Як здійснити монтаж стелі з гіпсокартону: інструкція покроково

Як здійснити монтаж стелі з гіпсокартону: інструкція покроковоГіпсокартон – зручний і практичний матеріал для вирівнювання стін, створення декоративних конструкцій всередині кімнати і конструювання стель. Стелі, особливо складної конструкції, надають кімнаті оригінальний вигляд, підсилюють відчуття об’єму. Крім того, можна поєднувати гіпсокартонні і натяжні стелі. Гіпсокартонний стеля можна зібрати і встановити самому, своїми руками.

Ремонт будь-якого приміщення вашого будинку та квартири включає в себе роботи зі стінами, підлогою і стелею.

Ми розглянемо алгоритм дій, з’ясуємо складність роботи і обов’язково подивимося, що нам скажуть професіонали з даного приводу.

Вибираємо стеля

Спочатку слід вибрати приміщення, з яким ми будемо працювати, так як від його технічних характеристик будуть залежати і деякі вимоги до стелі.

Далі важливо відразу визначитися з видом стелі, тобто вибрати, яким саме він буде. Сьогодні можливий монтаж двох’ярусного стелі з гіпсокартону, монтаж криволінійних стель з гіпсокартону з підсвічуванням або ж встановлення єдиної площини – робота, що дозволяє не тільки заощадити час і гроші, але і трохи потренуватися.

Як здійснити монтаж стелі з гіпсокартону: інструкція покроково

Тепер тип стелі. Вибравши однорівневий, звичайний стелю, нам потрібно з’ясувати, яким він буде. Можливі наступні варіанти – простий стеля для вирівнювання поверхні з подальшою установкою світильників або світильники на стелю, монтаж дворівневого стелі з гіпсокартону з підсвічуванням і комунікаціями, декоративний комбінований стелю з натяжними матеріалами, склом та іншими додатковими елементами.

Спочатку ми пропонуємо працювати з однорівневим стелею, робити все правильно і до кінця, так би мовити, просто заробляти досвід. Не переживайте, вже в найближчому майбутньому ми значно ускладнимо собі завдання, коли будемо розглядати і вивчати монтаж багаторівневих стель з гіпсокартону.

Як здійснити монтаж стелі з гіпсокартону: інструкція покроково

Інструменти і пристосування для монтажу

Власне монтажними інструментами є дрилі і шуруповерти, за допомогою яких кріпляться елементи каркаса і самі гіпсокартонні листи. Крім цього, знадобляться рівнеміри для вибудовування рівних горизонталей, а також фреза по металу для нарізки профілів і ножівки для випилювання гіпсокартонних частин своїми руками. Тонка підгонка гкл і дрібних деталей здійснюється гострими ножами.

Часто стелю роблять багатоярусним, зі складними криволінійними конструкціями. Для цього аркуші гіпсокартону згинають, попередньо перфорировав їх спеціальним голчастим валиком і змочити водою, або правильно надрізавши картонний шар і частину гіпсового шару.

Покрокова інструкція

Оскільки гіпсокартонні листи (гкл) володіють невеликою міцністю при значній вазі, їх монтують своїми руками на спеціальний каркас із сталевих профілів. Каркасна структура стелі дозволяє приховати проводку для численних джерел світла, які зазвичай вставляються в листи гіпсокартону.

Особливо ефектні багатошарові (зазвичай дворівневі) стелі з розрізними і фігурними шарами і напливами. У цьому випадку робиться ускладнений каркас.

Далі — більше детально про кожному етапі робіт.

Схема монтажу

Для початку робіт вам буде необхідна схема або креслення, як складова загального проекту з кошторисом. Проект краще складати з усіма вимогами, по пунктах, щоб нічого не упустити.

У приклад можна привести навіть найпростішу послідовність – зняття розмірів, підрахунок кількості матеріалу, визначення необхідних інструментів, конструкційні особливості стелі, креслення або схема розташування каркасу і обшивки ГКЛ, загальна кошторис та план робіт.

Також рекомендуємо прочитати:Вага профілю для гіпсокартону
Підйомник для гіпсокартону своїми руками (креслення)
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону
Основні моменти: обробка стель гіпсокартоном своїми руками

Як здійснити монтаж стелі з гіпсокартону: інструкція покроково

Скласти Схему можна дуже просто, необхідно лише розуміти найпростіші вимоги, що пред’являються каркасу – основного елементу стелі з гіпсу. Важливо знати вид профілю, його характеристики, розміри, кроки відступу між стельовим профілем, висоту відступ від стелі, крок кріплення підвісів, кількість ребер жорсткості якщо вони необхідні. Далі, процес піде набагато простіше.

