Зміст

 • Складові та характеристики розсувних воріт
 • Підготовчі роботи: заливка фундаменту
 • Рекомендації по монтажу
 • Автоматика

В сьогоднішній час дуже зручним і популярним видом в’їзних воріт є розсувні (відкотні) ворота. Вони відкриваються з внутрішньої сторони, вздовж паркану, і тому економиться простір біля воріт. Такий механізм відкриття дозволяє не тільки заощадити місце біля воріт, але й не перешкоджає проїзду транспорту на територію.

Розсувні ворота

Їх, як правило, встановлюють тоді, коли недостатньо місця для відкриття усередину або назовні. Нескладно встановити розсувні ворота своїми руками. Як зробити розсувні ворота? Дуже просто, досить слідувати рекомендації по установці конструкції.

Розсувні ворота мають багато переваг: економія простору біля воріт, надійність, міцність, тривалий термін експлуатації, привабливий зовнішній вигляд.

Завдяки великій кількості переваг, дуже часто господарі вибирають цей тип воріт для своїх домоволодінь, промислових об’єктів або автостоянок.

Складові та характеристики розсувних воріт

Для того щоб встановити самому розсувні ворота, буде потрібно придбати готовий комплект для установки розсувних воріт. Конструкція розсувних воріт складається з:

 • роликових кареток (візків) — 2 шт.;
 • несучої балки з профілю П-подібної форми;
 • знімного кінцевого ролика;
 • нижнього і верхнього уловлювачів;
 • кронштейна (верхній фіксатор з роликами);
 • пластини для того, щоб зафіксувати роликові опори.
 • На фундаменті на певній відстані закріплюють пару несучих роликових опор. До нижнього краю залізного каркасу конструкції воріт приварюють напрямну П-подібну балку.

  Роликові опори здатні витримувати не тільки вагу конструкції, але завдяки їм, механізм вільно функціонує. Опори кріплять, використовуючи закладні болти або спеціальну пластину, яка надійно кріпиться до фундаменту.

  Полотно встановлюють на роликові каретки, які розташовуються в несучій балці. Завдяки такому розташуванню роликових візків ролики не забруднюються, а це означає, що термін експлуатації воріт буде довгим. В результаті ворота можна відкрити легко як вручну, так і автоматично, з допомогою електроприводу.

  Каркас конструкції складається з профільної труби, розміри якої 60х40х2 мм — рама, а також перемички розміром 20х20х1,5 мм. Повинна бути жорсткість у каркасі, так як ворітна стулка стримує пориви вітру, які можуть бути досить сильними.

  Фурнітура для воріт повинна бути виготовлена з якісних матеріалів. Набори фурнітури поділяють за вагою пристрою і ширині прорізу. Виготовлення відкатних воріт складається з декількох етапів.

  Армування бетонного фундаменту

  Підготовчі роботи: заливка фундаменту

  Насамперед необхідно розмітити траншею. Від боки прорізу з боку відкату конструкції відкладаємо довжину бетонної основи. Вона повинна становити половину ширини проїзду. Ширина фундаменту складе від 40 до 50 см. Обов’язково необхідно врахувати рівень промерзання грунту, коли будете викопувати яму.

  Глибина ями становить приблизно близько 1 метра. Виготовляють закладений елемент з арматури і швелера, зварюючи всі деталі між собою. Швелер використовують для твердості і міцності підстави. Довжина заготовки швелера становить половину ширини прорізу. Довжина стрижнів арматури розраховується так, що вони повинні бути заглиблені в землю нижче промерзання грунту.

  Каркас зварюють, використовуючи швелер і арматурні стрижні, діаметр яких складе 1,2 див. Замість арматури іноді використовують сталеві куточки. З допомогою сталевих перемичок, якими з’єднують вертикальні стрижні, виходить міцний каркас.

  Його опускають в траншею, попередньо насипавши пісок, який ретельно утрамбовують. Дуже важливо, щоб рівень фундаменту був врівень з дорогою. Відстань між землею і полотном повинно бути більше 5 см, щоб уникнути проблем з експлуатацією воріт у зимову пору року. Зверніть увагу на те, що поздовжня лінія швелера повинна бути паралельна лінії паркану.

  Якщо ви хочете, щоб ворота відкривалися за допомогою автоматики, на стадії заливки фундаменту закладіть дроти. Заховайте їх у спеціальні гофровані трубки. Якщо плануєте наявність електроприводу у воротах, виберіть місце виходу проводів. Зазвичай це середина фундаменту. Опускаємо арматурний каркас в траншею, яка підготовлена під фундамент.

