Зміст

 • Види запірних конструкцій
 • Робимо запірний механізм власноруч

Багато чоловіків, які володіють власними приватними угіддями, намагаються постійно приділяти увагу їх облаштування. Особою будь-якого двору або гаража є красиві вхідні ворота.

Проте в цьому випадку краса — не головне, для такого виробу дуже важлива надійність і захист від можливих візитів небажаних гостей.

Ворота з засувами

Такими властивостями безпеки дворові або гаражні ворота наділяє міцний запор для хвіртки. Ця зручна дверцята дозволяє не відчиняти масивні стулки воріт, а просто входити в гараж чи у двір через невеликий отвір.

Запор для неї можна придбати в спеціалізованому магазині або змайструвати своїми руками.

Види запірних конструкцій

Важливо розуміти, що будь-механічний замок на відміну від ручних запірних конструкцій передбачає наявність ключів. Так що ви можете не боятися за втрату ключа, оскільки в будь-який час зможете надійно закрити хвіртку або ворота своїми руками за допомогою запору.

Сьогодні існує кілька типів запірних механізмів і різних засувів для хвірток, найбільш поширеними з них є:

 • За напрямом монтажу:

  • Вертикальні засувки. Зручний запор, який забезпечить надійність і чітку фіксацію хвіртки і воріт. Найчастіше такий тип затвора застосовується в розпашних воріт для гаража. Для закріплення стулок використовуються металеві прути з ручками, які фіксуються в невеликих виїмках в підлозі і на стелі.

  Простий вертикальний засув для воріт

  Під врізних хвіртках також застосовують такі затвори тільки в меншому розмірі і для їх монтажу у верхній і нижній частині калиточного отвору приварюються металеві фіксатори з отвором для закріплення стрижня замку.

  Дворові хвіртки можуть замикатися таким же чином, тільки вертикальний запор може бути встановлений в нижній їх частині, а фіксація відбувається завдяки отвору в землі, укріпленої бетонним покриттям.

  • Горизонтальні клямки. Найпопулярніші затвори, які застосовуються до всіх типів воріт. Принцип дії приблизно той же, що і в вертикального механізму. Сам запор має просту конструкцію з стрижня, оболонки-держателя і фіксуючого вушка.

  Засув на ворота

 • Щодо функціонування механізму:

  • Накладні замки зсувного типу. Простий механізм, який легко кріпиться до будь-якого матеріалу з рівною поверхнею. Завдяки посиленому плоскому стрижня такий вид засувки забезпечує ще більшу міцність і надійність запирання хвіртки. Запор можна встановити як із зовнішнього її боку, так і з внутрішньої. Для ще більшого зміцнення механізму з лицьової сторони можна використовувати навісний замок, який слід встановити на монтажні вуха.

  Накладної плоский засув

  • Гвинтові затвори. Гвинтовий механізм встановлюється з лицьової сторони воріт і досить простий у використанні. Складається він з стрижня з гвинтовою різьбою і ключовою основою, яка має виїмку і невеликий шпиль. За допомогою спеціального ключа, який має відповідне поглиблення і шпиль, що приводиться в дію механізм затвора. Такий замок можна легко зробити своїми руками. Однак, складність такого пристрою полягає в тому, що в калиточном отворі має бути достатньо простору для виїмки з різьбою, в яку буде укручуватися сам стрижень. До того ж, такий запор нескладно зламати шляхом підбору схожого ключа.

  Гвинтовий затвор

  • Ригельний замок з рейковою системою. Такий затвор можна придбати в магазині і спорудити його своїми руками зможе тільки досвідчений майстер. Він складається з ключа зі спеціальними виїмками і відповідною запірною основи. Така конструкція володіє особливою міцністю і довговічністю, однак, існує ймовірність того, що ключ можуть підробити. Тому для закриття хвіртки краще використовувати який-небудь додатковий запор.

  Ригельний замок на ворота

  • Пазовий запор з поворотним механізмом. Такий замок має нескладну конструкцію, а також може похвалитися особливою надійністю і захищеністю від можливого злому. Його можна виготовити самостійно, проте для цього знадобляться професійні знання, верстати та інструменти. Принцип функціонування полягає в тому, що падає ключ, коли вставляється в замкову щілину, шляхом кругових рухів приводить в дію шестеренний механізм, який відчиняє або закриває хвіртку.

