Зміст

 • Що диктує вибір ролетної конструкції?
 • Достоїнства і недоліки ворота ролетного типу
 • Способи монтажу ролетних воріт
 • Вибір воротного полотна
 • Пристрій валу і направляючих шин
 • Види приводу ролетних воріт

На сьогоднішній день на вітчизняному ринку ворітної продукції представлені відкатні, секційні, підйомно-поворотні та ролетні ворота.

Яку з цих конструкцій вибрати – остаточне рішення за власником. Але, якщо мова йде про те, щоб раціонально обіграти простір, ролетні ворота, без сумніву, залишаються поза конкуренцією.

Ролетні ворота своїми руками

Що диктує вибір ролетної конструкції?

Вибір ролетної конструкції оптимальний в наступних випадках.

 • Параметри отвору у стіні не годяться для монтажу іншого типу воріт (наприклад, немає можливості розмістити головні напрямні секційних або підйомно-поворотних воріт). Така проблема найбільш поширена в старих нежитлових приміщеннях (гаражі, розподільні пункти, складські приміщення). У таких ситуаціях ролетні ворота – оптимальне рішення питання. Крім того, самостійний їх монтаж цілком реальний.
 • Потрібно, щоб в’їзні ворота були змонтовані в максимально короткі терміни.

Гаражні ролетні ворота можуть стати справжньою окрасою Вашого гаража

Достоїнства і недоліки ворота ролетного типу

Переваги ролетних воріт.

 • Для відкривання воріт не потрібно вільний простір ні збоку від прорізу, ні по обидві сторони від нього.
 • Ролетні ворота добре відкриваються в сніжну погоду (немає необхідності в тривалому розчищення від снігу простору перед воротами).
 • Можливі різні маневри транспорту.
 • В’їзні ворота можуть бути оснащені електричним приводом з відносно невеликою вартістю.
 • Надзвичайна простота в експлуатації.
 • Можливий монтаж за арочної форми отвору.
 • Естетичність (ролетні ворота відмінно гармонують з рольставнями на вікнах).

Недоліки ролетних воріт.

 • Ролетні ворота недостатньо, порівняно з іншими конструкціями, стійкі до злому.
 • Можливе погіршення функції воріт при їх обмерзання.
 • Необхідність захисту від негативного впливу опадів.
 • Полотно воріт складається з ламелей, не дозволяє врізати хвіртку

Способи монтажу ролетних воріт

Способи монтажу ролетних воріт

Існує три основних способи встановлення воріт ролетного типу.

 • Накладної.
 • Притолочный.
 • Установка ролетних воріт з вбудовуванням в стіну.

Самий простий в плані виконання – накладної спосіб. Над воротним прорізом зміцнюється вал, з боків монтуються напрямні. Такий спосіб часто використовують в будинках, де на вікнах є рольставні (такий монтаж воріт гарантує єдину композицію).

Внутрішній монтаж підходить для будь-якої форми воротного отвору, забезпечує кращий захист воротного полотна від опадів.

Притолочный спосіб передбачає розміщення вала в самому верху отвору. Вал розміщується в декоративному коробі. Таким чином, створюється додаткова одвірок, розташована від базової на відстані 3,5 – 4 див. Використовувати такий спосіб можна тільки при досить великій висоті воротного отвору (більше 2,4 м).

Вбудовування в стіну – досить складний і важко реалізований спосіб. Ідеальний варіант – коли його можливість передбачається на етапі складання проектної документації.

Ніша для короба заздалегідь влаштовується над отвором. Вона може бути закладені вагонкою, закладена цеглою чи просто затиньковано. Якщо все зроблено акуратно і правильно, в результаті отримаємо дуже гарні ворота.

Ролети ніби виходять із стіни (це виглядає дуже красиво). Але цей спосіб має суттєві недоліки.

По-перше, повністю відсутній доступ до приводного механізму.

По-друге, в морозну погоду не виключена можливість замерзання короби.

Конструкція ролетних воріт

Основна проблема при монтажі ролетних воріт – це забезпечення стійкої геометрії отвору, оскільки найменше її зміна викличе збій у роботі воріт (полотно неодмінно буде заїдати).

