Як зігнути гіпсокартон півколом — прості способи

Як зігнути гіпсокартон півколом — прості способиПочатківці майстра не завжди знають як правильно зігнути плиту, не порушуючи цілісності гіпсового наповнювача використовується надалі для обшивки арочних отворів і коллон, виготовлення декоративних елементів і закруглених міжкімнатних перегородок.

 

Для того, щоб зробити напівкруглою стіну, елемент декору на стелі чи інший сегмент, є два вірних способу.

Мокрий спосіб

Починається процес з прокатки поверхні гіпсокартонного листа спеціальним інструментом – голчастим валиком. Робити це потрібно строго по розмітці вигину, впоперек аркуша, проникаючи тільки крізь картонний шар і наполовину гіпсового сердечника. Якщо ж зазначеного вище інструменту не є, використовуйте звичайне шило, що значно сповільнить процес обробки листа.

Також рекомендуємо прочитати:Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі
Як повісити карниз на гіпсокартон
Гарно і просто: кутовий камін з гіпсокартону своїми руками
Зробити самому: стільниця у ванній з гіпсокартону

Перед вигином гіпсокартону перфорується та площа поверхні, яка буде увігнутою.

Потім перфоровану бік гіпсокартону слід намочити, зробити це потрібно якомога акуратніше. Води повинно бути рівно стільки, щоб вона вбралася в сердечник, але не намочила іншу сторону гіпсу.

Коли ГКЛ просочений водою, його потрібно акуратно зігнути, надавши необхідний радіус вигину або уклавши на заздалегідь підготовлений каркас. У цьому положенні гіпсокартон вже можна фіксувати елементами кріплення.

Основною перевагою даного способу згинання гіпсокартону вважається максимальна простота роботи. Але в даному випадку можна не вгадати з кількістю вологи, а тому, якщо ви ніколи не стикалися з подібним процесом, спробуйте свої сили на невеликому шматку ГКЛ, щоб повністю ознайомитися з технологією.

Як зігнути гіпсокартон півколом — прості способи

Сухий вигин

Для того, щоб зігнути гіпсокартон сухим способом, слід дотримуватися наступного алгоритму дій:

  • В першу чергу реалізується розмітка плити. Відмітки наносяться за допомогою олівця або робляться неглибокі надсічки гострим предметом.
  • Найбільші трудовитрати в даному випадку припадають на нанесення паралельних один одному надрізів, вироблених від краю до краю. Для цього використовується будівельний ніж правило або двометровий рівень. Глибина проникнення ріжучого інструменту, а також відстань між пазами безпосередньо залежить від необхідного радіусу обшивки.
  • Важливо пам’ятати, що гіпсокартон гнеться вздовж, а не впоперек, і бажано вибирати для цього шматки, ширина яких не перевищує 60 див.

Після того, як шматок ГКЛ підготовлений для установки на напівкруглу основу, він закріплюється, очищається від шматочків плити, грунтується і шпаклюється. Варто зауважити, що при створенні конструкцій півколом, візуальне сприйняття готового круглого або напівкруглого вироби буде прямо залежати від якості його фінішної обробки.

Як зігнути гіпсокартон півколом — прості способи

Для арки

Застосовується для додання ГКЛ дуже пологого вигину. Товщина плити не повинна перевищувати 9 мм.

Згинаємо гипсокартон для арки півколом:

  • Готується необхідна кількість саморізів і робочий інструмент (вони повинні розташовуватися недалеко від майстра)
  • Відріз плити фіксується з одного краю кріпильними елементами
  • На наступному етапі лист поступово дуже акуратно згинається і кріпиться наступною парою саморізів
  • Поступово формується арочний отвір, з поступальним кріплення гкп до каркасу

Професійні майстри не рекомендують застосовувати метод послідовної натяжки на напівкруглу каркасну стіну новачкам, які можуть дуже просто зламати матеріал і збільшити власні витрати. Якщо ж бажання спробувати свої сили є, використовуйте спеціальний арочний гіпсокартон.

Як зігнути гіпсокартон півколом — прості способи

Згинаємо гипсокартон (відео)