Як зробити теплу підлогу у ванній кімнаті: покрокове керівництво

Ванна кімната – одне з небагатьох приміщень в квартирі або будинку, де трохи абсурдно перебувати в шкарпетках або взутим в домашні тапочки. Погодьтеся, не будеш же після душу надягати шкарпетки, ще не встигнувши поставити ногу на підлогу. А підлога в санвузлі, як на зло, дуже холодний на дотик, причому і взимку, і влітку. Причина в підлоговому покритті. Найчастіше це кахельна плитка або керамограніт, а вони швидко віддають тепло і залишаються холодними в будь-який час року. І якщо спекотним літом з цим цілком можна миритися, то взимку стає босими ногами на крижану плитку вкрай неприємно. Найрозумнішим виходом із ситуації буде встановити систему тепла підлога у ванній і насолоджуватися усіма перевагами, які вона може забезпечити.

Як зробити теплу підлогу у ванній кімнаті: покрокове керівництво

Використання теплої підлоги для обігріву ванної кімнати — вдале сучасне рішення

Зміст

 • Водяна тепла підлога у ванній
 • Електричний тепла підлога у ванній
 • Як зробити теплу підлогу у ванній
  • Монтаж водяної теплої підлоги
  • Монтаж електричного нагрівального кабелю
  • Укладання плівкового підлоги
  • Говорити про те, що «тепла підлога» забезпечує рівномірний розподіл теплого повітря по всьому приміщенню, в даному контексті безглуздо. Все ж ми не проводимо у ванній цілий день. Для нас важливо, що підлогу завжди буде теплим і сухим. А випадкові бризки будуть майже миттєво висихати. До того ж, у самій вологій зоні житла, а саме такою є ванна, тепер не будуть селитися цвіль і грибки – її постійні мешканці.

   Тепла підлога у ванній кімнаті забезпечить оптимальний мікроклімат, видалить зайву вологу, яка залишається після прийняття гарячої ванни або душу, а також від мокрих рушників, що висять на полотенцесушителе. Різновидів таких систем підігріву підлоги всього дві: водяна і електрична. І обидві придатні для використання в приміщеннях з підвищеною вологістю.

   ? Водяна тепла підлога у ванній

   Як зробити теплу підлогу у ванній кімнаті: покрокове керівництво

   Водяна тепла підлога у ванній — економний варіант автономного опалення

   Водяна тепла підлога являє собою систему пластикових або металопластикових труб, укладених в стяжку, по яких циркулює тепла вода. Температурний режим можна контролювати за допомогою термостата.

   В колекторний шафа заводяться дві труби: одна – подаюча, інша – поворотна. Подає труба заповнюється гарячою водою, що йде від водонагревающего джерела, і наповнює нагрівальну систему. Поворотна труба збирає вже злегка остигнула воду, яка віддала своє тепло, і постачає її назад в нагріваючий елемент. В даному випадку нагрівачем може служити газовий котел. В ньому вода знову стає гарячою і направляється до подаючої труби. Циркуляційний насос забезпечує постійний рух рідини в системі.

   Водяна тепла підлога має ряд істотних переваг перед електричним: по-перше, відсутність електромагнітного поля і випромінювання, по-друге, економія електроенергії. Але при цьому недоліками є складність монтажу і конструктивні особливості підключення.

   Підключати водяна підлога необхідно до джерела з гарячою водою. В приватному будинку або квартирі з індивідуальним опаленням це не складе великих проблем. На етапі будівництва або ремонту передбачається обігрів ванної кімнати системою «тепла підлога», тому до колектора підводяться відповідні труби від котла.

   У квартирах старого зразка заборонено підключати водяна підлога до системи центрального опалення. Так воно і не передбачене у ванній. Можливо тільки підключення до труби з гарячою водою або полотенцесушителям. В даному випадку необхідно буде отримати дозвіл відповідних інстанцій, так як це вважається переплануванням.

   Важливо! Якщо врізати систему тепла підлога в трубу з гарячою водою, з крана у ванній буде текти недостатньо гаряча вода. Вона охолоне, поки пройде по системі труб під підлогою.

   Враховуючи все вищесказане, якщо в будинку не передбачено індивідуальне опалення, варто відмовитися від ідеї встановити водяний тепла підлога у ванній кімнаті. Краще звернути увагу на її електричного побратима.

   ? Електричний тепла підлога у ванній

   Всупереч поширеним сумнівам, у ванній можна монтувати систему електричного теплого статі без страху отримати удар струмом. Адже нагрівальні елементи будуть заховані під бетонною стяжкою, і безпосередній контакт людини та електричного кабелю неможливий.

