Зміст

  • Сітка рабиця
  • Профнастил
  • Дошки дерев’яні
  • Цегла або камінь

Так вийшло, що будинок без паркану неможливий. Це інженерна споруда не тільки захищає ділянку від небажаних візитів підозрілих осіб, але і додає садибі затишку, цілісності. А створення забору своїми руками принесе господареві чимало задоволення.

Дерев’яні ворота покриті морилкою

Яким має бути паркан? Серед багатьох варіантів, можна виділити кілька, які не потребують великих фінансових вливань.

Сітка рабиця

На першому етапі будівництва необхідно визначити крайні точки. Потім, визначившись з місцем, на вибраній точці викопується яма глибиною 50 см По центру готової ями встановлюється стовп і зміцнюється камінням або битою цеглою. Рівнем або схилом перевіряється вертикальність.

Та ж процедура проробляється з іншої крайньої точки. Між стовпами простягається шнурок, по якому виставляються інші стовпчики на однакову відстань один від іншого.

Бетонування стовпа

По завершенню даної процедури ями заливаються розчином. Можна також використовувати будівельне сміття упереміш з бетоном. Варто залишити достатнє місце для хвіртки і воріт.

У ролі стовпів можна використовувати як металеві труби, так і інші металопрокатні профілі, наприклад, куточок, швелер. Перед установкою стовпчик очищається від корозії і пофарбувати олійною фарбою.

Через брак металевих стовпів, можна застосувати елементи з дерева, просочені антисептиком або грунтовкою на основі бітуму.

Можна приступити до кріплення сітки. Це здійснюється на натягнуті арматурні струни. Арматура кріпиться до стовпів за допомогою зварювання, гвинтами або хомутами. Якщо стовпчики дерев’яні, то застосовуються товсті цвяхи.

Враховуючи той факт, що сітка випускається в рулонах шириною півтора метра, струни простягаються паралельно один відносно одного, залишаючи відстань між нижньою дротом і землею в 100 мм. До арматури рабиця прикручується міцному металевому дротом.

Відстань між низом забору і землею має становити 5 див. Паркан, споруджені таким способом, буде мати висоту 1,55 метрів. Хоч він і виглядає досить простим і ненадійним, зате його не так просто перелізти.

Монтаж паркану з профнастила

Профнастил

Стовпи встановлюються за тією ж схемою, що і у випадку з сіткою. Відмінність полягає в тому, що замість дроту між стовпами монтується прожилина з дерев’яного бруса або профільної труби.

Також в якості стовпа можна застосувати азбоцементні труби. Якщо обрана така труба, то прожилина кріпиться болтами і гайками.

Металеві листи пригвинчуються, як правило, саморізами з пресшайбой. Кріпильний елемент угвинчується в «западину». Для роботи буде потрібно шуруповерт.

Металеві ворота з хвірткою, зроблені з штахетника

Дошки дерев’яні

Процес монтажу схожий з попередніми варіантами. Беруться дошки товщиною в два з половиною міліметри і прибиваються до прожилинам щільно один до одного.

Оскільки дерево має властивість зсихатися, між дошками утворюються щілини. Якщо необхідний огорожу без просвітів, то на місцях стикування вертикальних елементів прибиваються рейки достатньої ширини.

Вибирати цвяхи необхідно так, щоб вони виступали на кілька сантиметрів від прожіліни. Кінці кріплень загинаються.

Цегла або камінь

Паркан з цегли, мабуть, самий складний і дорогий вид огорожі. Для його спорудження потрібно заливка фундаменту. З цією метою копається траншея, яка буде ширше паркану на 10 див.

Як правило, при будівництві цегельного забору використовуються колони в 250 мм, тому траншея повинна бути шириною до 35 див.

Глибина траншеї не має особливого значення, але вона повинна складати не менше 50 див. Сам фундамент повинен підніматися над землею на висоту п’яти сантиметрів. З цією метою встановлюється опалубка з дощок. Після чого заливається розчин.

Перед початком кладки цегли робиться гідроізоляція. Можна використовувати руберойд чи подібний матеріал. Колони кладуться на відстані двох метрів, між ними споруджують цоколь товщиною рівною товщині колони (250 мм).

Над цоколем кладеться сам паркан в півцеглини. Висота споруджуваного забору робиться за індивідуальним перевагам. Розшивання проводиться з кожної сторони.

Фахівці рекомендують робити шов не більше шести міліметрів.