Як зняти старі шпалери з гіпсокартону

Як зняти старі шпалери з гіпсокартонуУсім тим, хто самостійно проводив ремонт знайоме, як багато сил забирає видалення старих шпалер, фарби або плитки. Знання деяких хитрощів і правил дозволить зняти облицювання з гіпсокартону легко і акуратно, не пошкодивши стіни і не витративши багато зусиль.

 

Як правильно зняти шпалери

Зняти старі шпалери зі гипсокартоной поверхні можна кількома способами. В кожному окремому випадку треба вибирати той варіант, який дозволить видалити конкретний вид приклеєного оздоблювального матеріалу.

Як зняти старі шпалери з гіпсокартону

Якщо шпалери наклеєні безпосередньо на гіпсокартон, без попередньої шпаклівки, то видалити їх, не пошкодивши стіни, практично неможливо.

У разі коли під декором є шар штукатурки, потрібно вибрати один з безлічі методів видалення, які наведено нижче:

 • Флізеліновий матеріал можна легко здерти зі стін без використання спеціальних інструментів. При цьому верхній шар легко віддалиться, а тонка плівка залишиться на ГКЛ. Для більш швидкого видалення їх можна попередньо відпарити. Для цієї процедури існує спеціальний прилад – відпарювач. З його допомогою розпарюється розчин клею, і шпалери здуваються, після чого їх нескладно видалити. Замінити вказаний пристрій можна звичайною праскою з функцією відпарювання.
 • Рідкі і миються шпалери видаляються легко відпарюванням. Якщо їх попередньо надрізати або роздряпати шпателем, видалити буде більш простим.
 • Зняти старі паперові шпалери з гіпсокартону, можна після попереднього розмочування їх за допомогою пульверизатора.
 • Паперові шпалери, твердо зчеплені з поверхнею, краще заґрунтувати і потім на підготовлену поверхню клеїти нові.
 • Перед тим як зняти старі шпалери зі гіпсокартонної поверхні, виготовлені з флізеліну, необхідно зробити надсічки по всіх поверхні облицювання. Найпростіше реалізувати таку роботу можна за допомогою валика з голками або шпалерного тигра. Після обробки фрагменти оздоблення легко відшаровуються від ЦК-базису.

Як зняти старі шпалери з гіпсокартону

Крім перерахованих способів можна скористатися спеціальними розчинами для видалення шпалер.

Також рекомендуємо прочитати:Як класти плитку на гіпсокартон
Укладання плитки на гіпсокартон
Чому бізнес вибирає LED
Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів

Як правило, вони мають неприємний запах, але зате з легкістю справляються з поставленим завданням.

Як зняти фарбу

Варіантів видалення старої фарби з гіпсокартонних поверхонь також чимало.

Як зняти старі шпалери з гіпсокартону

Усі їх можна розділити на наступні методи:

 • Механічний.
 • Хімічний.
 • Термічний.
 • Механічний спосіб

  Якщо на старій фарбі утворилися тріщини, і вона вже починає обсипатися, то буде нескладно видалити таку обробку механічним способом: покриття видаляється за допомогою шпателя починаючи з тих ділянок, на яких фарба відійшла, і утворилися тріщини. Цей спосіб найбільш дешевий, але тривалий і трудомісткий.

  Хімічний спосіб

  В даному випадку використовується спеціальний розчин для видалення фарби. Його можна придбати в будівельних магазинах.

  Даний засіб можна приготувати в домашніх умовах:

  • Крейду і вапняний розчин необхідно змішати в пропорції 1:1 і розвести 20-відсотковим розчином соди до одержання густої пасти.
  • З допомогою шпателя цей склад потрібно нанести на поверхню тонким шаром.
  • Через дві години фарба розм’якне і легко віддаляється з поверхні гіпсокартону.
  • Після цієї процедури поверхню необхідно тричі помити: спочатку водою, після цього 20 %-ним розчином оцту, а потім водою.

  Хімічний спосіб робить видалення фарби більш легкою процедурою, однак речовини використовувані при цьому часто мають різкий запах і виділяють шкідливі пари, тому химочистку не рекомендується використовувати в непровітрюваних приміщеннях.

  Термічний спосіб

  Відомо, що під впливом високих температур фарба плавиться і легко видаляється з поверхні. На цьому заснована дія термічного способу. Для його здійснення стіну нагрівають будівельним феном до розм’якшення фарби, а потім видаляють фарбу шпателем. Замість зазначеного вище інструменту можна використовувати праску і фольгу: нагрівати пофарбовану поверхню праскою через фольгу, а потім знімати розм’якшену фарбу.

  Цей спосіб зручний у тих випадках, коли механічний вплив на стіну за якихось причин неприпустимо. Проте варто пам’ятати, що при нагріванні фарби виділяється неприємний запах.

  Як зняти старі шпалери з гіпсокартону

  Як зняти плитку

  Стіни з гіпсокартону відрізняються відносною крихкістю, тому неправильний демонтаж плитки з таких поверхонь може обернутися деформацією стіни, появою на ній тріщин і глибоких подряпин. Ось чому видалення плитки потрібно проводити дуже обережно.

  Якщо поверхня стіни перед укладанням плитки не покривали штукатуркою і закріплювали на хороший клей, то в результаті видалення плитки стіна може деформуватися.

  В цьому випадку краще видалити ЦК-лист разом з плиткою і замінити його.

  Як зняти старі шпалери з гіпсокартону

  Практично безболісно зняти плитку з гіпсокартону можна в тому разі, якщо укладання декоративних плит здійснювалася на шар шпаклівки.

  У цьому випадку робота повинна здійснюватися в такій послідовності:

 • Розстелити плівку навколо стіни з плиткою, щоб не пошкодити навколишні поверхні.
 • Якщо необхідно видалити нещодавно наклеєний фрагмент, з моменту укладання якого пройшло не більше доби, то зробити це можна, акуратно підчепивши його шпателем. За такий короткий проміжок часу клей ще не встигне схопитися, тому плитка відійде досить швидко і легко.
 • У разі видалення старої плитки стіну потрібно попередньо намочити водою. Це сприяє більш легкому відділенню матеріалу і збереженню стіни в цілісності.
 • Слід видалити затірку з кахельних плит, відокремивши їх один від одного.
 • Після цього можна починати знімати по одній оздоблювальні плити, скориставшись молотком і зубилом.
 • Процедура підготовки гіпсокартонної поверхні до оновлення виявляється зовсім непростою. Проте вона є обов’язковою і від того, наскільки якісно будуть видалені сліди старої обробки, залежить зовнішній вигляд і надійна фіксація нового покриття.

  Як зняти старі шпалери з гіпсокартону

  Важливі підсумки:

 • Видаляти шпалери і фарбу з гіпсокартону має сенс лише в тому випадку, якщо вони були наклеєні на шар штукатурки. В іншому випадку краще загрунтувати поверхню і лише після цього наносити нове покриття.
 • Для кожного виду шпалер існує свій найбільш ефективний спосіб видалення.
 • Для зняття фарби спосіб вибирається з урахуванням переваг і недоліків кожного методу і їх значення в кожному конкретному випадку.
 • Видалення плитки, нанесеної на міцний клей прямо на ГК-плиту, зашкодить стіну. У цьому випадку варто видаляти плитку разом з гіпсокартоном.
 • Якісна підготовка дозволить отримати ідеально рівну поверхню при новому нанесенні фарби і при наклеюванні нових шпалер.
 • Реалізуючи демонтаж старого покриття, слід пам’ятати про заходи безпеки.
 • Як зняти старі шпалери і підготувати гіпсокартонну поверхню до декоративної обробки (відео)