   До речі, реалізувати обігрів підлоги за допомогою електрики можна двома способами: перший – використовувати електричний нагрівальний кабель, другий – укласти плівкова інфрачервона тепла підлога, який представляє собою полотно шириною 0,4 – 1 м. Обидва способи вважаються різновидами електричного теплого статі.

   Як зробити теплу підлогу у ванній кімнаті: покрокове керівництво

   Електрокабель — один з найпоширеніших способів облаштування теплої підлоги у ванній

   Нагрівальний кабель виділяє в простір тепло при проходженні через нього електричного струму, так як являє собою провідник з високим опором. Під кабель обов’язково необхідно розстелити теплоізолятор, щоб направити тепло вгору і не гріти сусідам знизу стеля. Перевагою такої системи є простота монтажу, а недоліками: електромагнітне випромінювання і велика витрата електроенергії.

   У плівкову теплу підлогу нагріваючим елементом є графіт. Всі елементи міцно запаяні в поліетилен. Таку систему називають «інфрачервона тепла підлога» по причині того, що вона працює в інфрачервоному діапазоні температура плівок знаходиться в межах +20 — +45 °З, випромінювання від них сприятливо сприймається нашим організмом. Плівкова підлога має ряд переваг порівняно з кабельним: монтується безпосередньо під фінішне покриття без використання стяжки, тому рівень підлоги не піднімається, він дешевше, легше встановлюється. Смуги плівки з’єднуються паралельно, покриваючи всю обігрівається поверхню. Якщо раптом вийшла з ладу одна з смуг, підлога все одно буде залишатися теплим.

   Важливо! В комплект інфрачервоного плівкового теплої підлоги входять ізоляція, термоплівка, терморегулятор і сенсор температури.

   І ще важливий момент: для підключення електричного теплого статі обов’язково необхідно підвести окрему лінію від щитка з ПЗВ на 25 А.

   ? Як зробити теплу підлогу у ванній

   Насамперед необхідно визначитися, який саме тип системи «тепла підлога» будемо монтувати. Про переваги та недоліки кожного ми вже розповіли вище.

   Який би варіант не був обраний, монтаж теплої підлоги у ванній починається з проектування та складання плану. Наносимо На схему місце розташування датчика, терморегулятора і місце з’єднання нагрівального елемента.

   Важливо! Обігрівати підлогу під ванною або рукомийником недоцільно. Тому обходимо перешкоди такого роду і вказуємо їх розташування на плані. Схему зберігаємо на майбутнє.

   ? Монтаж водяної теплої підлоги

   Раз вже вирішили використовувати саме водяна підлога, для початку визначаємо місце для колекторного шафи і монтуємо його. Найчастіше шафа розташовують в безпосередній близькості від підлоги. В шафу заводяться труби від котла опалення, на них встановлюються запірні вентилі. Вони необхідні для того, щоб у будь-який момент можна було виключити приміщення, опалення, просто перекривши подачу води.

   До вентилів підключаємо колектор, який являє собою трубку з кількома відгалуженнями. До них будуть підключатися труби теплої підлоги.

   Для подальших робіт поверхня підлоги повинна бути в стані «після будівельників». Якщо ми встановлюємо систему у житловому приміщенні, тоді попередньо прибираємо старе підлогове покриття і видаляємо бетонну стяжку.

   Підготовчі роботи перед укладанням труб:

  • Поверхня повинна бути відносно рівною. Якщо є значні тріщини або щілини, закладаємо їх розчином.
  • Застеляємо підлогу гідроізоляційної плівкою, щоб у разі протікання не затопити сусідів.
  • По периметру ванни приклеюємо демпферну стрічку, вона повинна виступати над майбутнім шаром стяжки.
  • Заливаємо чорнову стяжку з цементно-піщаної суміші. Її рівень повинен бути на 5 – 7 см нижче майбутнього чистового статі. Бажано нанести відповідні відмітки на стіни, щоб правильно розрівняти суміш. Потім чекаємо 3 дні, регулярно змочуючи поверхню стяжки.
  • Укладаємо шар теплоізоляції. Можна використовувати: технічну пробку, мінеральну вату, екструдований пінополістирол або спеціальні мати. Краще, якщо матеріал буде фольгованим, щоб відбивати тепло вгору. Стики проклеюємо спеціальним алюмінієвим скотчем.
  • На цьому підготовчі роботи завершені, приступаємо до укладання теплої підлоги.

