Як зробити стелю з гіпсокартону – повна інструкція

Як зробити стелю з гіпсокартону – повна інструкціяСтеля з гіпсокартону – чим не можливість створити ідеально рівну стельову поверхню, приховати всі дефекти і тріщини. Та ще не забувайте, що під ГКЛ можна приховати комунікацію. Словом, варіант однозначно хороший, а якщо бюджет обмежений і на більш дорогі конструкції витрачатися у ваші плани не входило, прийнятність цього матеріалу ще більше зростає.

Плюси і мінуси

Відгуки про те, як обшити гіпсокартоном нерівна стеля, в основному, позитивні. А негативні зустрічаються або у тих, хто помилявся в монтажі, або у тих, хто занадто багато чого очікував від стельового гіпсокартону. Тому спочатку варто ознайомитися з перевагами та недоліками ГКЛ.

Як зробити стелю з гіпсокартону – повна інструкція

Переваг у ГКЛ, можна сказати, більше. Але кожен, звичайно, вирішить сам, що у нього в пріоритеті.

Як зробити стелю з гіпсокартону – повна інструкція

Плюси стель з гіпсокартону:

 • Швидкий і простий монтаж. Це дозволяє здійснити монтаж конструкції людині, ніяк не пов’язаній з досвідом ремонтних робіт.
 • Вогнестійкість, звукоізоляція, вологостійкість. Навіть якщо в будинку дуже висока вологість (до 90%), матеріал не піддається деформації.
 • Низька ціна. Відгуки багатьох людей, які робили обшивку гіпсокартону на свій стелю, ставлять цей пункт на перше місце.
 • Екологічність. Роблять ГКЛ з матеріалів, які ніяк не позначаються на здоров’ї людини.
 • Естетичність. Матеріал відмінно справляється з маскуванням всіх дефектів стелі в кімнаті, як маленької, так і великий.

Мінуси стель з гіпсокартону:

 • Якщо в кімнаті низькі стелі, то після обшивки ГКЛ вони будуть здаватися ще нижче.
 • У разі затоплення сусідами зверху, обшитий звичайним стелю гіпсокартоном такого навантаження не витримає.

Очевидно, що хороші відгуки не випадкові, і якщо у вас не залишилося сумнівів, обшивати чи гіпсокартоном свій стелю, подальші рекомендації будуть корисні.

Як зробити стелю з гіпсокартону – повна інструкція

Види

Види стель відрізняються і за рівнем складності, і по дизайну. Найпростіша диференціація: однорівневі та багаторівневі стелі.

Монтувати гіпсокартон на однорівневий стелю нескладно, він приховає нерівності, і дасть відпочити від галасливих сусідів. Але говорити про якісь складних естетичних задуми в цьому випадку не доводиться. Такий варіант часто роблять в хрущовці.

Дворівневі і трирівневі: той же каркас, але встановлений в два або три рівні. Гіпсокартону на такий стеля буде клеїтися тільки після того, як повністю готовий каркас.

Як зробити стелю з гіпсокартону – повна інструкція

Багаторівневі стелі з вологостійкого гіпсокартону можуть бути:

Також рекомендуємо прочитати:Якою стороною кріпити гіпсокартон до стіни
Які розетки краще робити на гіпсокартон
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону
Основні моменти: обробка стель гіпсокартоном своїми руками

 • зональними,
 • ширяючими,
 • рамковими,
 • абстрактними,
 • діагональними.

Судячи з назви можна зрозуміти, чим відрізняються ці види. Різні з обшивкою стелі з гіпсокартону мають свої переваги і принади.

Види стель з гіпсокартону (відео)

Розмітка

Для багатьох проблемою стає питання, як розмітити стелю під гіпсокартон. Розмітка потрібна, щоб виявити горизонталь і їй завдати по всьому периметру. Без цієї процедури не можна бути впевненим, що поверхня буде рівною.

Як зробити стелю з гіпсокартону – повна інструкція

Як розмітити стелю двометровим рівнем:

 • Інструмент прикладається до стіни на заздалегідь визначеної висоті так, щоб бульбашка повітря всередині рівня був якраз між окресленими в ньому мітками.
 • Олівцем уздовж інструменту проводиться лінія.
 • Рівень просувається по стіні уздовж стелі, окреслює горизонталь, яку ви почали, слідкуйте за бульбашкою всередині приладу.
 • Лінія окреслюється до тієї пори, поки не пройде по всій кімнаті, і не повернеться в початкову точку.

Як зробити стелю з гіпсокартону – повна інструкція

У великому приміщенні такий варіант розмітки скрутний, альтернативою цьому способу може бути застосування водяного рівня.

Покрокова інструкція

Як зробити стелю з гіпсокартону – повна інструкція

Як монтувати гіпсокартон на рівний або нерівний стелю? Почати потрібно з каркаса.

Попередня робота – каркас для обшивки:

 • Визначення висоти стелі. Близько 10 см висоти доведеться пожертвувати, так як навіть простий вбудований світильник займе у висоту 9 див.
 • Розмітка. Стіни по периметру потрібно розмітити.
 • Свердління дірок з настінним лініях. Дірки ці потрібні для того, щоб в стіни вставляти дюбелі. Приблизний крок – 35-40 див.
 • Основні профілі вставляються в напрямні. Основні профілі кріпляться до підвісів, після чого їх потрібно загнути. Щоб зробити це рівно, не забудьте використовувати волосінь.
 • До основних профілів кріпляться основні другорядні профілі. Кріпляться вони в області, де планується стикування ГКЛ. Вийде металева сітка по периметру – це і є каркас.
 • Закладка проводів для проводки. Для цього прорубливаются заздалегідь канавки, по яких пройде кабель. Канавки будуть в зоні стіни, у напрямку від вимикача до стелі. Коли кабель проведено, зробіть розведення.

