Зміст

  • Схема воріт
  • Заливка фундаменту
  • Збірка каркаса
  • Монтаж воріт

Задумавши встановити ворота, ви природно плануєте зробити в’їзд максимально зручним і якісним. Адже саме від цих вимог залежить подальше проникнення на територію вашого заміського ділянки. Крім усього цього кожен ще замислюється про свій комфорт, і коли всі ці привілеї збираються воєдино, то переваги залишаються у відкатних воріт.

Відкатні ворота для будинку

Саме завдяки своїй ергономічній конструкції, що дозволяє економити простір і експлуатаційним якостям, відкатні ворота завоювали свою популярність. Причому зробити своїми руками таку конструкцію зможе практично кожен, правда, потрібно буде постаратися.

Схема воріт

В першу чергу для виготовлення відкатних воріт вам знадобиться схема. Адже саме в ній вказуються всі технічні характеристики. Схема створюється, щоб надалі ви могли правильно зібрати конструкцію. У ній повинні відображатися висота і ширина несучої рами, а також внутрішнього каркаса. Також повинно зазначатися переріз використовуваних профільних труб.

Ще схема вказує місця з’єднань всіх комплектуючих, з усіма необхідними розмірами. Не варто забувати і про обшивочному матеріалі, він може бути з металу, дерева, сітки або профнастилу. Причому останні два варіанти використовуються найчастіше, завдяки своїй невеликій вазі.

Відкатні ворота

Заливка фундаменту

Перш ніж своїми руками робити зборку, необхідно встановити опорні стовпи і зробити основу для відкатних воріт. Опорний стовп, до якого надалі будуть кріпитися відкатні ворота, можна зробити з різних матеріалів (дерева, металу, цегли, бетону). Найчастіше для виготовлення таких воріт використовують метал або цегла.

1. Для заливки фундаменту під стовпи знадобляться дві ями глибиною близько 1 м. Під цегляні стовпи робиться армований фундамент, а потім кладка з цегли. Для таких стовпів обов’язково необхідно зробити заставні, не менше 3 штук на кожен стовп.

2. Якщо стовпи з профільованої труби, то їх вставляють в ями і заливають розчином, не забуваючи за допомогою рівня перевірити вертикальність.

3. Щоб правильно зробити основу під відкатні ворота, знадобиться швелер шириною 100 мм і арматура діаметром 16 мм. Довжина швелера залежить від ширини отвору і повинна складати його половину.

4. Спочатку потрібно нарізати арматуру, довжиною 1,1 м і зварити її зі швелером з кожної сторони по 4 штуки. Отримані стійки вгорі між собою ще з’єднуються прутами арматури.

5. Далі необхідно своїми руками вирити яму глибиною близько 1,5 і шириною 40 см. На дно ями укладається подушка з піску і гравію 15 див.

6. Потім встановлюється в неї швелер арматурою вниз і заливається бетонним розчином. Швелер обов’язково виставляється строго за рівнем, причому потрібно враховувати, щоб верхня його частина була врівень з покриттям (асфальтом, плиткою і т. д.). В цьому випадку ми отримаємо ідеально рівну площадку, до якого надалі будуть кріпитися роликові візки відкатних воріт.

7. Фундамент обов’язково повинен вистояти не менше двох тижнів і лише після цього можна встановлювати ворота.

Напрямні швелера

Збірка каркаса

Для виготовлення своїми руками несучої рами, вам знадобиться профільна труба 60/30 мм Слідкуйте, щоб на ній не було іржі, якщо потрібно, то її необхідно зачистити з допомогою болгарки і розкрити грунтом.

1. Спочатку підготуйте рівну площадку, де буде проводитися збірка каркаса, її площа повинна перевищувати розміри конструкції хоча б на 1 м, це буде сприяти проведенню робіт.

2. Потім береться схема і відповідно їй робляться заготовки для несучої рами воріт. Підготовлені і викладені на майданчику труби потрібно зварити між собою. Спочатку робиться точковий зварний шов, ну а після того, як конструкція буде перевірена за допомогою рівня, шви обварюються повністю.

