Для створення довговічного і надійного підлоги потрібно основу з ще більшим рівнем міцності і довговічності, ніж у підлогового покриття. Лідерами за цими параметрами є бетонні підлоги. Міцний, рівний і сухий бетонна підлога являє собою ідеальну основу під будь-який вид підлогових покриттів. До всього іншого, бетонні підлоги можуть витримувати велике навантаження на поверхню, що дозволяє заливати їх в приміщеннях, де планується встановлювати важкі предмети і обладнання.

Зміст

 • Підготовка підстави
 • Ізоляція бетонної підлоги
 • Армування
 • Облаштування опалубки
 • Підготовка бетонної суміші і її заливка
 • Вирівнювання поверхні і стяжка бетонної підлоги
 • Бетонні підлоги — технологія заливки

  Бетон — доступний і досить дешевий матеріал, він простий в роботі і не вимагає особливих знань і навичок. Завдяки цим якостям багато облаштовують бетонну підлогу своїми руками при будівництві заміських будинків або ремонт в квартирах. Головне, знати, як правильно залити бетонну підлогу, щоб він був міцним і довговічним. Тому перед тим, як залити бетонну підлогу, необхідно ознайомитися з технологією заливки бетонної підлоги, обзавестися необхідним інструментом і провести підготовчі роботи, після чого можна сміливо приступати до заливання бетонної підлоги. Всі роботи можна виконувати самостійно, але для збільшення швидкості і збереження сил потрібно напарник, який буде виконувати свою частину роботи.

  Заливка бетонної підлоги поділяється на декілька етапів:

  • підготовка основи;
  • ізоляція бетонної підлоги;
  • армування;
  • облаштування опалубки;
  • підготовка бетонної суміші і її заливка;
  • вирівнювання поверхні і стяжка бетонної підлоги.

  ? Підготовка підстави

  Для заливки бетонної підлоги необхідно виконати ряд попередніх робіт. В першу чергу це буде стосуватися підстави. Якщо підлога буде заливатися в квартирі, то необхідно зняти старе покриття і зірвати стару бетонну стяжку аж до перекриття. Зазвичай товщина бетонної підлоги становить близько 5 см, і для його видалення доведеться скористатися перфоратором. Знявши старий підлогу до перекриття, очищаємо поверхню від бруду і приступаємо до наступного етапу.

  Важливо! Якщо стяжка не має явних пошкоджень, тріщин і розломів, тоді її можна залишити і приступити до вирівнювання поверхні під нове підлогове покриття.

  У приватних будинках все дещо складніше. Справа в тому, що бетонна підлога першого поверху приватного будинку найчастіше зроблений на грунті, і пристрій бетонної підлоги по грунту вимагає додаткових трудовитрат.

  Схема пристрою бетонної підлоги по грунту

  Для підготовки основи необхідно зробити наступне:

  1. Ставимо мітку на рівні 1 м від основи дверного отвору і за допомогою рівня переносимо її на стіни по всьому периметру кімнати.

  2. Від отриманих міток відміряємо 1 м вниз, ці мітки будуть являти собою рівень («нуль»), до якого необхідно залити бетон.

  3. Щоб чітко бачити «нуль», по мітках забиваємо цвяхи та натягуємо шнур.

  4. У приміщенні, де будемо робити підлогу, знімаємо близько 25 см ґрунту.

  5. Вирівнюємо поверхню по горизонту і утрамбовуємо, для цього можна використовувати колоду прибитої до нього дошкою або спеціальну віброплиту.

  6. На отриману площину засипаємо гравій шаром 5 см, ретельно поливають його водою і утрамбовується.

  7. Поверх гравію насипаємо 10 см піску, пісок також поливаємо і утрамбовується.

  Перевіряємо горизонт поверхні рівнем

  Важливо! На етапі підготовки основи необхідно з допомогою рівня постійно стежити, щоб підстава по площині було горизонтальним. Якщо в проекті передбачені комунікації, які приховані під підлогою, то їх необхідно укладати одночасно з засипанням піску, попередньо сховавши в спеціальних коробах.

  8. Поверх піску засипаємо близько 10 см шар щебеню, утрамбовується і присипаємо піском, щоб отримати відносно рівну поверхню.

  Важливо! Розмір каменю в щебені повинен становити 45-50 мм. Для дотримання рівня засипки всіх шарів на стінах можна поставити мітки для кожного з них. Слід також врахувати, що товщина самого бетонної підлоги повинна становити мінімум 2 див.

  ? Ізоляція бетонної підлоги

  Гідроізоляція бетонної підлоги плівкою

  Пристрій бетонних підлог по грунту вимагає якісної гідроізоляції. Якщо вона не буде виконана, у приміщеннях буде постійна сирість, що негативно позначиться на внутрішній обробці, предметах інтер’єру і мікрокліматі приміщення в цілому. Для гідроізоляції бетонної підлоги можна використовувати звичайну поліетиленову плівку завтовшки 200 мікрон, гідроізоляційні мембрани або будь-який інший вид гідроізоляційних рулонних матеріалів. Необхідно відзначити, що для якісної гідроізоляції плівку потрібно укласти в декілька шарів, в той час як інші гідроізоляційні матеріали можна укласти в один шар. Та плівку, і рулонні гідроізоляційні матеріали укладаємо внахлест близько 20 см і скріплюємо за допомогою клейкої стрічки. Краї виводимо на стіни з напуском, таким чином, щоб вони досягали нульової позначки, і приклеюємо клейкою стрічкою до поверхні стін.