Стовпи потрібно встановити на єдиному, добре армованому фундаменті. Стійки у верхній частині з’єднуються за допомогою перемички. Над воротами бажано облаштувати дах. Це дозволить захистити полотно, вал та електропривід від проникнення вологи.

Вибір воротного полотна

Полотно – це головна видима частина воріт. Зібрано полотно з нешироких горизонтальних смуг (ламелі). Між собою ламелі скріплюються за допомогою поздовжньо орієнтованого замку-зачепа.

У нижній частині воротного полотна розташована кінцева деталь для кращого прилягання до підлоги; у верхній – розташована деталь для кращого закріплення на валу.

Ламелі на в’їзні ворота виготовляють з алюмінію або екструдованого профілю. Порівняно з віконними рольставнями, товщина і розміри комірних ламелей більше приблизно у півтора рази, оскільки полотно воріт повинно витримувати значну вітрове навантаження.

Види воротного полотна ролетних воріт

Розглянемо матеріали, з яких можуть бути виготовлені ролети.

Екструдований профіль – порожниста, але, завдяки ребрам жорсткості, значно міцніше роллформинга з поліуретановим наповненням.

Якщо передбачена «холодна» установка ролетних воріт (для неопалюваних приміщень), можна встановити ролети з оглядовими або вентильованими вставками.

Вентильовані вставки – вузькі щілини у полотні, захищені від вологи. Оглядові вставки – невеликі віконця в полотні. Вони забезпечують природне освітлення.

Найбільшою міцністю володіють сталеві ролети. Товщина стінок сталевого профілю – близько 0,5 мм. Мінус такого полотна – недостатня корозійна стійкість. Досить незначного пошкодження покриття, і незабаром можуть з’явитися іржаві плями.

Інший мінус таких воріт – сильний шум, який вони видають при русі, а також під час граду і сильного зливи. Крім того, такі ролети мають більшу вагу в порівнянні з алюмінієвими, тому заздалегідь повинен бути передбачений досить потужний привід.

Ще один фактор, який впливає на вибір матеріалу, з якого виготовлені ролети, – габарити воротного отвору. Максимальна ширина полотна становить:

 • для алюмінієвого профілю – 2,5 – 4 м;
 • для екструдованого алюмінієвого профілю – 4,7 – 7 м;
 • для сталевого полотна – 7 – 11 м.

Пристрій приводу ролетних воріт

Пристрій валу і направляючих шин

Крім полотна, в’їзні ворота комплектуються валом, ручним або електричним приводом, бічними напрямними. Обов’язково необхідно придбати сполучні і кріпильні деталі.

Важливо! Всі готові деталі, крім електричного приводу, повинні бути від однієї фірми-виробника, інакше ворота не можна буде зібрати.

Установка валу проводиться горизонтально або рухливо (з використанням роликових кареток і консольних рейок). Рухоме закріплення вала більш переважно, оскільки це забезпечує подачу ламелей під постійним кутом (це обумовлює їх менший знос).

Необхідно передбачити систему аварійного гальмування валу, на випадок виходу з ладу редуктора.

Направляючі шини являють собою алюмінієвий профіль П-подібного перерізу. Краї воротного полотна входять в направляючі і забезпечують кращу вітрове навантаження.

Направляючі шини забезпечуються спеціальними ущільнювачами, які забезпечують безшумний рух полотна, захист від проникнення бруду та пилу.

Види приводу ролетних воріт

Привід може бути ручним або електричним. Ручний привід недостатньо комфортний, тому може використовуватися, якщо до приміщення не підведена електрика.

Воротковий привід може застосовуватися для аварійного відкривання воріт.

Найбільш ефективно в’їзні ворота управляються за допомогою електричного приводу. Він відмінно поміщається усередині кожуха і працює від мережі змінного струму.

Потужності від 240 до 500 Вт достатньо, щоб управляти рухом полотна масою від 60 до 150 кг.

Управління рухом полотна здійснюється з пульта (може бути як мобільних, так і стаціонарних). На випадок відключення світла ворота можна відкрити за допомогою аварійного розчіплювача.