Як зробити декоративну перегородку з гіпсокартону

Як зробити декоративну перегородку з гіпсокартонуБагато хотіли б змінити свої типові приміщення зі стандартним плануванням. У новобудовах досить часто зустрічаються однокімнатні квартири чи студії великий (60-90 м2) площі. У цьому випадку передбачається, що власник зробить планування квартири на свій розсуд.

Планування і перепланування житла або робочого приміщення – окрема творча задача.

Як зробити декоративну перегородку з гіпсокартону

Вона проводиться з багатьох причин:

  • необхідно розділити приміщення на окремі зони різного призначення, наприклад, відокремити зону кухні від іншого житлового приміщення;
  • створити в інтер’єрі для різних мешканців своїх зон особистого простору – це створює людині психологічний комфорт і деяке почуття захищеності;
  • дуже часто в кімнаті стоїть комп’ютер, а то й кілька – потрібно відокремити робоче місце від іншого простору;
  • додати приміщенню складну конфігурацію, яка створює певну ілюзію збільшення і поглиблення простору;
  • можна відокремити в суміщеному ватерклозет простір з унітазом і біде від душової кабіни або ванни;
  • додаткові стіни і перегородки дають можливість розміщення великої кількості предметів пристінної меблів.

Як зробити декоративну перегородку з гіпсокартону

Поставити міжкімнатні перегородки можна з використанням різних конструкційних матеріалів, але одним з найбільш підходящих для цієї мети є гіпсокартон – лист гіпсу, проклеєний з обох сторін товстим картоном. Переваги гіпсокартону перед іншими матеріалами очевидні – низька вартість, абсолютна нешкідливість для людини, невелика маса і хороша оброблюваність. З гіпсокартону своїми руками можна створювати як прості прямокутні конструкції, так і криволінійні фігури різноманітної кривизни.

Як зробити декоративну перегородку з гіпсокартону

Для чого потрібні декоративні перегородки з гіпсокартону в інтер’єрі

З психологічної точки зору глухі стіни зменшують приміщення, до того ж деякі люди важко переносять закриті кімнати. Міжкімнатні декоративні перегородки в інтер’єрі створюють ілюзію відкритості, людина не може почувати себе замкненим, покинутим і самотнім.

Найпростіший варіант – це розгородити приміщення за допомогою ширм. Але так робили у випадках, коли не було можливості зробити нічого іншого (у першій половині ХХ століття). Перегородки набагато краще ширм тим, що дозволяють закласти в них шумоізоляцію, а також провести освітлення, конструктивно поєднати їх з полицями або нішами.

Як зробити декоративну перегородку з гіпсокартону

Таким чином, декоративні перегородки з ГКЛ – кращий варіант для тих, хто хоче урізноманітнити інтер’єр і наситити його корисними речами за умови, що цього не можна зробити в порожній кімнаті. Додатковий плюс такої конструкції в тому, що зробивши її своїми руками, людина піднімає самооцінку і впевненість у власних здібностях.

Як зробити декоративну перегородку з гіпсокартону

Також рекомендуємо прочитати:Покрокова інструкція зі зведення перегородок з гіпсокартону своїми руками
Креативні ідеї: перегородка для зонування кімнати з гіпсокартону
Оздоблення дверного отвору з гіпсокартону: види та ідеї дизайну
Варіанти дизайну перегородок з гіпсокартону

Обладнання та матеріали для виготовлення гіпсокартонних перегородок

Як випливає з назви, для такої конструкції потрібні в першу чергу гіпсокартонні листи товщиною 20-24 мм. Не варто намагатися зробити всю стіну з одного аркуша по висоті – це не вийде. Але так як кількість швів має бути мінімально, то краще купувати листи, які за довжиною більші, ніж ваша перегородка в довжину.

Для металевого каркаса знадобляться спеціальні стійкові і напрямні профілі ПС та ПН, їх розміри стандартні. Шумоізолюючі прокладку роблять з мінеральної вати.

Як зробити декоративну перегородку з гіпсокартону

Гіпсокартонні листи прикріплюють до каркаса за допомогою саморезов довжиною 50-90% товщини стінки. Для оздоблювальних робіт потрібно суха шпатлевочная суміш і стрічка серпянка.

Необхідні інструменти – це різні рівнеміри, ножівка по металу з дрібними зубчиками для різання гіпсокартону, для обробки країв рубанок для обробки торців, шуруповерт і дриль для перемішування сухої суміші у воді. Оскільки роботи не дуже складні, то інструментів тут знадобиться небагато.

Як зробити декоративну перегородку з гіпсокартону

Як зробити декоративну перегородку з гіпсокартону своїми руками

Гіпсокартонні конструкції в інтер’єрі хороші тим, що практично будь-хто може зробити їх сам, з мінімальною допомогою другої людини. Це істотно дешевше, ніж наймати майстрів, і приносить велике естетичне задоволення від власної творчості і усвідомлення своєї майстерності.