   Іноді труби з водою не укладають безпосередньо на бетонну підлогу, а на попередньо встановлену арматурну сітку або спеціальний каркас.

   Укладання труб водяного теплої підлоги:

   Як зробити теплу підлогу у ванній кімнаті: покрокове керівництво

   Труби водяного теплої підлоги закріплюються в спеціальних елементах

  • Згинаємо труби згідно з попередньою схемою і укладаємо на стяжку, закріплюючи їх. Варіантів укладання може бути кілька: спіральна укладання, змійкою, подвійний змійкою та ін.
  • Відстань між найближчими частинами труб повинно бути в районі 15 – 25 див.
  • Під’єднуємо подає трубу і поворотну до відповідних вентилів у колекторі.
  • Включаємо подачу гарячої води.
  • Перевіряємо наявність течі. Відключаємо подачу води.
  • Перед наступним етапом підлога має повністю охолонути.
  • Заливаємо другий шар стяжки, контролюючи горизонтальний рівень. Висота повинна бути від 3 до 7 див. Можна використовувати спеціальну суміш для теплих підлог, якщо дозволяють кошти.
  • Після того як стяжка висохне, укладається підлогове покриття. Включати систему обігріву можна тільки через місяць, інакше суміш може тріснути, або в ній утворюються порожнечі.

   ? Монтаж електричного нагрівального кабелю

   Як зробити теплу підлогу у ванній кімнаті: покрокове керівництво

   Електричний тепла підлога на основі термоматов можна укладати безпосередньо під підлогове покриття, замуровуючи в плитковий клей

   Серед підготовчих робіт перед укладанням кабелю – підведення окремого електричного кабелю до термостата і заливка чорнової стяжки підлоги.

   Потім розстилаємо або укладаємо теплоізолюючий матеріал. Обов’язково фольгований. Якщо придбали утеплювач без відбиває плівки, тоді додатково розстилаємо алюмінієву фольгу.

   Зверху утеплювача укладаємо армуючу сітку, щоб кабель не перегрівався. Можна відразу зафіксувати кабель на металлосетке, яку потім просто розстеляємо на підлозі рядами.

   Розстилаємо кабель згідно зі схемою, фіксуючи його спеціальними кліпсами або скотчем. Стежимо, щоб він не перехрещувався.

   Відрізок, що з’єднує нагрівальний кабель з термостатом, повинен бути максимально рівним. Краще, якщо з’єднання електричного кабелю з нагрівальним буде як можна ближче до термостата.

   Терморегулятор встановлюємо на рівні 0,8 – 1 м від підлоги. Термодатчик поміщаємо в гофротруби і укладаємо між сусідніми рядами кабелю.

   Перед заливкою стяжки перевіряємо цілісність всіх з’єднань, муфт і опір кабелю. Краще виявити шлюб до того, як ми замуруем кабель у бетон.

   Якщо все добре, заливаємо бетонну стяжку товщиною близько 5 див. Стежимо, щоб гофротруба з термодатчиком виступала над рівнем стяжки.

   Знову перевіряємо опір кабелю і залишаємо застигати розчин.

   Важливо! Стяжка не повинна мати порожнеч. Це може призвести до перегріву кабелю. Тому стежимо за цим у процесі розрівнювання, а потім включаємо систему обігріву не раніше, ніж через 28 днів, щоб бетон встиг набрати максимальну міцність.

   ? Укладання плівкового підлоги

   Як зробити теплу підлогу у ванній кімнаті: покрокове керівництво

   Плівкова тепла підлога — інноваційна зручна ощадлива технологія для обігріву ванної

   Монтаж інфрачервоної теплої підлоги практично нічим не відрізняється від укладання кабелю. Різниця полягає лише в тому, що полотна плівки стеляться паралельно один до одного і так само підключаються.

   І ще важлива відмінність: плівковий підлогу можна укладати безпосередньо під підлогове покриття без використання стяжки. Наприклад, розстеляємо систему, потім укладаємо плитку на спеціальний клей. В такому випадку плівка залишається вмурованої в плитковий клей.

   Або можна ізолювати інфрачервона підлога спеціальною захисною плівкою. Це називається сухим монтажем. Потім укладати фінішне покриття.

   Тепла підлога у ванній кімнаті тільки починає завойовувати свої позиції. А простота монтажу та експлуатації електричних теплих підлог дозволяє встановлювати їх самостійно, без залучення фахівців. Та й жодних дозвільних документів не вимагається. Головне, виконати всі роботи ретельно і підвести окрему силову лінію.

   Як зробити теплу підлогу у ванній кімнаті: покрокове керівництво