А наступним етапом буде фіксація на каркас гіпсокартону. Стелі з обшивкою з гіпсокартону робляться за однотипною інструкції.

Як зробити стелю з гіпсокартону – повна інструкція

Етап обшивки

Далі інструкція буде наступною:

 • Розкрій листів. Ріжеться ножівкою або канцелярським ножем. Листи повинні лежати горизонтально на рівній поверхні. По лицьовій стороні по гіпсокартону потрібно провести ножем, зрушити зі столу аркуш і надломити його. Потім перевернути, і з вивороту розрізати картон.
 • Утворена кромка обробляється рубанком. Зламів бути не повинно. Краї підрізати ножем, якщо вони утворилися.
 • Виріз отворів під розетки і світильники. Спочатку точні вимірювання, потім отвори робляться дрилем з відповідною насадкою.
 • Посадка гіпсокартону на стелю. Робити це можна і поздовжньо і поперечно. Кріпити можна і від центру, і від торця листа (якщо немає додаткових штахетин). На 10 -15 мм відступ від кромки для саморізів, шурупи встановлюються перпендикулярно з лицьового боку. Від одного до іншого самореза – не більше 15 див. Впритул до стін листи кріпити не потрібно! Зазор не шпаклюється, а прикривається стельовим куточком.
 • Плити розташовуються горизонтально. З гіпсокартону такі стелі зазвичай пригвинчуються шурупами до каркаса.
 • Шпаклювання стиків. Робиться тільки через два дні! Якщо через цей час в місцях стиків є дефекти, що вони виправляються. Можливе укладання армуючої стрічки, після чого йде покриття шпаклівкою. Шліфування робиться наждачним папером.

Стеля з гіпсокартону по периметру — секрети монтажу (відео)

Особливо для маленьких кімнат

Монтаж гіпсокартону на стелю в хрущовці або маленькому приміщенні проводиться аналогічно пунктам в інструкції вище. Але такий важливий нюанс – як би з дешевого і хорошого гіпсокартону такі стелі не зробили кімнату ще менше.

Як зробити стелю з гіпсокартону – повна інструкція

Прийоми візуального збільшення простору в кімнаті:

 • Світла обробка;
 • Установка карниза прямо до стелі, а також закріплення штор по краях;
 • Більша кількість світильників;
 • Акцент на дзеркальних і/або глянцевих поверхнях.

І в хрущовці можна не втратити цінних метрів, хоча б візуально. Стелі з застосуванням потребують таких зорових прийомах.

Дизайн «Хвилею»

Основна відмінність такого кріплення гіпсокартону на стелю полягає у використанні криволінійного профілю на каркасі. Гнучка матеріалу складна, виконується двома способами: мокра гнучка, суха гнучка. У першому випадку знадобиться голчастий валик, у другому – ручний фрезер.

Шви в цьому випадку закладаються ще більш ретельно, як і шпаклювання, шліфування та фарбування.

Як зробити стелю з гіпсокартону – повна інструкція

«Ширяючий»

Дана технологія полягає ось у чому: алюмінієвий профіль залишає зазор між стіною і стелею в пару сантиметрів шириною. Сюди, в це місце, вводиться світлодіодне підсвічування. Вона буде підсвічувати стіни, це і створить ефект, ніби стеля ширяючий

В даній технології виграють і стеля, і стіни, і загальний образ приміщення. Адже ілюзія створюється по всьому периметру. Можна, звичайно, конструювати таким чином обшитий гіпсокартоном стелю і в хрущовці, але у великих просторах це виглядає ефектніше.

Кріплення на клей

На клей ГКЛ можна кріпити на стіни, і на стелю. Чому обирають саме клей? Найчастіше такий спосіб кращий для тих, хто хоче швидше виконати їх вологостійкого гіпсокартону рівні стелі.

Звичайно, частіше поєднуються гіпсокартон, клей і стіни, бо цей вид обробки стін обходиться дешевше, ніж з металокаркас.

Як зробити стелю з гіпсокартону – повна інструкція

Клей не використовується, якщо на поверхні:

 • побілка,
 • фарба,
 • сипка штукатурка,
 • шпалери,
 • плитка,
 • сама дранка.

А наноситься сам клей на ГКЛ так: лист ставиться боком на довге ребро, наноситься замішаний клей – по кутах, центр, в порожній простір. Якщо на стіні маленький перепад, то і клей наноситься маленькою порцією. Якщо перепад великий, то і клей шкодувати не треба.

Щоб обклеїти стелю гіпсокартоном, необхідно виставити маяки. Між ними, в один рівень клеїти гіпсокартон. Клей замішують щільніше.

Відгуки свідчать про те, що краще кріпити гіпсокартон на стелю до каркаса, але якщо ви вже клеїли на стіну ГКЛ, і успішно, такий варіант теж можливий.

Як зробити стелю з гіпсокартону – повна інструкція

Стелі з застосуванням гіпсокартону – хороша альтернатива дорогим натяжних конструкцій. ГКЛ мають багато переваг, використовуються у великих і не дуже приміщеннях. Як кріпити гіпсокартон на стелю – вирішуйте самі, правильна розмітка, вірні виміри і неспішна робота принесуть хороший результат.

Стелі з гіпсокартону (відео)

Галерея: стеля з гіпсокартону (20 фото)