Як здійснити монтаж стелі з гіпсокартону: інструкція покроково

Розмітка

Наступним кроком вважається розмітка. Після знятих розмірів і підрахунку необхідного матеріалу, ми розмічаємо периметр, на який будемо встановлювати направляючий профіль для створення каркаса, обов’язково розмічаємо хід поперечен підвісної стелі через певний крок.

Весь цей процес відбувається за допомогою рулетки, водного рівня або ж лазерного нівеліра, з яким відбити всі розміри можна буде вкрай точно і досить швидко.

Розмітка проводиться за допомогою фарбувального шнура – шнурки, як його називають всі будівельники та ремонтники, так як працювати з даними пристосуванням дуже просто. Досить простягнути шнурку уздовж стіни, по якій повинна пройти лінія розмітки, прикласти краю до позначок по краях стіни, натягнути шнурку, злегка відтягнути від стіни суворо перпендикулярно, і відпустити. Ударившись об стіну, фарбувальний шнур залишить слід, який і буде розміткою під направляючий профіль або ту частину каркаса гіпсокартонної стелі, під яку відбувається розмітка.

Як здійснити монтаж стелі з гіпсокартону: інструкція покроково

Монтаж каркасу

Коли розмітка нанесена строго за схемою, вам необхідно ще раз перевірити, адже набагато простіше відразу перебити розміри, витративши на це всього півгодини, ніж почати роботу і вже на половині процесу зрозуміти, що щось йде не так. В такому випадку ви втратите дорогоцінний час і зіпсуєте частину матеріалу.

Переконавшись у правильності розмітки, переходьте до встановлення каркасу.

Монтаж профілів під гіпсокартонний стелю слід починати зі стін. По розміченій лінії (а вона повинна проходити на відстані від стелі, на яке вам необхідно опустити площину стелі з урахуванням висоти світильників і розмірів комунікацій для закладки) встановлюємо направляючий профіль. Через кожні 30-40 см необхідно закріплювати його на дюбелі.

Після того, як направляючий профіль встановлений по всьому периметру, по лініях розмітки поперечен нам необхідно встановити підвіси. Стандартні елементи кріплення буде утримувати стельовий профіль, тим самим створюючи каркас для обшивки стелі гіпсокартоном.

Як здійснити монтаж стелі з гіпсокартону: інструкція покроково

Після того, як всі підвіси встановлені з необхідним під конструкцію стелі кроком, нам необхідно вставити обрізаний за розміром поперечний профіль краями в направляючий.

Встановивши необхідну кількість профілів, ми натягуємо нівелює нитка поперек їх. Ця нитка буде регулювати правильний рівень, який можна легко втратити при закріпленні профілю на підвіси і втратити рівність площини стелі. Встановлюваний профіль повинен ледве стосуватися нитки при кріпленні на підвіси. Таким чином, скріплюючи профілі і підвіси саморізами, ви встановите площину під обшивку ідеально рівно.

Як здійснити монтаж стелі з гіпсокартону: інструкція покроково

Монтаж однорівневого стелі

Укладання гіпсокартону на стелю на підготовлений каркас не представляє праці. Все, що потрібно – дотримувати акуратність і правильно виконувати дії.

 • вирізаючи листи, необхідно ретельно обробляти торці спеціальним рубанком кромочним, щоб запобігти розшарування картону та гіпсу;
 • стик листів обов’язково повинен припадати на ребро каркаса, не потрапляючи між профілів;
 • до монтажу листів потрібно прорізати усі отвори під освітлювальні прилади;
 • листи гіпсокартону прикручувати саморізами до каркаса, відстань між ними повинно бути не більше 20 см;
 • головки саморезов потрібно утоплювати в картон з тим, щоб потім можна було зашпаклювати їх.

Листи гіпсу слід встановлювати, починаючи з можливості з цілих. Далі переходити до найбільших шматках, і тільки потім закінчувати обрізками. По ідеї, якщо ви створюєте простий стелю, то проблем не виникне і вам доведеться різати гіпсокартон буквально кілька разів, регулюючи ширину або довжину площині.

Обшивка каркаса відбувається послідовно, з приміркою і наживлением, і тільки потім з остаточним закріпленням. Намагайтеся залишати невеликі зазори між листами, які потім закладіть шпаклівкою.