3. Коли несуча рама воріт буде готова, робиться внутрішня рама каркаса. Для її виготовлення використовується профільна труба 40/20 мм, яка також повинна бути оброблена грунтом.

4. Саме внутрішня рама служить для посилення всієї конструкції, і до неї в подальшому буде кріпитися обшивочний матеріал, краще щоб він був з профнастилу або сітки, тоді конструкція буде мати помірний вагу.

5. Спочатку знову робляться заготовки, для цього схема завжди повинна бути під рукою. Вимірюється внутрішня частина несучої конструкції, в ній і буде розміщуватися обрешітка.

6. Якщо для виготовлення воріт ви будете використовувати профнастил і обшивати їм каркас з двох сторін, то решетування потрібно зварити усередині несучої рами. Якщо обшивка буде проводитися за допомогою сітки, труби каркаса можна знести на край.

7. Далі труби потрібно зварити з несучою рамою. Щоб конструкцію не повело, труби бажано приварювати в шаховому порядку.

8. Після з комплекту фурнітури береться направляюча рейка і приварюється знизу несучої рами. Потім зварний шов зачищається болгаркою і зафарбовується грунтом.

9. Далі відкатні ворота потрібно обшити. Швидше і економічніше обшивку зробити з сітки рабиці. Для цього до каркаса приварюються металеві гачки для натяжки сітки. Щоб зробити натяжку найбільш якісніше, необхідно скористатися допомогою підсобника.

10. Потім необхідно приступити до натягування сітки. Для цього спочатку починаючи від будь-якого кута, ряд осередків рабиці чіпляється за гачки, краще всього починати з вертикального ряду. Далі кожну комірку сітки потрібно натягувати удвох, одночасно чіпляючи її знизу і зверху за гачки.

11. Після того, як полотно сітки буде повністю натягнуто, гачки загинаються. Верхні її вусики також потрібно загнути.

12. Якщо ви вирішили своїми руками виконати обшивку з профнастилу, тоді вам знадобиться по всьому периметру каркаса зробити отвори.

13. Листи профнастилу вирізаються необхідного розміру і прикручуються до рами спеціальними саморезами. Такі відкатні ворота будуть важити набагато більше, ніж із сітки.

Складання конструкції воріт

Монтаж воріт

Після того коли виготовлення каркаса підійшло до кінця і бетон досяг своєї міцності, можна починати встановлювати відкатні ворота своїми руками.

1. Для початку потрібно розставити на підставі ролики. Краще всього розташувати їх якомога далі один від одного.

2. Потім необхідно приварити майданчик задньої візки, а потім, коли визначитеся з місцем розташування передньої, то приварюється і вона. У всіх випадках, щоб запобігти корозії, зварний шов зачищається і грунтується.

3. Далі до встановлених майданчиків прикріплюються роликові візки. Щоб ворота при установці своїми руками були без перекосів, потрібно провести їх регулювання. Це легко перевірити, так як у разі перекосу конструкція буде дуже погано рухатися.

4. Потім верху до опорного стовпа кріпиться кронштейн, так щоб полотно проходило між його роликами. До нижньої частини опори потрібно встановити уловлювач, місце для його установки можна визначити, тільки коли ворота будуть закриті.

5. Вибір і установка автоматики.

6. Щоб домогтися максимальної функціональності відкатних воріт, на них встановлюється автоматика, яку також можна легко поставити своїми руками.

7. При виборі приводу потрібно в першу чергу відштовхуватися від ваги конструкції, це впливає на нього потужність. В цьому випадку знову виграють ворота з сітки.

8. Щоб встановити своїми руками привід, знадобиться його схема, якій потрібно буде керуватися.

9. Коли монтаж приводу буде закінчений, потрібно встановити зубчасту рейку, вона і стане сполучною ланкою між автоматикою і каркасом.

На цьому монтаж відкатних воріт закінчений. Не важливо, з якого матеріалу вони виготовлені (дерева, металу, сітки тощо), їх легко можна зробити своїми руками.