Гідроізоляція підлоги перед стяжкою — відповідальний етап, від якісного виконання якого залежить не тільки доля стяжки, але і ваша доля. Сусід знизу, напевно не зрадіє, побачивши на стінах своєї квартири «розкішні» картини, «написані» цементним розчином або водою. Тому до даної стадії ремонтних робіт варто ставитися не як до належного, а як до найважливішого.

Гідроізоляція підлоги перед стяжкою — відповідальний етап

Зміст

 • Навіщо потрібна гідроізоляція?
 • Способи влаштування гідроізоляції підлоги перед стяжкою
  • Рулонна гідроізоляція підлоги
  • Рідка гідроізоляція
  • Штукатурна гідроізоляція
  • ? Навіщо потрібна гідроізоляція?

   • По-перше, гідроізоляція вбереже вас від випадкового протікання води і цементного розчину на нижні поверхи, а значить, і вбереже від зайвих фінансових витрат, пов’язаних з відновними ремонтними роботами в квартирі вашого сусіда.
   • По-друге, якщо ваша квартира знаходиться на першому поверсі або у вас приватний будинок, то гідроізоляція буде перешкоджати проникненню вологи, яка, як правило, містить у своєму складі різні луги і кислоти, які згубно впливають на бетон. Буквально через кілька років ви помітите, як ваша стяжка почне руйнуватися — з’являться спочатку мікротріщини, потім вони збільшаться в розмірах, а ще через пару років бетон і зовсім розкришиться.
   • По-третє, гідроізоляція забезпечує належну якість стяжці. Вода, що міститься в розчині, не буде стрімко «тікати» вниз, а значить, стяжка вийде міцною і надійною. При різкому ж зниженні процентного вмісту вологи в розчині, яке відбувається через відсутність гідроізолюючого матеріалу, стяжка після висихання почне тріскатися.

   ? Способи влаштування гідроізоляції підлоги перед стяжкою

   Існує три способи пристрою гідроізоляції перед стяжкою:

  • рулонна гідроізоляція
  • рідка гідроізоляція
  • штукатурна
  • ? Рулонна гідроізоляція підлоги

   Обклеювальна або рулонна гідроізоляція підлоги під стяжку виконується із спеціальних матеріалів, виготовлених із скловолокна бітуму і синтетичних сполук. Такі матеріали випускаються у двох формах: наплавляються (при їх укладанні використовують газові пальники, які розігрівають бітум) і механічно фіксуються (при монтажі застосовується спеціальне обладнання для закріплення рулону на підставі).

   Така гідроізоляція досить надійна, але роботи по її укладанні віднімуть у вас багато часу і сил. Передусім доведеться ретельно очистити і вирівняти поверхню, потім прогрунтувати її бітумною емульсією і тільки після цього можна приступати до монтажу рулонної гідроізоляції.

   Смуги наклеюються внахлест сантиметрів на 10-15. На стіни теж необхідно зробити припуск близько 30 сантиметрів. Для приміщень з високим рівнем вологості (ванна кімната, кухня) бажано використовувати кілька шарів матеріалу — так захист від води буде максимальною.

   Рулонна гідроізоляція — надійно, але довго і дорого

   ? Рідка гідроізоляція

   Рідкі гідроізолюючі матеріали являють собою різні мастики на основі бітуму. Такі в’язкі емульсії наносяться пензлем або розпилювачем на попередньо очищену від пилу, сміття і вологи поверхня. Звичайно, можна скористатися класичним бітумом (як в старі добрі часи), однак така гідроізоляція підлоги не прослужить довго.

   Покриття, яке виходить в результаті застосування рідкої гідроізоляції, володіє масою переваг:

   • воно гнучке та еластичне;
   • міцне;
   • надійно закриває собою усі тріщини, щілини і навіть найменші пори в бетоні;
   • має високі показники паро – та водопроникності;
   • екологічно чисте;
   • не горюча.

   А найголовніше — при монтажі рідкої гідроізоляції немає необхідності користуватися газовими пальниками, варильними котлами та іншим обладнанням, яке зазвичай застосовують для укладання рулонних матеріалів. Бітум, який входить в основу гидрозиолирующих мастик, миттєво твердне, що позбавляє вас «задоволення» чекати, а термін служби такого матеріалу перевищує 30 років. Загалом, суцільні плюси і жодного мінуса.

   Процес нанесення бітумної мастики на основу підлоги проста до нестями: звичайною кистю емульсія розмазується товстим шаром по поверхні, при цьому не забудьте «захопити» 20-25 сантиметрів стіни. Особливу увагу приділіть стиках підлоги, стін, труб та сантехнічних виробів.

   Рідка гідроізоляція — швидко і просто

   ? Штукатурна гідроізоляція

   Основою штукатурної гідроізоляції є спеціальна суха суміш, що складається з цементу і полімерних добавок, які розм’якшують суміш і роблять її більш еластичною. При розведенні суміші водою вона перетворюється в в’язкий розчин по своєму зовнішньому вигляду нагадує звичайну цементну емульсію.

   Наносити штукатурну гідроізоляцію необхідно за допомогою кисті-макловиці або звичайного широкого шпателя, причому кількість шарів залежить від функціонального призначення приміщення (чим вище рівень вологості в приміщенні, тим більше шарів штукатурки потрібно нанести): для ванної або кухні — 3 шари, для коридору чи передпокою — 1-2.

   Для максимального ефекту кожен наступний шар слід наносити перпендикулярно попередньому — так вода не отримає жодного шансу на проникнення в бетонну основу і нижче до сусіда.

   Приблизний витрата сухої суміші складе близько 1-1,5 кг на один квадратний метр площі. Таким чином, стандартного мішка вагою 25 кг вистачить на те, щоб гідроізолювати 20-25 кв. м підлоги.

   Штукатурна гідроізоляція — дешево, але вимагає часу

   Який спосіб гідроізоляції підлоги вибрати — справа ваша! Проте варто відзначити, що рідкі мастики і штукатурки набагато простіше в укладанні, що дозволяє значно заощадити час і гроші.