Протягом багатьох років плитка залишається самим популярним оздоблювальним матеріалом для ванної. Ймовірно, знайдуться скептики, які вважають, що це жахливо нудно і банально. Але таких виразно меншість. Що може бути більш привабливим блиску глазурованого кахлю, який наповнює приміщення сліпучим сяйвом, перетворюючи фото з глянцевого журналу в реальність. Немає нічого неможливого на шляху реалізації будь-яких дизайнерських фантазій, якщо знати яка плитка краще для ванної. А знати про це просто необхідно — адже з проблемою вибору рано чи пізно стикається кожен.

Яка плитка краще підійде для ванної

Зміст

 • Що необхідно врахувати в першу чергу
 • Колірна палітра
 • Якою повинна бути плитка для ванни
 • Розраховуємо кількість плитки
 • Виробників, так само як і різновидів кахлю така величезна кількість, що вибір бажаного зразка займе, швидше за все, чимало часу. Цього можна уникнути, заздалегідь визначившись з основними моментами.

  ? Що необхідно врахувати в першу чергу

  Оправляясь на пошуки ідеалу, не полінуйтеся зробити пару-іншу знімків вашої ванної кімнати. Це допоможе продавцям, оцінивши масштаби заходу, дати, виявляються деколи як не можна до речі, професійні рекомендації тим, хто зупинився на роздоріжжі і ніяк не може вирішити, яку вибрати плитку для ванної.
  Визначтеся з матеріалом. Варіантів маса: мозаїчна, фарфоровий, скляний, плитка з натурального каменю (граніту, мармуру, сланцю)… Але найбільш затребувана плитка — керамічна, яка приваблює багатьох співвідношенням ціна/якість. В скарбничку переваг варто віднести простоту укладання, різання і заміни при необхідності.

  Природний камінь здатний виступити в якості оригінального декоративного елемента, звичайно, за умови, що вам це по кишені. До речі, укладання такої плитки також обійдеться в значну суму. Зате результат того вартий — вічна краса каменю і дихання матінки-натури у вашому домі.

  Укладання кам’яної плитки — задоволення не з дешевих

  Наступний крок — вибираємо розмір. Кахель великих розмірів органічний у просторих ваннах, тоді як для невеликих приміщень слід вибирати примірники поменше.

  ? Колірна палітра

  З приводу кольору думки фахівців розходяться. Одні вважають, що ванна — це не місце для яскравих експериментів і самими підходящими відтінками тут будуть ніжність троянди і чистота блакитних небесних просторів. Інші переконані, що потрібно вибирати той колір, впливу якого вам так бракує у повсякденному житті. Наприклад, сором’язливим натурам ванна у кольорі бордо додасть впевненості і подарує потужний заряд позитивної енергії. Треті, мабуть, самі розумні, знають, що найкращий порадник — власні пристрасті. Керуючись індивідуальними вподобаннями можна створити обстановку, в якій вам буде найкомфортніше.

  А що радить колористика? Кожний колір впливає на наш настрій і самопочуття. Так білий в необмеженій кількості може викликати дискомфорт, тому повинен використовуватися в тандемі з іншими квітами.

  Помаранчевий і жовтий налаштовують на позитивний лад. Однак у людей депресивних викликають протилежну реакцію.

  Помаранчеві кольори найчастіше налаштовують на позитив

  Блакитний, синій заспокоюють, розслаблюють. Доведено, що ці кольори сприятливо впливають на душевний стан, розташовують до відпочинку.

  Коричневий символізує достаток, благополуччя. Доведеться по душі присадкуватим, практичним людям.

  Зелений — колір природи. Викликає ностальгію, бажання втекти від суєти і шуму. Позитивно впливає на будь-якої людини, незалежно від темпераменту.

  Зелені відтінки розташовують до відпочинку

  Сірий присипляє, розслабляє. Вимагає присутності більш яскравих побратимів по колірній палітрі. Нейтралізує негативну дію інших кольорів.
  Фіолетовий у нетовариських викликає тугу, тоді як у активних людей сприяє приливу сил.

  Фіолетові кольори справляють двоїсте вплив

  Червоний підвищує настрій, впевненість у собі, життєвий тонус. У великій кількості може сприяти появі дратівливості, головного болю.

  ? Якою повинна бути плитка для ванни

  Кахель для ванної кімнати повинен володіти певним набором якостей, що свідчить про те, що даного продукту можна без побоювання довіритися. Отже, правильна плитка для ванни, яка вона?

  • стійка до впливу побутових хімічних реактивів і речовин;
  • витримує атаки водяної пари і перепадів температур;
  • з мінімальною влагопроніцаємостью;
  • з якісної глазурованою поверхнею, що не втрачає з плином часу первісного кольору.

  Звертайте увагу на якісні характеристики

  Підлогова плитка для ванної — особлива категорія матеріалів, яка повинна мати:

  • високою опірністю до стирання;
  • стійкістю до опору на вигин;
  • нечутливістю до негативного впливу абразивів.

  Товщина підлогової плитки — не менше 10 мм

  Ідеальний для підлоги — керамограніт, який виготовляється з суміші високоякісних глин, з додаванням мінеральних барвників, кварцу, польового шпату. Ціна — висока, але бездоганна якість того варте, повірте.

  Це важливо!
  Товщина настінної плитки повинна становити близько 8 мм, підлогової — 10-12 мм.

  Водостійкість можна визначити, перевернувши плитку і звернувши увагу на підставу — чим вище пористість, тим нижче якість, а значить, і водопроникність. Для ванної кімнати слід купувати кахель з низькою пористістю, яка позначається літерами АА, А, В, С.

  ? Розраховуємо кількість плитки

  З особливостями вибору і властивостями плитки розібралися, але як визначити, скільки потрібно кахлю?
  Спочатку вираховуємо загальну площу поверхні, що підлягає облицюванню.
  Площа ванної кімнати = площу стін + площу підлоги.

  До отриманого результату слід додати 10-15%

  Периметр підлоги множимо на висоту стін і віднімаємо площу прорізів ванної кімнати. (отримуємо площу стін). Довжину підлоги множимо на його ширину (отримуємо площа підлоги).
  Далі розрахунки ведуться виходячи з формату обраного матеріалу. Припустимо, вам сподобався кахель 0,25 х 33 мм Відповідно площа одного примірника: 0,25 х 33 = 0,0825 кв. м.

  • вираховуємо кількість в одному квадраті (1:0,0825 = 12,12 штук);
  • припустимо, площа вашої ванної склала 30 м2. Множимо отриману кількість плитки на площу (12,12 х 30 = 363,6 штук). Округляємо до 364;
  • якщо передбачається бордюр, то периметр приміщення необхідно розділити на довжину одного бордюру;
  • до отриманої цифри додаємо 10% (для настінного кахлю), 15% (для підлогового).

  Тепер ви зможете не тільки вибрати якісну плитку для ванни, але і правильно розрахувати її кількість. Що ж, після такої ретельної теоретичної підготовки побоюватися за кінцевий результат не варто — він буде чудовим.