  Пазовий запор з поворотним механізмом

  • Засувки з фіксацією на основі пружинної. Ці затвори застосовуються в основному з внутрішньої сторони і найчастіше виступають у ролі додаткових фіксаторів воріт на рівні з основним замком. Їх пружинна конструкція дозволяє без зусиль приводити засувку в дію.

  Засувка проста на ворота

  • Врізний замок. Один з найпоширеніших запорів, який продається в будь-якому господарському магазині. Для його монтажу потрібно вирізати отвір у внутрішній основі хвіртки. Надійність такого замку знаходиться на високому рівні. Однак, із-за складності механізму його практично неможливо змайструвати в домашніх умовах.

  Врізний замок на двері

  • Електромагнітні системи. Завдяки сучасним технологіям такий механізм може назавжди вберегти вас від злому. Його можна купити в спеціалізованих компаніях і для монтажу системи, швидше за все, знадобиться допомога фахівців. З допомогою посиленого магніту, який функціонує на електронній основі, ваша хвіртка в закритому стані буде монолітно зафіксована. Відкривається замок з допомогою відповідного магнітного ключа.

  Електромагнітний замок на хвіртку

  • Кодові пристрої. Також зручний і надійний тип запірної системи. Механізм приводиться в дію завдяки одночасному натисканні кнопок у відповідності з заздалегідь виставленої комбінацією цифр. Для більшої надійності змінюйте цю комбінацію як можна частіше.

  Кодовий замок на двері

  Як бачите, існує велика кількість різних запірних систем, які ви можете застосовувати для захисту свого подвір’я або гаража. В залежності від складності конкретного механізму, ви зможете придбати запор у магазині або зробити його своїми руками. Все залежить від вашого бажання, досвіду, знань і рівня грошових заощаджень.

  Робимо запірний механізм власноруч

  Можете самостійно спорудити запор для хвіртки в домашніх умовах. Для зручності рекомендується використовувати самий простий механізм у вигляді горизонтальної клямки на основі пружинної.

  Перед тим як приступити до справи, визначте місце на хвіртці для монтажу засувки, з допомогою рулетки і олівця позначте точні позначки. Тепер накресліть схему майбутньої конструкції, найбільш повний і зрозумілий малюнок представлений нижче.

  Схема засува на ворота

  Потім підготуйте всі необхідні матеріали та інструменти, такі як:

  • металеві пластини відповідного розміру;
  • сталевий стрижень з вушком;
  • пружина;
  • лещата;
  • ножівка по металу;
  • молоток, викрутки або гайкові ключі;
  • шуруповерт, дриль, зварювальний апарат.

  Спочатку вам слід змайструвати каркас запору. Для цього візьміть металеву пластину і приварите до неї тримачі для стрижня. Потім зміцніть на стержні ручку і вставити його разом з пружиною на готовий каркас. Тепер прийшов час зайнятися монтажем готового виробу.

  Якщо у вас металева хвіртка, прикріпіть до вказаного місця замок з допомогою зварювального апарату або затягніть кріплення гвинтами і гайками.

  Ну а якщо у вас дерев’яні ворота можна застосувати монтаж на саморізах. Навпаки запірного стрижня у відповідному місці несучого стовпа або профілю воріт проробіть отвір для фіксації затвора в закритому стані.

  Засув на залізні ворота

  Тепер ваш затвор практично готовий. Однак, ви зможете його відчиняти тільки з внутрішньої сторони, тому краще спорудити торсіонний механізм. Для цього візьміть тонкий металевий трос потрібної довжини, зробіть для нього невеликий отвір в бічній нижній частині воріт.

  Прикріпіть трос до вушка засувки, протягніть його на зовнішню сторону через отвір і закріпіть де-небудь в закритому місці. Потягнувши за нього, ви зможете відкрити хвіртку з зовнішньої сторони.

  Отже, в самостійному виготовленні і монтажі цієї важливої деталі немає нічого складного.

  Головне, перед початком робіт потрібно зробити точні виміри місця для монтажу майбутнього виробу, правильно скласти схему конструкції і мати при собі певний набір інструментів і матеріалів.