Зміст

  • Необхідні матеріали
  • Установка опор
  • Виготовлення та встановлення воріт

Простота конструкції, легкість монтажу — основні якості розпашних воріт. Саме завдяки їм конструкція користується великим попитом.

ворота з сендвіч панелей своїми руками

Причому її досить легко зробити своїми руками. Крім експлуатаційних якостей, кожен домовласник хоче, щоб конструкція відрізнялася естетичним виглядом.

Тому розпашні ворота з сендвіч панелей завойовують все більшу популярність.

Красиві ворота завжди приваблювали своєю увагою гостей або простих перехожих, так як вони є візитною карткою вашої ділянки.

Необхідні матеріали

Щоб виготовити і встановити розпашні ворота, використовуючи сендвіч панелі, для початку необхідно підготувати наступні матеріали:

• сендвіч панелі (сталеві або алюмінієві);
• металеві кутики 65 мм;
• профільна труба 100/100 мм;
• петлі;
• цемент, пісок, щебінь.

розпашні ворота з сендвіч панелей

Установка опор

Будь-які розпашні ворота потребують міцних і стійких опорах, інакше вся конструкція зможе нахилитися, що в підсумку зробить до порушення їх працездатності.

1. Для початку необхідно викопати дві або три ями: все залежить, чи ви плануєте встановити окремо хвіртку з сендвіч панелей. Глибина ям залежить від ступеня можливого промерзання грунту, в південних широтах досить 1 м, а на півночі вона може досягати 2,5 м.

2. Після цього на дно ям стелиться подушка з піску і дрібнофракційних щебеню, все це добре трамбується.

3. Далі необхідно підготувати розчин. Пісок, цемент і щебінь змішуються в необхідних пропорціях. Для його приготування краще використовувати бетономішалку, це прискорить процес.

4. Потім в ями потрібно вставити попередньо підготовлені опори з профільованої труби. Можна використовувати і дерев’яний брус, але тоді розпашні ворота прослужать набагато менше. Для кращої стійкості на низ стовпа бажано приварити дві пластини хрест-навхрест.

5. Потім встановлені стовпи необхідно залити підготовленим розчином, щоб не залишалося повітря: тоді він добре трамбується. Стежте, щоб опори були перекошені, для цього потрібно за допомогою рівня перевірити їх вертикальність.

6. Після завершення заливки, стовпи потрібно залишити на два тижні, до повного застигання бетону.

Виставлення вертикалі для стовпів

Виготовлення та встановлення воріт

Щоб не втрачати часу поки бетон набирає своєї міцності, можна почати виготовляти розпашні ворота з застосуванням сендвіч панелей.

1. Для цього у першу чергу потрібно підготувати майданчик, де будуть проводитися монтажні роботи. Її розміри повинні бути на пару метрів більше ніж параметри стулок конструкції: це спростить робочий процес.

2. Далі потрібно зробити заміри між стовпами. Не забудьте врахувати, що між стулками і стовпами знадобитися залишити зазори по 2 см, інакше розпашні ворота не зможуть нормально функціонувати.

3. Потім з металевого куточка, у відповідності з розмірами, потрібно зробити заготовки і викласти на підготовленому майданчику. Спочатку куточки зварюються між собою точкової зварюванням, щоб можна було виправити недоліки. Далі за допомогою рівня перевіряється горизонтальність і вертикальність стулки. Якщо немає ніяких відхилень, шви повністю проварюються зварюванням. Те ж саме потрібно зробити з другою стулкою.

4. Після їх підготовки необхідно приварити навіси. Для цього вони спочатку приварюються до стовпів. Потім по черзі до навісів приставляються і прихватываются зварюванням стулки.

5. Далі потрібно перевірити хід стулок, інакше в майбутньому розпашні ворота можуть мати перекоси. Якщо все в порядку, то навіси приварюються вже жорстко.

6. Щоб приступити до установки сендвіч панелей, стулки необхідно зняти з навісів і знову розмістити на майданчику. Заготовки робляться згідно з розмірами стулок. При цьому потрібно враховувати, щоб вони утапливались в куток.

7. Можна використовувати як алюмінієві, так і оцинковані сендвіч панелі. Усі вони гарні і мають велику різноманітність кольорів. Правда, алюмінієві будуть коштувати набагато більше, але і цей матеріал довговічніший.

8. Потім кожна панель почергово прикручується до каркаса за допомогою саморезов. Для цього попередньо в куточку і в сендвіч панелях під них свердляться отвори. У підсумку отримуємо гарні стулки майбутніх воріт.

9. Кожну стулку необхідно знову прикріпити до навісів і перевірити їх працездатність. Потім розпашні ворота забезпечуються ручками та замками.

На цьому монтаж закінчений, в результаті ви отримуєте красиві ворота, які прослужать багато років.