Зміст

  • Переваги саморобних відкатних воріт
  • План самостійного створення відкатних воріт

Ще кілька років тому зробити відкатні ворота своїми руками було дуже дорого, тому що фурнітура коштувала стільки ж, скільки непоганий старий автомобіль. Раніше таку конструкцію для своїх гаражів встановлювали тільки заможні люди, які мають великий достаток.

Відкатні ворота

При цьому установка автоматичного приводу була чимось нереальним. З того часу багато чого змінилося і в наші дні фурнітура по кишені багатьом, бо впала у своїй ціною.

Відкатні ворота для дачі мають просту конструкцію, тому самому поставити їх нескладно й люди, які зробили це, анітрохи не шкодують. Причому відмовившись від послуг фахівців, у сімейному бюджеті залишається значна сума коштів.

Переваги саморобних відкатних воріт

Зсувні або відкатні ворота не мають вгорі і внизу напрямних, за рахунок цього в них може в’їхати транспортний засіб практично будь-яких розмірів і габаритів.

Рух конструкції здійснюється за допомогою роликових кареток, які кріпляться на бетонний фундамент. Рухаються ролики всередину направляючого рейки, який в нижній частині рами приварений. За рахунок цього каретка повністю захищена від атмосферних опадів і інших подразників.

Якщо пристрій, зроблене своїми руками, правильно експлуатується, то можна бути впевненим у 55 тисячах безболісних відкриттів і закриттів. Фахівці не радять змащувати механізми, тому що може прилипнути бруд і пісок, з-за цього виникають перешкоди під час руху.

Схема відкатних воріт

План самостійного створення відкатних воріт

Багато людей задаються питанням про те, на що слід звертати увагу при виборі фурнітури, коли самостійно хочуть зробити відкатні ворота. Сучасний ринок пропонує масу варіантів в різної цінової категорії та всіляких виробників.

Відкатні ворота відрізняються своєю довговічністю і надійністю. На них не складе труднощів своїми руками встановити автоматику.

Єдиний недолік відкатних воріт – присутність з бічної сторони місця для здійснення відкату. У цій конструкції електропривод не є обов’язковим атрибутом, він створений для комфортної експлуатації.

Для самостійної установки потрібно:

  • Підготовлені опорні стовпи;
  • Створення фундаменту для конструкції;
  • Проведення електропроводки під автоматику;
  • Створення воріт;
  • Монтаж конструкції.

Конструкція відкатних воріт

Опорні стовпи

Спочатку потрібно правильно зробити монтаж опорних стовпів, які будуть кріпитися до зсувним або відкотних воріт. В якості опори можна використовувати будь стовп, він може бути бетонним або цегляним, дубовим брусом або швелером.

Бетонування стовпа своїми руками повинно здійснюватися на глибину не менше одного метра, тому як це відстань, на якому грунт вже не промерзає. Кожен стовп встановлюється рівно за допомогою рівня і заливається розчином.

Щоб цемент повністю застиг, потрібно почекати не менше одного тижня.

У випадку з цегляними і бетонними елементами важливо придбати заставні, на кожному стовпі їх має бути по три штуки. Розташовуються вони чітко і рівномірно, від краю робиться відступ в 10 сентиментів. Найбільш оптимальний розмір заставних конструкції становить 5х5 сантиметрів.

Відкатні ворота — схема

Створення фундаменту під відкатні ворота

Щоб здійснити заливку фундаменту воріт своїми руками потрібно швелер, має ширину 20 сантиметрів. Також знадобиться арматура з перетином від 12 до 16 сантиметрів. Необхідно порізати арматуру, кожен шматок повинен мати довжину до 1,2 метра. Після цього елементи приварюються до швелеру з обох сторін.

На наступному етапі необхідно зробити яму, її ширина буде не менше 50% від показників отвору, при цьому розміри ями повинні бути мінімум 40 сантиметрів, а глибина становить від 1,3 до 1,5 метрів. Установка швелера здійснюється полицями вниз, після цього яму необхідно залити бетонною сумішшю. Якщо ви самостійно зробите все правильно, то можна вважати, що фундамент під саморобні відкатні ворота готовий.

Не забувайте про те, що кожна робота своїми руками, в тому числі, укладання швелера, повинна відбувається із застосуванням рівня, щоб були дотримані всі пропорції. Верхня область елемента повинна йти у рівень з дорогою, асфальтом або плиткою. Після цього у вас буде готова рівний майданчик або основу, до якої ви незабаром почнете приварювати каретки або роликові візки для конструкції.

