Серед підлогових покриттів паркетна дошка займає особливе місце. З її допомогою можна швидко і якісно створити унікальне і надійне покриття, яке прослужить багато років. Але для цього необхідно дотримуватися певних вимог у процесі її укладання. Одним з таких вимог є правильно обрана і укладена підкладка під паркетну дошку. Вона виконує ряд важливих функцій, а саме – дозволяє підвищити рівень шумо-, тепло – і звукоізоляції. Для досягнення максимального ефекту від підкладки необхідно знати про деякі особливості її укладання.

Щоб вибрати найкращий варіант підкладка під паркетну дошку, необхідно звернути увагу на їх характеристики та умови експлуатації

Зміст

 • Що потрібно знати про підкладці
 • Види підкладка під паркетну дошку
  • Коркова підкладка під паркетну дошку
  • Пенополиэтиленовая підкладка під паркетну дошку
  • Пенополипропиленовая підкладка під паркетну дошку
  • Парколаг
  • Туплекс
  • ? Що потрібно знати про підкладці

   Перше, на що звертають увагу при виборі підкладки, – це її товщина. Всупереч поширеній думці, що чим товще, тим краще, м’якше і тихіше ходити, товщина підкладки під паркетну дошку не повинна перевищувати 2 мм. Це пов’язано з допустимим перепадом висот підстави для паркетної дошки в 2 мм на погонний метр. Справа в тому, що під час експлуатації того чи іншого типу підкладки, яким би гарним не був матеріал, він з часом ущільнюється, а якщо його товщина буде занадто великий, то з’явиться перепад більше двох мм. Внаслідок цього паркетна дошка почне скрипіти, а в місцях з’єднання з’явиться небажаний люфт, який з часом збільшиться, і замкове з’єднання трісне. Саме тому виробники виготовляють підкладку стандартної товщини 2 мм, що дозволяє навіть при великій її усадки дотримати допустимий перепад і зберегти підлогове покриття в цілісності. В магазинах можна знайти підкладку товщиною 4, 6, 8 мм, але вона призначена для інших цілей і підлогових покриттів.

   Другим важливим моментом при виборі підкладки є її здатність хоч частково вирівнювати основу під паркетну дошку. Ця можливість дещо перебільшена, так як підкладка під паркетну дошку повністю повторює всі нерівності підстави. Звичайно, тут теж пред’являється вимога в допустимих 2 мм перепаду, але якщо основа має суттєві недоліки, підкладка не врятує положення. Тому у випадку, коли немає можливості провести вирівнювання підстави самовирівнюється сумішшю, використовують аркуші вологостійкої фанери або гипсоволокна.

   Третім важливим параметром є стійкість підкладки до впливу вологи. Всі види підкладок, крім Туплекса, пінополіетилену і тих, що на основі бітумної мастики, мають пористу структуру і добре вбирають вологу. Тому для таких підкладок доводиться робити пароізоляційний шар з поліетиленової плівки товщиною 200 мікрон.

   ? Види підкладка під паркетну дошку

   На сьогоднішній день на ринку представлено кілька підкладок: пробка, пінополіетилен, пінополіпропілен, Туплекс, Парколаг. Кожен володіє своїми сильними і слабкими сторонами, і яка з них краща підкладка під паркетну дошку, доведеться вирішувати вже виходячи з особистих переваг і фінансових можливостей.

   ? Коркова підкладка під паркетну дошку

   Коркова підкладка під паркетну дошку — єдиний натуральний екологічний матеріал

   Пробка вважається традиційним матеріалом для виготовлення підкладка під паркетну дошку. Вона є кращим з існуючих природних матеріалів за якістю шумо-, тепло – і звукоізоляції. До всього іншого, пробка абсолютно екологічний і натуральний продукт. На жаль, серйозним недоліком коркової підкладки є те, що вбираючи воду, вона сильно розбухає. Також, вибираючи пробкову підкладку, необхідно орієнтуватися на товщину строго в 2 мм. Якщо буде менше, то пробка буде кришитися, а більше – постраждають замкові з’єднання паркетної дошки. Під пробку в обов’язковому порядку слід укладати пароізоляцію, але можна знайти пробкову підкладку вже з приклеєною пароізоляцією з поліетилену або гуми. Вартість такої підкладки на порядок вище.

   ? Пенополиэтиленовая підкладка під паркетну дошку

   Пенополиэтиленовая підкладка під паркетну дошку — самий дешевий і доступний матеріал

   Спінений поліетилен, мабуть, найбільш дешевий і невибагливий матеріал для підкладки. Випускають його різної товщини, але, як і у випадку з пробкою, для паркетної дошки необхідна певна товщина на 2 мм. Завдяки своїй пористій структурі закритого типу, пінополіетилен не вбирає і не пропускає вологу, володіє прекрасними тепло-, звуко – і шумоізоляційними властивостями. Він не боїться гниття або впливу більшості розчинників. Головними недоліками пінополіетилену є його штучне походження, погана стійкість до вогню, з часом він сильно вмощується і втрачає до половини своїх початкових експлуатаційних якостей.

   ? Пенополипропиленовая підкладка під паркетну дошку

   Пінополіпропілен — токсичний і пожежобезпечний, не найкращий варіант для житлових приміщень

   Ця підкладка схожа на пінополіетилен, але є ключові моменти, які їх сильно рознят. По-перше, матеріал поліпропілен більш токсичний і пожежонебезпечний. По-друге, пінополіпропілен менш довговічний, термін служби становить 7 – 10 років, після чого підкладка перетворюється в пил. Навіть не дивлячись на свою низьку ціну, така підкладка не кращий варіант для паркетної дошки в житлових приміщеннях.

   ? Парколаг

   Підкладка під паркетну дошку Парколаг має хороші експлуатаційні властивості, але вкрай токсична при нагріванні

   Цей вид підкладки створений на основі бітумної мастики. Його головними перевагами є хороша шумо-, тепло – і вологоізоляція, ціна також цілком доступна. Його основним недоліком є велика токсичність бітуму, який при високих температурах виділяє формальдегід, з-за чого бітум заборонили у багатьох країнах.

   ? Туплекс

   Підкладка під паркетну дошку Туплекс — універсальний багатошаровий матеріал з оптимальними характеристиками

   Мабуть, Туплекс є ідеалом серед усіх підкладок для паркетної дошки. Цей штучний матеріал, що складається з трьох шарів, кожен з яких виконує свою роль. Перший – нижній шар – це пориста плівка, призначена для скріплення середнього шару і пропускання вологи всередину. Середній шар являє собою дрібні кульки, які допомагають зберігати форму матеріалу, а проміжки між ними виступають у ролі вентиляції. Третій, верхній шар – це звичайна поліетиленова плівка, яка виконує функцію пароізоляційного матеріалу.

   Підкладка з Туплекса чудово підходить для всіх типів основ. Її можна укладати безпосередньо на бетонну стяжку, не переживаючи за високий рівень вологості. Завдяки наявності повітряного прошарку в середині матеріалу, волога легко відводиться і потім поступово випаровується через компенсаційні зазори між стіною і підлоговим покриттям. Ціна на Туплекс приблизно така ж, як і на пробку, тому багато, керуючись природним походженням пробки, вибирають її.

   Виділити безперечно кращу підкладку неможливо. Багато в чому вибір залежить від особистих переваг і розміру бюджету на ремонт. Можна лише відзначити, що варто вибирати екологічно чисті матеріали, які будуть зберігати здоров’я і зможуть прослужити не один десяток років.