  Крім гідроізоляції слід виконати і теплоізоляцію бетонної підлоги. В залежності від схеми бетонної підлоги можна використовувати наступні теплоізоляційні матеріали, які необхідно укладати на певному етапі робіт:

  • керамзит;
  • пінопласт;
  • кам’яна базальтова вата;
  • мінеральна вата;
  • пінополістирол;
  • екструдований пінополістирол;
  • пінополіуретан;
  • перліт;
  • деревно-стружкові плити (ДСП);
  • товста вологостійка фанера;
  • коркове покриття;
  • рулонний ізолон;
  • утеплений лінолеум або килимове покриття.

  ? Армування

  Армування бетонної підлоги металевою сіткою

  Армування виконується у випадку, коли на бетонну підлогу будуть припадати підвищені навантаження. Для армування використовують металеву або пластикову сітку. Можна виготовити таку секту самостійно, зваривши її з металевого дроту завтовшки від 3 мм до 5 мм Саму сітку укладають на підставки висотою 2-3 см, щоб після заливки вийшло єдине ціле. Якщо використовується м’яка армуюча сітка, то для її укладання забивають штирі, на які потім натягують саму сітку. Ще одним матеріалом для армування бетонних підлог є арматурні прути товщиною від 8 мм до 15 мм, які зварюють між собою в єдину сітку.

  ? Облаштування опалубки

  Для полегшення заливки бетонної підлоги у великих і середніх приміщеннях облаштовують опалубку. Для цього приміщення умовно поділяють на рівні прямокутники («карти»). Розмір необхідно вибрати такий, щоб «карту» можна було залити за один, максимум два заходи.

  Напрямні для опалубки фіксуємо цементним розчином

  Для самої опалубки можна використовувати звичайні дошки або вологостійку фанеру. Тепер необхідно укласти напрямні. Вони розділяють приміщення для «карт», а їх висота буде відповідати «нульового» рівня, до якого буде заливатися бетон. В якості направляючих можна використовувати металеву трубу, дерев’яний брусок або дошку. Саму напрямну укладаємо на підготовлену основу і фіксуємо за допомогою густого цементного розчину.

  Між напрямними встановлюємо опалубку і формуємо остаточно «карти». Перед тим як зробити бетонну підлогу ідеально рівним і гладким, направляючі і опалубку виводимо в «нуль» по горизонту за допомогою рівня.

  Важливо! Для того щоб можна було дістати опалубку і напрямні з залитого бетону, їх змащують спеціальним маслом для опалубки. Завдяки цьому можна доволі легко відділити напрямні і опалубку від бетону.

  ? Підготовка бетонної суміші і її заливка

  Щоб бетонна підлога був міцним і довговічним, його заливку слід проводити за один захід. Тому якщо є фінансова можливість, то слід замовити вже готову бетонну суміш на заводі. Її доставлять в бетономішалці і відразу у великому обсязі. Не доведеться витрачати час і зусилля на самостійне приготування розчину.

  Якщо ж фінанси не дозволяють, тоді все можна зробити самостійно. Для цього потрібно електрична бетономішалка, цемент, пісок і щебінь. Цемент слід вибирати марки М500 М400 або, так як міцність бетону безпосередньо залежить від цього. Що стосується піску, то він повинен бути річковий, без домішок і глини.

  Для приготування бетону необхідно взяти 1 частина цементу, 2 частини піску, 4 частини щебеню і 0,5 частини води. Бетон ретельно вимішуємо в бетономішалці і заливаємо в «карту». Розрівнюємо лопатою, робимо протыкающие вертикально руху і розтягуємо по всій площі. Таким нехитрим способом бетон поступово ущільнюється, і з нього виходить повітря. Для більш якісної усадки слід використовувати спеціальний вібратор. Створювані їм вібрації саджають бетонний розчин, ущільнюють його, тим самим дозволяючи бетону проникнути у всі щілини і порожнечі.

  Як тільки на поверхні з’являється бетонну молоко, усадку можна припиняти та переходити до іншої карті, яку напарник залив свіжий розчин.

  Важливо! Заливку бетону слід проводити, починаючи з протилежного від дверей кута і рухаючись у напрямку до дверей.

  ? Вирівнювання поверхні і стяжка бетонної підлоги

  Вирівнювання поверхні бетонної підлоги правилом

  Як тільки кілька «карт» заповнені бетоном, можна виконати вирівнювання частини бетонної підлоги. Для цього використовуємо правило довжиною більше 1 м. Правило встановлюємо на направляючі і притягуємо його до себе. Таким чином, надлишки бетону потрапляють в ще незаповнені «карти», а рівень підлоги виходить в «нуль». Після чого прибираємо в опалубку вирівняних місцях, заповнюємо порожнечі і продовжуємо заливку.

  Завершивши заливку бетону дають вистоятися 3-4 дні. Кожен день змочуємо його невеликою кількістю води, щоб він доходив поступово і не почав тріскатися. Після чого накриваємо поліетиленовою плівкою і залишаємо до повного застигання на 3-4 тижні, час від часу змочуючи його.

  Після затвердіння на бетонну підлогу наносять шар стяжки:

  1. Для цього на підлогу наносимо шар рідкого цементного розчину або самовирівнюється суміші з додаванням різних в’яжучих речовин.

  2. Саму стяжку починаємо робити з кута і рухаємося в бік дверей.

  3. По завершенню даємо стяжці вистоятися 2-3 дні, змочуючи її водою кожен день.

  Тепер, коли стяжка затверділа, можна приступати до укладання підлогового покриття.

  Пристрій бетонних підлог — це процес тривалий і копіткий, який не терпить поспіху. Для створення дійсно якісного і довговічного бетонної підлоги необхідно дотримуватися технологію його укладання, інакше доведеться розбивати перфоратором всю товщину бетону і заново його заливати. Але, незважаючи на всі недоліки і трудомісткість облаштування, бетонні підлоги залишаються найбільш простими в укладанні і невибагливим в експлуатації.