Як зменшити яскравість монітора комп’ютера або ноутбука? Робимо робоче мето комфортним

Як зменшити яскравість монітора компютера або ноутбука? Робимо робоче мето комфортнимЯкщо ви використовуєте ноутбук, планшет або інший мобільний пристрій, вам необхідно відрегулювати яскравість дисплея, щоб краще бачити, в залежності від того, перебуваєте ви в приміщенні або на вулиці. Windows 10, Windows 8.1 і Windows 7, а також інші системи комп’ютера або ноутбука, пропонують безліч способів зміни яскравості екрану, і більшість користувачів не знають навіть половини з них.

Як вибрати найбільш оптимальну яскравість на комп’ютері

Зміст статті

  • Як вибрати найбільш оптимальну яскравість на комп’ютері
  • За допомогою чого можна зменшити яскравість?
    • Windows 10
    • Windows 8
  • Як зменшитися яскравість за допомогою меню або спеціальних програм

Ви хочете, щоб яскравість вашого монітора відповідала висвітлення навколишнього робочого простору. Щоб домогтися цього, подивіться на білий фон цієї сторінки. Якщо він виглядає як джерело світла в кімнаті, він дуже світлий. Якщо він здається похмурим і сірим, можливо, він занадто темний. Якщо ви працюєте в блискучому відбиває офісі, застосування фільтра зменшення відблисків екрану також може допомогти.

ДОВІДКА! Більшість моніторів дозволяють регулювати температуру кольору вручну. Краще використовувати більш теплу (жовтувате) колірну температуру в темних приміщеннях і холодну (більш блакитну) колірну температуру в світлих приміщеннях. Прибрати або додати її можна на кнопках на моніторі.

Як зменшити яскравість монітора компютера або ноутбука? Робимо робоче мето комфортнимЗалежно від того, в якому освітленні ви використовуєте монітор потрібно змінювати рівень яскравості екрана. Наприклад, якщо ви перебуваєте в добре освітленому приміщенні, то зображення на вашому моніторі повинно містити високу яскравість при роботі з ним. Якщо ж ви знаходитеся і користуєтеся монітором в приміщенні з недостатнім освітленням, то не варто використовувати високий рівень освітлення. Це буде правильно і при зміні освітлення або робочого місця варто поміняти налаштування.

Коли в недостатньому освітленні світло сильно б’є в око, це може погано позначитися на вашому зорі. Але й занадто низька яскравість може призвести до негативних наслідків. Знизьте підсвічування освітлення до комфортного для очей рівня або увімкніть додаткове освітлення, лампи або світлодіодне підсвічування за вашим монітором, якщо вона у вас є. У сучасних ігрових моніторах і аксесуари до них підсвічування встановлюється за замовчуванням.

За допомогою чого можна зменшити яскравість?

На деяких клавіатурах ноутбуків або типових клавіатур для планшетів з Windows поставляються клавіші, за допомогою яких можна легко змінювати підсвічування екрану. Наприклад, на ноутбуці HP Spectre 13t ви можете використовувати клавіші F2 і F3, щоб зменшити або підвищити підсвічування екрану.

На пристроях Surface Pro ви можете натиснути Fn + DEL, щоб підвищити/додати, і Fn + BACKSPACE, щоб зменшити/знизити/прибрати її.

На ноутбуці Lenovo Legion Y520 з Windows 10 ви можете натиснути F + F11, щоб зменшити, і Fn + F12, щоб збільшити її. Шукайте схожі ключі на вашому ноутбуці.
Такі сполучення клавіш зазвичай зустрічаються на ноутбуках Windows і планшетах з бездротовими клавіатурами.

ДОВІДКА! На клавіатурах для настільних комп’ютерів такі клавіші відсутні, оскільки на настільних ПК Windows не дає доступ користувачам змінювати рівень освітлення екрану.

Дисплеї настільних ПК мають ручне керування освітленням. Це не зроблено Windows.

Windows 10

Як зменшити яскравість монітора компютера або ноутбука? Робимо робоче мето комфортним

Якщо ви використовуєте Windows 10 на планшеті або ноутбуці, то швидкий спосіб змінити освітлення полягає в наступному. Виберіть ярлика батареї (кут з правого боку панелі завдань). Потім під час відображення меню натисніть торкніться значка яскравості, поки не досягнете бажаного результату.

На деяких ноутбуках і планшетах з Windows 10 підсвічування виражається у відсотках і складає від 0% до 100%.
На деяких пристроях, таких як Surface Pro, підсвітка екрану виражається такими рівнями, як самий темний, Темний, Запропонований, Яскравіше і Яскравіше. Вони позначають яскравість 0%, 25%, 50%, 75% і 100%.

З допомогою швидких дій з Центру підтримки (тільки для Windows 10).
Користувачі Windows 10 також можуть використовувати Центр підтримки для зміни яскравості. Ви можете клацнути або натиснути піктограму Центру підтримки в правому нижньому кутку екрану, натиснути Windows + A на клавіатурі або провести пальцем всередину з правого боку екрану (при використанні сенсорного екрану). У Центрі підтримки натискайте або натисніть значок підсвічування екрану, поки не досягнете бажаного рівня яскравості.

ДОВІДКА! Пам’ятайте, що на деяких ноутбуках і планшетах з Windows 10 яскравість виражається у відсотках, а на інших — в словах «темний», «Темний», «Запропонований», «Світлішими» та «Яскравіше». Вони позначають яскравість 0%, 25%, 50%, 75% і 100%.