Під відкатними воротами фундамент повинен вистоятися не менше 14 днів, однак у будівельних нормах ця цифра сягає 28 днів. Який варіант вибрати, вирішувати тільки вам.

Елементи відкатних воріт

Нарізка, зварювання і фарбувальні роботи

Після того як ви закінчите попередні роботи, необхідно нарізати труби. Крім того, знадобиться вас болгарка з колом, яка дозволить прибрати з металу іржу і окалини. Важливо дотримуватися правил безпеки, тому придбайте та одягніть захисні окуляри.

Якщо пристрій ви плануєте з обох сторін зашити профнастилом, то обрешетування або труби внутрішнього каркаса повинні бути встановлені посередині. Якщо зашивання буде відбуватися з обох боків, то елементи потрібно зрушити до країв. Дуже важливо, щоб матеріал, який ви будете використовувати для обшивки, мав кріплення до внутрішнього каркасу конструкції, щоб він щільно прилягав до несучої рами. Після цього за допомогою ацетону або розчинника потрібно знежирити всі труби і загрунтувати їх. Використовуйте для цих робіт кисть або краскопульт.

На першому етапі приварюється кожна труба прихватами за кілька сантиметрів. Відстань між елементами має становити 30 сантиметрів. До несучої рами знизу приварюється направляюча рейка, який повинен бути у вас в комплекті з іншої фурнітурою. Кожна труба і рейок повинні бути приварені навхрест і в порядку шахів, щоб рама не «повелася» при експлуатації.

Після цього зробити зачистку кожного зварювального шва за допомогою болгарки і далі продовжувати грунтувати зварювальні дільниці, де ви здійснювали грунтовку. Коли вся конструкція висохне, починайте наносити фарбу. Краще всього віддати перевагу Сніжку, алкідної емалі або фарбі від виробника Хамрайт (Hammerite). Їх можна наносити без грунтовки, такі фарбувальні матеріали мають високу стійкість до атмосферних явищ. Нанести буде потрібно не менше двох шарів, другий тільки після того, як остаточно висохне перший.

Установка воріт

Важливо пам’ятати про те, що кінцевий або накатної ролик мають розмір всього в 150 міліметрів, тому необхідно перемістити каретку, яка знаходиться ближче всього до отвору подалі. Той елемент, який знаходиться далі від прорізу, виставляється так своїми руками, щоб не відбувалося вибивання заглушки під час закриття воріт.

На наступному етапі всі платформи кареток потрібно ошпарити, дуже важливо отримати необхідний результат (однакові рівень воріт і відсутність перекосів). Далі приварюється підтримуючий ролик до верхньої області конструкції, після цього встановлюється кінцевий або накатної ролик. Важливо, щоб останній елемент накатывался таким чином на нижній уловлювач, щоб він розвантажував ворота під час кожного їх закриття.

Багато людей під час монтажу своїми руками відкатні ворота роблять таким чином, щоб роликові каретки мали прикручені або приварені до них шпильки. Робота трудомістка і насправді не має ніякого сенсу, так роблять тільки ті, хто вперше встановлює конструкцію. Деякі вважають, що таким чином буде легше регулювати каретки або знімати її в разі порушення експлуатаційних якостей. Замість приварювання шпильок і регулювання, краще приварювати каретки таким чином, щоб у разі потреби їх можна було безболісно зрізати. Бажано платформи не встановлювати в важко доступних місцях. Якщо ви все-таки хочете ролики зі шпильками, то краще відразу купувати готову платформу з болтом, а ще краще вибирати шпильки спеціально під каретки.

Готова платформа приварюється до фундаменту або швелеру, а каретки кріпляться на готову конструкцію самостійно за допомогою гайок. Такий варіант монтажу обійдеться трохи дорожче, але зате ви зможете бути впевнені, що не витратите даремно свій час і не станете робити зайву роботу. Є невеликий секрет, полягає в тому, що всі фірми, які займаються монтажем відкатних воріт, приварюють ролики відразу до швелеру. Якщо робити конструкцію своїми руками, то основне завдання – заощадити гроші. Описаний варіант крім своєї невисокої вартості ще і простіше у виконанні.

Ні для кого не секрет, що самому відкатні ворота завжди обходяться дешевше, ніж «під ключ» у фахівців. Підводячи підсумки, слід зауважити, що для готової конструкції потрібно фурнітура (механізми та комплектуючі). Кожен, хто вирішить самостійно створити відкатні ворота, зможе зрозуміти, наскільки це доступно в наші дні.