Як зробити перегородку з профілю: різновиди конструкцій і характеристика елементів

Як зробити перегородку з профілю: різновиди конструкцій і характеристика елементівСучасні будівельні матеріали дозволяють власноруч виготовляти деякі види інтер’єрних огорож.

 

Види перегородок

Існують безкаркасні перегородки – такі конструкції відрізняються відсутністю в своїй основі остова з профілів. Найчастіше їх виготовляють на підприємствах, які реалізують свою продукцію у вигляді готових секцій (щитів). Подібні беспрофильные системи використовують для візуального розмежування простору.

Найбільшою популярністю користуються безкаркасні перегородки зі скла, застосовувані в актуальному сьогодні концепті open space office. Дані системи також не мають в своїй основі каркас. Затискний профіль для скляних перегородок в поєднанні з накладними кріпильними елементами використовується лише для утримання скляного масиву.

Як зробити перегородку з профілю: різновиди конструкцій і характеристика елементів

Крім того, подібні безкаркасні деталі інтер’єру можуть бути виготовлені з листів пластику, дерева, ДСП і т. д.

Каркасні перегородки – найбільш обширна і найпоширеніша група. У своїй основі такі системи мають каркас з профілів. В житлових приміщеннях і невеликих приватних конторах найчастіше воліють встановлювати каркасні перегородки з гіпсокартону. Профіль для ГКЛ перегородок, з яких робиться внутрішній металевий остов, не тільки додає жорсткість конструкції, але і дозволяє:

Також рекомендуємо прочитати:Перегородки з гіпсокартону по системі Кнауф
Креативні ідеї: перегородка для зонування кімнати з гіпсокартону
Як зробити декоративну перегородку з гіпсокартону
Оздоблення дверного отвору з гіпсокартону: види та ідеї дизайну

  • всередині короба розміщувати комунікації і електричні дроти;
  • закладати додатковий шар утеплювача або звукоізоляції;
  • створювати конструкції з декоративними і функціональними нішами;
  • встановлювати двері;
  • розміщувати вбудовані світильники.

Типи перегородок з профілів

Стаціонарні

Такі перегородки найчастіше використовують для міжкімнатного перекриття, і мають у своїй основі конструкцію з металевих елементів. В якості облицювального матеріалу таких перегородок найчастіше використовується гіпсокартон. Профіль для гіпсокартонних перегородок і кріпиться до всіх несучих поверхонь приміщення, утворюючи надійний каркас, з передбаченим проектом, дверним прорізом або без нього.

Як зробити перегородку з профілю: різновиди конструкцій і характеристика елементів

Профіль для перегородок з гіпсокартону, застосовуваний для каркаса, відрізняється пластичністю при збереженні достатнього рівня жорсткості. ГКЛ добре підходять для облицювання конструкцій самих різних форм, включаючи радіальних. Виступаючи інтер’єрним тандемом, ці два матеріали дозволяють в короткі терміни з невеликим набором інструменту створювати багатофункціональні стаціонарні перекриття як строго класичного виду, так і витонченого фантазійного.

Крім гіпсокартонних стаціонарних перегородок широке застосування отримали і перегородки з цілісного скла. Профіль для суцільноскляних перегородок надійно утримує щільно встановлені один до одного прозорі елементи конструкції, зберігаючи при цьому ілюзію цільного масиву. Їх істотним недоліком є висока ціна і необхідність залучення спеціалістів для здійснення монтажних робіт.

Мобільні

Істотною відмінністю цього типу перегородок є наявність рухомих частин конструкції. Їх застосовують для розмежування приміщення на певний період часу (ситуативно). Вони бувають:

 • відкатні (переміщення перегородок здійснюється за рахунок передбачених конструкцією каркаса, роликів);
 • розсувні (використовується спеціальний профіль для розсувних перегородок);
 • настільні (відрізняються малими габаритами і масою легкої, які дозволяють прибирати конструкцію при необхідності);
 • складні (система складається з окремих рухомих планок, завдяки яким перегородка складається).

Профілю для мобільних перегородок (крім настільних і складних) мають спеціальні виїмки, які визначають траєкторію руху всієї конструкції). Переміщення секції здійснюється за рахунок роликів, розміщених в пазах.

За призначенням перегородки слід розділити на:

 • Декоративні – використовуються інтер’єрного акценту в ресторанах, квартирах, готелях, приватних клініках, спа-салонах і т. п. Вони можуть бути ажурними, складатися з вітражів або окремих планок. Найчастіше проект даного виду декору не передбачає наявність основи з профілів.
 • Функціональні – найбільш поширений вид. В даному випадку конструкція перегородки з профілю і без нього є не тільки сучасним елементом інтер’єру, але і виконує певну функцію. Сфера застосування перегородок даного типу досить широка: від офісних приміщень до фешенебельних ресторанів. Вони використовуються для розміщення предметів побуту та інтер’єру.

