатися «Відображення» або « Персоналізація». Якщо ні, змінити подання на Маленькі значки або Класичне подання, в залежності від вашої версії Windows, знайдіть його знову.
 • Натисніть, або натисніть на посилання «Налаштувати дозвіл» у лівому полі вікна «Дисплей».
 • У Windows Vista клацніть «Параметри відображення» в нижній частині вікна «Персоналізація».
 • У Windows XP і більш старих версіях натисніть на кнопку «Налаштування».
 • Натисніть на монітор, для якого ви хочете змінити частоту оновлення (за умови, що у вас більше одного монітора).
 • Торкніться або клацніть на кнопку «Додаткові параметри». Це кнопка Windows Vista.
 • У Windows XP натисніть кнопку «Додатково».
 • У більш старих версіях Windows натисніть Адаптер, щоб перейти до налаштувань частоти оновлення.
 • У діалоговому меншому вікні, яке має бути схоже на те, що показано на скріншоті на цій сторінці, натисніть кнопку «Монітор».
 • Знайдіть розкривний список «Частота оновлення екрану» в середині екрану. У більшості випадків найкращим вибором є максимально можливою, особливо якщо ви бачите мерехтливий екран або думаєте, що низька може викликати головний біль або інші проблеми.
 • ВАЖЛИВО! В інших випадках, особливо якщо ви недавно збільшили характеристику оновлення і у вашого комп’ютера виникли проблеми, знизити його — ваш найкращий спосіб дій.

  Як збільшити герцовку монітора ноутбука чи компютера?Краще залишити позначку «Приховати режими, які цей монітор не може відображати», за умови, що це навіть опція. Вибір частоти оновлення поза цього діапазону може пошкодити вашу відеокарту або монітор.

  Натисніть або натисніть кнопку ОК, щоб підтвердити зміни. Інші відкриті вікна можуть бути закриті.

  Дотримуйтесь будь-яких додаткових вказівок, якщо вони з’являються на екрані. При більшості налаштувань комп’ютера в більшості версій Windows зміна частоти оновлення не потребує будь-яких додаткових кроків, але в інших випадках вам може знадобитися перезавантажити комп’ютер.

  Як збільшити на ігровому моніторі

 • На панелі керування натисніть клавіші Win + R, щоб відкрити «Виконати», введіть «Управління», натисніть на кнопку «ОК») -> «Зовнішній вигляд і персоналізація» -> «Дисплей» -> «Дозвіл екрану», тут можна налаштувати все що вам необхідно; після чого клацніть на Розширені налаштування, щоб підтвердити частоту екрана.
 • Перейти на сторінку Монітора; Ви можете дізнатися про частоту оновлення екрану.
 • Як збільшити герцовку монітора ноутбука чи компютера?Розгін з допомогою відеокарт Nvidia

  Крок 1: Клацніть правою кнопкою миші по робочому столу, перейдіть в панель керування Nvidia і перейдіть в меню «Настройка розміру і положення робочого столу».

  Потім встановіть прапорець «Змінити режим масштабування, встановлений іграми та програмами» і застосуйте зміни.

  Крок 2: Перейдіть в меню «Змінити дозвіл» та натисніть кнопку «Настроить …» внизу.

  Крок 3. У вікні для вас вікні встановіть прапорець «Включити дозволу, що не відображаються на екрані і натисніть кнопку «Створити користувальницькі дозволу …».

  Крок 4: Введіть значення 80 в полі «Частота оновлення (Гц)». А потім натисніть кнопку «Тест».

  Крок 5: Тепер ось коли ви розумієте, чи буде це працювати. Якщо це працює, ваш дисплей буде блимати і знову включиться з повідомленням.

  ВАЖЛИВО! Якщо це не спрацює, ваш дисплей залишиться темним. Але не хвилюйтеся, через 20 секунд він поверне старі налаштування і знову включиться. Щоб це працювало, вам потрібно поекспериментувати і подивитися, на що здатний ваш монітор.

  Крок 6: Як тільки все буде зроблено, натисніть кнопку «ОК», і користувальницький профіль буде збережений.

  Крок 7: Поверніться в меню «Змінити дозвіл» на панелі управління Nvidia, клацніть по новоствореному профілю та натисніть кнопку «Застосувати». Тепер, щоб перевірити, чи все працює, знайдіть місце на екрані з темним фоном, почніть рухати мишкою і стежте за нею очима. Зробіть це з обома профілями: 60 Гц і 80 Гц (або у вашому випадку з будь-яким іншим профілем). Ви повинні бачити: покажчик миші менш розмито при переміщенні, коли дисплей налаштований на вихід 80 Гц (або в цьому випадку незалежно від того, на що ви його встановили).