  Замішайте бетонний розчин для заливки фундаменту. Він складається з 4-х або 5-ти мішків цементу, піску, щебеню. Вистоюється фундамент 7 днів. Через цей час бетон буде міцним, і можна буде приступити до монтажу конструкції.

  Рекомендації по монтажу

  Насамперед, необхідно визначити лінію воріт. Для цього натягніть мотузку вздовж отвору. Шнур розташуйте на висоті 20 см від площини конструкції і на протяжності 3 см від стовпа. З цього шнуру відбувається вирівнювання положення несучого профілю. Потім підготуйте роликові каретки до установки.

  Вставте їх по черзі в несучий профіль. Далі змістіть каретки до центру полотна. На сталевий швелер закладного пристрою встановіть стулку полотна, на якому вже вставлені в профіль каретки. Розташуйте 1-ю і 2-ю опори в зазначених ділянках. Потім підженете ворота так, щоб вони були паралельно шнуру.

  Елементи відкатних воріт

  Кріплення роликових кареток до швелеру

  Насамперед, необхідно приварити регулювальну майданчик 2-й роликової опори до швелеру. Викотите механізм в отвір до кінця, потім перевірте горизонтальність положення. Прихопіть зварюванням майданчик 1-й роликової опори.

  • Зніміть ворота з роликових опор, а опори приберіть з майданчиків.
  • Потім приварите до сталевого заставного елементу регулювальні майданчика.
  • Далі засуньте полотно розсувних воріт на роликові опори.
  • Встановивши механізм в закритому положенні, відкоригуйте горизонтальне положення площини профілю.

  Установка передньої роликової каретки здійснюється в 15 см від краю отвору.

  Регулювання вільного ходу

  Всередині профілю відкоригуйте положення роликових опор, послабивши верхні гайки, які кріплять роликові опори до майданчиків. Кілька разів відкрийте і закрийте ворота. Коли роликові опори зайняли правильне положення, можна щільно затягнути верхні гайки роликових опор.

  Установка заглушок і кінцевого ролика

  Вставте кінцевий ролик в П-подібний профіль, розташувавши його на лицьовій стороні полотна. Зафіксуйте його кріпильними болтами. Заглушку приварите до тильній стороні полотна. Вона запобігає забиванню профілю снігом взимку.

  Монтаж верхнього кронштейна

  Для установки верхнього кронштейна потрібно послабити кріплення його роликів. Потім помістіть кронштейн над полотном так, щоб ролики торкалися до верхньої кромки. Сторона з отворами, які передбачені для кріплення, повинна бути спрямована до опорного стовпа. Зафіксуйте деталь кріпильними деталями, притискаючи кронштейн до опорного стовпа.

  Обшивка полотна

  Обшити каркас можна профлистом. Встановлення профлиста необхідно почати від передньої кромки конструкції. Монтаж профлиста виробляють за допомогою саморізів або заклепок. Кожен наступний лист обшивки накладають на попередній.

  Установка уловлювачів

  Одним з останніх кроків монтажу розсувних воріт є установка уловлювачів. Нижній уловлювач дозволяє трохи звільнити від навантаження роликові опори при закритому положенні. Верхній утримує полотно, яке знаходиться в закритому положенні, від розгойдування під час парусної навантаження.

  Установка верхнього уловлювача відбувається на рівні захисних кутників. У закритому положенні конструкції куточки повинні щільно прилягати до скоб верхнього уловлювача.

  Установка і кріплення приводу

  Автоматика

  Якщо ви планували автоматику, то встановлення її відбувається на останньому етапі. Зручність полягає в тому, що немає необхідності виходити з вашої теплої машини і відкривати ворота, просто натисніть кнопку на пульті – і ваші ворота відкриються.

  З допомогою зубчастих рейок відбувається переміщення стулки розсувних воріт. Рейки кріплять до несучого профілю. Також знадобиться привід, лампа-маяк, пульт і ключ. Встановіть автоматику по інструкції, яка додається до устаткування по автоматичному управлінню конструкції.

  Виготовлення розсувних воріт — і непроста справа досить трудомістке. Тут знадобляться не тільки знання, але і фізична сила. Встановивши розсувні ворота своїми руками, ви будете впевнені в безпеці вашої родини.