По сфері застосування слід розрізняти:

 • офісні перегородки;
 • сантехнічні перегородки;
 • інтер’єрні перегородки;
 • душові перегородки;
 • міжкімнатні перегородки.
 • Види профілів, які застосовуються для виготовлення перегородок

  Залежно від функціонального навантаження розрізняють такі види елементів каркасних систем:

  • профіль, призначений для виготовлення каркаса (основний);
  • декоративний профіль (використовується в якості дизайнерських вставок).

  Як зробити перегородку з профілю: різновиди конструкцій і характеристика елементів

  Незалежно від типу матеріалу, використовуваного для облицювання перегородки, а також призначення конструкції слід розрізняти наступні види деталей каркасу:

  • направляючий профіль для каркаса – застосовується для монтажу периметра основи перегородки. Як правило, кріпиться як мінімум до двох базових поверхонь приміщення.
  • стієчний профіль для перегородок – встановлюється в межах отриманого периметра з направляючих профілів. Сукупність стоєчних профілів утворюють базис для кріплення облицювального матеріалу.

  Монтаж перегородки з профілю починається з виготовлення «скелета» конструкції. Каркас перегородки з профілю може бути виконаний з різних матеріалів.

  Металевий

  • оцинкований профіль для перегородок – найвідомішими представниками цієї групи каркасних елементів є профілі Кнауф для перегородок з гіпсокартону. І це не дивно, так як зробити перегородку з профілів німецької фірми можна навіть своїми руками, скориставшись докладними рекомендаціями фахівців Кнауф. Крім того, всі елементи конструкції мають кріпильні та комунікаційні отвори, що в значній мірі полегшує процес монтажу.
  • алюмінієвий профіль для перегородок – на відміну від оцинкованого, не ховається за шаром обшивального матеріалу. У цьому випадку каркас має рамний вигляд, периметр якого встановлюється необхідний тип облицювання. Стаціонарні і зсувні перегородки з алюмінієвого профілю однаково добре впишуться в інтер’єр житлових комплексів, торгових площ та офісних приміщень.

  Крім того, застосувавши алюмінієвий профіль для сантехнічних або душових перегородок, можна не турбуватися про зовнішньому вигляді конструкції, оскільки металеві елементи не піддаються корозії з-за високого рівня вологості.

  • сталевий профіль для перегородок (у т. ч., із нержавіючої конструкційної сталі) – застосовується для виготовлення вогнетривких конструкцій, трансформуються перегородок, офісних перегородок та міжкімнатних перекриттів. Відрізняється високою міцністю.

  ПВХ профіль

  Часто конструкції з даного профілю мають скляні вставки. Використовуються для зведення прохідних пунктів на підприємствах, виготовлення офісних перегородок і т. д.

  Конструкція перегородки з профілю передбачає наявність у ній не тільки каркаса, але і обшивального матеріалу.

  Як зробити перегородку з профілю: різновиди конструкцій і характеристика елементів

  Для облицювання інтер’єрних огорож застосовується:

  • скло (триплекс, оргскло, склопакет, полікарбонат). Профіль для перегородок зі скла виготовляється з алюмінію (з того ж металу з кришками з нержавіючої сталі, нержавіючої сталі і ПВХ профілів. У безкаркасний варіанті застосовується затискний профіль для скляних перегородок. Подібна конструкція передбачає застосування мінімальної кількості кріпильних елементів і профілів для мінімізації візуального обмеження заскленої площі.
  • дерево (дошка, фанера, плити з дерева). Для каркаса подібних конструкцій використовуються як дерев’яні рейки, так і металеві профілю. Перегородки з дерева деформуються при установці в приміщеннях з нестабільним рівнем вологості, що є їх суттєвим недоліком;
  • гіпсокартон (стандартний, вогнетривкий, вологостійкий, комбінований, арочний). Для складання гіпсокартонних перегородок найчастіше використовуються оцинковані профілю, рідше – дерев’яні бруски і рейки;
  • ПВХ (панелі, плити). Найчастіше застосовуються для облицювання конструкцій в приміщеннях з високим рівнем вологості;
  • ДСП (з ламінованим покриттям). Профіль для перегородок з ДСП виготовляється з алюмінію. У сукупності ці два матеріалу дозволяють створювати конструкції з малою вагою;
  • комбіновані (поєднують у собі два і більше перерахованих вище матеріалу).

  Відповідь на питання, який профіль використовувати для перегородок, буде залежати від багатьох факторів, серед яких слід відзначити:

  • вид облицювального матеріалу;
  • тип навантаження на конструкцію;
  • вид перегородки;
  • стан несучих поверхонь, до яких буде закріплена конструкція;
  • загальний дизайн інтер’єру;
  • розміри закладеного бюджету проекту;
  • інші фактори.

  Аналіз всіх переваг і недоліків кожного виду перегородок з профілю, дозволить підібрати найбільш оптимальний варіант для власного проекту.

  Перегородка своїми руками (відео)