Як здійснити монтаж стелі з гіпсокартону: інструкція покроково

Інструкція по самостійній установці

Невелика маса гкл дозволяє впоратися з побудовою стелі одному. Так як лист повинен бути надійно прикріплений, і в ньому може бути висвердлене досить багато отворів, то необхідно брати лист товщиною не менше 12 мм

Гіпсокартон без проблем ріжеться ножівкою по металу. Важливо сформувати стелю таким чином, щоб він складався з можливо меншої кількості деталей. Тут важливо вирізати частини стелі таким чином, щоб вони були досить великими, але водночас щоб вони не переламывались під власною вагою при монтажі стелі.

Шпаклівка і затирка

Після установки всіх листів гіпсокартону на каркас, вам необхідно провести шпаклівку. Спочатку бажано прогрунтувати поверхню, щоб забезпечити максимальну прилеглість до складу поверхні, далі, закласти шви і тільки потім нанести шпаклівку на всю поверхню стелі. Намагайтеся з першого разу закласти серйозні дефекти, відколи, порізи, інакше далі доведеться чекати повного висихання шпаклівки.

Після чергової ґрунтовки накладається фінішний шар шпаклівки, по завершенню якого вам необхідно буде дочекатися, поки шпаклівка повністю висохне і якісно затерти її наждачкою-нулевкой.

Декоративна обробка

Необхідно пам’ятати, що різна декоративна обробка має свої вимоги до гіпсокартонному стелі, а тому, заздалегідь внесіть проект вид декоративного матеріалу для обробки стелі, щоб розуміти, до чого готувати поверхню.

Як здійснити монтаж стелі з гіпсокартону: інструкція покроково

Питання-відповідь: спілкування з майстрами

У нас накопичилася певна кількість питань, яким би вже пора приділити час. Постараємося на них відповісти коротко, але ясно.

Як відбувається монтаж на дерев’яну стелю?

Це дуже простий процес, якщо дерев’яна стеля рівна. Якщо є дефекти, їх необхідно підігнати під єдину площину, захистити дерево спеціальними складами, і тільки тоді монтувати стеля з гіпсокартону. Якщо ж дефекти серйозні, то необхідно буде створювати додаткову обрешітку.

Наскільки складний монтаж фігурного стелі?

Відповідаючи на запитання, чи можна сказати, що деяка складність все-таки є, адже кожен проект індивідуальний, і обговорити всі стелі однією думкою буде просто неправильно. Є більш прості фігурні стелі, є і дуже складні. Більшу частину з них ми обов’язково розглянемо з вами в найближчих публікаціях сайту.

Як здійснити монтаж стелі з гіпсокартону: інструкція покроково

Як відбувається монтаж натяжної стелі?

По правді кажучи, абсолютно стандартним способом, так само, як і зазвичай. Тільки й того, що планки під плівку тепер закріплюються на гіпсокартонну поверхню (по коробу). Тим більше, можна трохи заощадити, так як під плівку укладати гіпсокартон на стелю не потрібно.

Наскільки дорого зробити монтаж багаторівневої стелі?

Говорячи про матеріалах, все залежить від архітектури, але якщо стеля буде без особливих труднощів, то можна вкластися практично те ж, що і для стандартного стелі, так як двічі стелю зашивати вам не знадобиться. Робота ж буде коштувати дорожче, але якщо зможете оформити все власноруч, то знову можна значно викривити загальну вартість.

Як здійснити монтаж стелі з гіпсокартону: інструкція покроково

Найпростіша технологія

Власне, монтаж гіпсокартонної стелі своїми руками неважка і вкладається в кілька стадій.

 • В першу чергу необхідно створити проект схеми стелі, розпланувавши фігурні елементи і джерела освітлення. Сучасні матеріали і пристосування дозволяють створити приголомшливу картину зоряного неба, як у планетарії, висвітлює спальню або вітальню, або відтворити мертвенное люминесцирующее освітлення нічного клубу. Це досягається використанням світлодіодних стрічок або світловодів.
 • Згідно з проектом, потрібно своїми руками виготовити каркас з готових сталевих профілів, наявних у вільному продажу. Елементи каркаса і кріплень доступні і недорогі.
 • Розрізавши каркасні профілі потрібним чином, потрібно правильно прикріпити їх до стелі, зробивши обрешітку для кріплення.
 • Установка гіпсокартону на стелю здійснюється після того, як буде проведена і прикріплена до каркаса електропроводка. Для захисту від протікання води зверху потрібно забрати проводку в спеціальні гофровані труби.
 • Невелика маса гіпсокартонних листів дозволяє зібрати стелю одному протягом декількох днів, використовуючи найпростіші прилади і пристосування.

  Гіпсокартонні листи і деталі кріпляться до спеціального каркаса, який збирається з готових профілів відповідно до розробленої схеми.

  Монтаж стелі з гіпсокартону (відео)