Зміст

  • Конструкція хвіртки і воріт
  • Етапи встановлення воріт і схема
  • Про що не слід забувати

Якщо на вашому дачній ділянці присутня паркан з профнастилу, то не варто замислюватися про те, який матеріал вибрати для в’їзних або гаражних воріт. Ви зможете підібрати конструкцію будь-якого кольору і параметрів, які підійдуть.

ворота з профнастилу своїми руками

Єдине, про що слід замислитися – робити ворота з профлиста своїми руками або купувати вже готові. Тут краще вибрати найбільш підходящий вам з фінансів варіант. Багато хто вважає, що робити самостійно таку конструкцію дуже складно і потрібно багато сил.

Фахівці запевняють, що така думка помилкова. Важливо правильно підібрати матеріали для каркаса майбутніх воріт, а також вертикальні стійки і додаткові матеріали, серед яких ручки, саморізи і петлі.

Конструкція хвіртки і воріт

У більшості випадку ворота включають в себе дві стулки, установка яких проводиться так, щоб вони відкривалися назовні або всередину. Каркас кожного з елементів повинен бути з металевих профілів, для них віддається перевага куточка з параметрами 50х50 міліметрів.

Такий розмір вважається найбільш оптимальним, щоб отримати високу жорсткість всієї конструкції. Внутрішнє пристрій каркаса можна зробити з профілів менших розмірів.

Як правильно визначити площа стулок? Цифра буде залежати від того, на якому транспорті ви збираєтеся в’їжджати на ділянку або в гараж.

Якщо це звичайний легковий автомобіль, то чотирьох метрів буде достатньо.

Вантажні автомобілі потребують збільшеному воротном отворі, який складе від п’яти до шести метрів у ширину.

Так і вираховують розмір кожної стулки, яка буде варіюватися від двох до трьох метрів. Не забувайте про необхідність мати під рукою креслення або схему, за якою ви зможете правильно встановити конструкцію.

Конструкція хвіртки і воріт

На малюнку повинні бути позначені всі розміри з урахуванням перерізу профілів. Після цього можна починати різати профілі, ви зможете їх з’єднати один з одним за допомогою зварювальних робіт.

Всі роботи необхідно зробити на строго рівній площині. Дуже важливо виставити кожен елемент каркаса так, щоб в результаті вийшла прямокутна конструкція. Такий критерій є основним, коли мова йде про правильній збірці майбутніх воріт.

Площина повинна бути не тільки ідеально рівною, але ще вогнестійкою, щоб можна було провести зварювальні роботи. Щоб створити прямий кут, буде потрібно спеціальне обладнання, яке буде включати в себе два перпендикулярних дерев’яних бруска.

Таке пристосування кріпиться до площини, на якій ви будете проводити зварювальні роботи. На ньому буде стикуватися пристрій стулок воріт з каркасом, далі прихоплюється всі зварюванням і обварюється капітально вже в інших місцях.

Якщо ви зможете правильно зібрати і зварити каркас, то довжина діагоналей прямокутника на стулках буде однаковою. Тому ці показники під час створення воріт необхідно ретельно контролювати.

Варто звернути увагу на один важливий нюанс. Вертикальна міцність повинна відповідати нормативним параметрам, адже кожна стулка буде навантажена не тільки власною вагою, але і профнастилом, який кріпиться до каркасу.

Додайте до показників саморізи, їх вага маленький, але все ж є.

Тому в конструкції повинні бути горизонтальні елементи, які зможуть створити необхідний рівень жорсткості. У деяких випадках стулки стають дуже великі, тому повинні з’єднуватися по діагоналі.

Виробництво хвіртки з профнастилу відбувається за такою ж технологією, але в цьому випадку профілі повинні бути менших розмірів. Таким же чином складається схема, по якій елементи будуть з’єднуватися між собою за допомогою зварювання.

Хвіртка буде зменшеною моделлю стулки конструкції. На готовий каркас не забувайте приварювати петлі.

Етапи встановлення воріт і схема

В першу чергу ви повинні визначити місце, де ви встановите вертикальні стійки. Їх налічується три:

  • одна для хвіртки;
  • дві для воріт.

Установка опорних стовпів проводиться на тій же лінії, що стійки для огорожі. Потрібно викопати три ями, мають діаметр двадцять сантиметрів, а глибина складе один метр. Щоб зробити це швидше і краще, слід скористатися садовим буром.

У готові ями насипається щебінь або гравій, товщина складає від 10 до 15 сантиметрів, далі варто утрамбувати. Вийде опорна подушка, після цього робиться заміс бетону для подальших робіт.

Для цього візьміть цемент М400, пісок і щебінь в співвідношенні 1:2:4. Всі елементи змішуються і в них додається вода. Використовувати бетономішалку не буде доцільно, тому що обсяг досить маленький і зробити розчин самостійно не складе ніякої праці.

У кожну яму виставляється опорна стійка чітко по вертикалі і заливається отриманим бетоном. Фахівці кажуть, що для більш повного застигання і стійкості стійок краще приварювати до нижніх кінцях елементів планки. В їх ролі може виступати арматура, металевий куточок або труба.

Бетонування стовпа

Коли ви встановите і заллєте стійки, потрібно трохи почекати, щоб бетон повністю застиг і просох. Для цього знадобиться не менше двох-трьох тижнів, точний час буде залежати від температури на вулиці і погоди.

На наступному етапі потрібно зробити підгонку кожної стулки до стійки. Для цього елементи встановлюються на підставки, як них береться звичайний цегла або дерев’яний брусок.

Виставлення стулки має відбуватися строго в площинах, на стійці потрібно зазначити місце для монтажу нижній частині петлі, яка буде приварюватися до стовпа.

Для кожної стулки необхідно відвести не менше двох петель. Вони приварюються, і тоді можна навішувати елемент на конструкцію. Якщо конструкція більш жорстка, то крайні стійки краще приварити до стійок огорожі.

Площа воріт досить велика, тому вітрове навантаження, яка постійно буде позначатися на стулках, може на неї погано впливати. Якщо ви зробили ворота виключно для в’їзду на ділянку на легковому автомобілі, то опорні стійки можна з’єднати між собою за допомогою вертикальної палиці з профлиста по краях зверху.

Таким чином, ви зможете значно підвищити показники жорсткості та безпеки конструкції. На наступному етапі фарбуються ворота і всі деталі конструкції. Колір повинен бути таким же, як паркан.

На останньому етапі потрібно все обшити профнастилом. Він підрізається під розміри кожній стулці по висоті і укладається на одну хвилю внапуск. Листи можна кріпити між собою декількома способами.

Перший – саморізи, другий – болтове з’єднання. Якщо ви вибираєтеся перший варіант, то елементи повинні бути призначені для металу.

Про що не слід забувати

Тепер ви з упевненістю можете сказати, що хвіртка і ворота з профнастилу готові. Багатьом здасться, що технологія дуже проста.

Дійсно, немає нічого складного, щоб зробити конструкцію, але є нюанси, про які не слід забувати. Ворота і паркан повинні знаходитися в одній площині: заздалегідь вирішіть, з якого боку ви будете відкривати стулки. На хвіртку з воротами бажано встановити надійний замок і якісні ручки.