Відрегулюйте з панелі управління (всі версії Windows)
Ще один метод змінити яскравість — використовувати панель управління. Або відкрийте панель управління і перейдіть до «Обладнання і звук -> Power Options» або натисніть правою кнопкою мишки на знак батареї на панелі завдань і відкрийте «Настройка яскравості екрану.»
Обидва способи приведуть вас до вікна параметрів живлення. В нижній частині вікна знайдіть слайдер яскравості екрану. Використовуйте його, щоб зменшити або збільшити підсвічування дисплея.

ПРИМІТКА. Цей параметр не відображається на настільних комп’ютерах, тільки на ноутбуках, планшетах з Windows.

Використовуйте Windows Mobility Center для зміни яскравості екрану (всі версії Windows)
Користувачі ноутбуків з Windows також можуть використовувати центр мобільності Windows для регулювання підсвічування екрану. Запустіть програму Windows Mobility Center і за допомогою повзунка «Яскравість екрану» встановіть його за своїм бажанням.

Windows 8

Використовуйте кнопку Установки (тільки для Windows 8.1). Якщо ви використовуєте Windows 8.1, підніміть принади. Один з найшвидших способів зробити це — натиснути Windows + C на клавіатурі або провести пальцем від правого краю екрана (якщо ви використовуєте планшет). Потім натисніть або виберіть «Налаштування».

Як зменшити яскравість монітора компютера або ноутбука? Робимо робоче мето комфортнимВнизу кнопки Налаштування є кілька кнопок. Знайдіть той, який називається «Екран», і натисніть кнопку або натисніть на нього.

Перемістіть повзунок яскравості вгору або вниз, в залежності від того, як ви хочете встановити підсвічування екрану. Коли закінчите, натисніть торкніться або де-небудь за межами диво-кнопки Настройки, щоб він зник з екрану.

Відрегулюйте підсвічування екрану, змінивши план активної потужності (всі версії Windows)
Різні пристрої Windows мають різні плани електроживлення. Деякі з них поставляються з різними налаштуваннями освітлення, оскільки зниження освітлення екрану знижує енергоспоживання і збільшує автономність вашого пристрою.

Тому, якщо ви хочете зменшити яскравість, змінити план на той, який пропонує найкращий час автономної роботи. Якщо ви хочете збільшити підсвічування екрану, змінити план на той, який пропонує більшу продуктивність і менша час роботи від батареї. Щоб дізнатися більше про плани управління живленням і про те, як їх змінити, прочитайте це керівництво: що таке плани управління живленням і як їх перемикати в Windows.

Як зменшитися яскравість за допомогою меню або спеціальних програм

Змініть яскравість дисплея за допомогою програми «Налаштування» (тільки для Windows 10).
Користувачі Windows 10 також можуть використовувати програму «Налаштування» для зміни рівня підсвічування екрану. Відкрийте «Установки» (Windows + I) і перейдіть в «Система».
У стовпці ліворуч виберіть «Показати». Праворуч знайдіть повзунок Змінити яскравість під яскравість і колір.
Використовуйте цей повзунок, щоб встановити підсвічування дисплея, як ви хочете.

Як зменшити яскравість монітора компютера або ноутбука? Робимо робоче мето комфортнимDesktop Lighter дозволяє легко і швидко регулювати підсвічування екрану. Він може змінювати рівень яскравості, натискаючи на іконку і налаштовуючи повзунок вгору або вниз, або використовуючи гарячі клавіші клавіатури. Комбінація клавіш Ctrl +<Ctrl +> дуже схожа на приватне програмне забезпечення та поєднання клавіш Fn, які можна знайти на багатьох ноутбуках. Інші доступні опції починаються з Windows, розширюють повзунок і запам’ятовують настройки яскравості.

ScreenBright — це безкоштовний і портативний інструмент, який може регулювати яскравість, контрастність, яскравість і колірну температуру вашого дисплея. Програма потребує невеликому нестачі, вимагає сумісного з DDC / CI або USB — дисплеєм дисплея, який є не на всіх моніторах або екранах ноутбуків. Використання говорить сама за себе, налаштовуючи повзунки і натисніть «Зберегти», коли ви задоволені результатом.

ДОВІДКА! ScreenBright також підтримує аргументи командного рядка, тому ви можете використовувати його в ярликах і сценаріях або навіть налаштувати заплановане завдання, щоб активувати налаштування в певний час доби.

В: RedShift GUI є простий повзунок для регулювання підсвічування екрану, це дуже цікава утиліта, тому що основна мета програми — динамічно регулювати температуру кольору дисплея в залежності від часу доби. «Гарячий» більш світлий дисплей вдень і більш теплий і трохи темний відтінок екрану вночі. Це має зробити речі набагато простіше для очей.

Просто введіть денні та нічні температури в налаштуваннях, а потім виберіть своє місцезнаходження по IP — адресою, містом або місту або введіть свої власні координати, якщо ви їх знаєте. Потім, коли сонце сходить або заходить у вас, температура дисплея зміниться, щоб відобразити це.

Для користувачів, які хочуть змінити не тільки стандартну яскравість свого дисплея, Gamma Panel є хорошим інструментом для перегляду. Крім того, він також може регулювати гаму і контрастність, додаючи можливість налаштовувати кожен з червоного, зеленого і синього кольорів окремо або разом.

Ще одна корисна опція — створення профілів, які можна активувати за допомогою попередньо визначеної гарячої клавіші, так що ви можете, наприклад, налаштувати нічний профіль і активувати його, коли відчуєте необхідність, натиснувши комбінацію клавіш або в меню на панелі завдань правою кнопкою миші. Хоча це ще в 2002 році, Gamma Panel як і раніше дуже добре працює в Windows 7 і 8.