Взагалі, будь-які будівельні роботи починаються з проектування і чіткого уявлення того, що ви, власне, хочете зробити. Тут можна звернутися до дизайнерським фотографій, розглянути різні варіанти пристрою і розгородження приміщень.

Бажано відразу врахувати габаритні розміри людей, що знаходяться в приміщенні з тим, щоб їм було комфортно переміщатися, не зачіпаючи предмети меблів, які теж потрібно розмістити певним чином. Тут проявляється прикре відміну від стінки ширми – стінку вже не підсунеш.

Як зробити декоративну перегородку з гіпсокартону

Політ фантазії безмежний, але потрібно пам’ятати декілька простих правил дизайну – для створення візуального ефекту розсування простору потрібно ділити кімнату на неоднакові сегменти. Строго симетричне розподіл доречно в інтер’єрі великих приміщень. Як правило, в кімнаті або студії не потрібно робити одночасно багаторівневий підлога і стеля – це справляє надзвичайно несприятливе враження.

Перегородки краще робити своїми руками з упором в стелю – так вони будуть краще закріплені, а якщо прорізати в них прямокутні отвори і розмістити там дрібні предмети антуражу – книги, вази і т. д. то це візуально збільшить висоту стель.

Таким чином, перегородки потрібно робити з гіпсокартону товщиною 20 або 24 мм, або з так званих гіпсоволокнистих листів (ГВЛ).

Будь-яка гіпсокартонна конструкція, особливо перегородка, на яку обов’язково будуть що-небудь вішати, спирається на несучий металевий каркас, який роблять із сталевого профілю. Самі листи вставляються в направляючий профіль ПН, який в свою чергу закріплюється в стоєчном профілі ПС.

Таким чином, розмітивши своє приміщення, потрібно точно знайти на підлозі і стелі місця кріплення профілів і викреслити їх своїми руками.

Необхідно дуже точно знайти на підлозі і стелі місця кріплення профілів, вимірявши їх лазерним рівнеміром, з тим, щоб вони розташувалися ідеально один під одним. Стіна повинна стояти ідеально вертикально.

Якщо перегородка прилягає до стіни, то також потрібно на стіні вичертити місце кріплення ПС.

Напрямні профілі кріпляться за допомогою дюбелів, бажано розташовувати дюбелі на відстані не більше 25 см один від одного.

В напрямні профілі потрібно своїми руками вставити стієчні профілі на відстані не більше 60 см один від одного. Це надасть необхідну жорсткість конструкції. Після складання каркаса потрібно обшити його листами гіпсокартону, спочатку одну сторону, потім, після прокладки шумоізоляційного матеріалу і прихованої проводки – іншу.

Саморізи по металу потрібно брати з потайною голівкою, і вкручувати їх обережно, щоб не порвати лист матеріалу. Важливо, щоб шви між гіпсокартонними листами припадали саме на елемент каркасу.

Саморізи потрібно розташовувати не далі 25 см один від одного головки їх потрібно утоплювати в листі.

Обробка отриманих стінок

Самі гіпсокартонні листи мають не дуже гарний сірий колір, тому їх потрібно ще пофарбувати своїми руками в приємний відтінок або покрити шпалерами. Спочатку потрібно обробити шви з тим, щоб з часом шпалери не повторили малюнок швів.

Шви зашиваються звичайної шпаклівкою, приготовленої із спеціальної сухої суміші.

Потрібно ретельно розмішати суху суміш у воді з тим, щоб не було ані найменших грудочок. Це робиться не вручну, а дрилем зі спеціальною насадкою.

Ретельно промазав шви шпаклівкою, потрібно наклеїти на них серп’янку своїми руками. Після цього обробити шов шпаклівкою ще й зовні. Після висихання шпаклівки потрібно ошкуріть шов дуже дрібним наждачним папером.

Якщо стінка прямокутної форми, то на кожен вільний кут потрібно пригвинтити додатковий алюмінієвий перфорований куточок, щоб запобігти руйнуванню торця кута. Куточки також потрібно обробити шпаклівкою, щоб замазати перфорації.

Після цієї підготовчої операції потрібно загрунтувати гіпсокартонну поверхню праймером і поклеїти шпалери або пофарбувати в потрібний відтінок. Додатковою прикрасою стане яке-небудь високохудожній панно.

Не потрібно вішати двері на таку стіну, вона не є капітальною конструкцією, і елементи каркаса навряд чи витримають вагу дверей і періодичні навантаження на відкривання-закривання. В таких перегородках робиться вільний отвір, прямокутний або арочний. Але найчастіше такі перегородки просто не доходять до кінця протилежної стіни. Якщо необхідна повна ізоляція від решти простору, краще вирішити це питання за допомогою завіси або розсувний конструкції типу «гармошка».

Як зробити декоративну перегородку з гіпсокартону

Галерея: декоративна перегородка з гіпсокартону (20 фото)