Які бувають дозволу екрану монітора: розбираємося з якістю картинки

Які бувають дозволу екрану монітора: розбираємося з якістю картинкиЯкщо ви стежили досі, ви, швидше за все, вже прийшли до висновку, що з точки зору дозволу екрану, чим більше, тим краще. Ну, це не обов’язково так.
При використанні двох екранів однакового розміру на екрані з роздільною здатністю буде відображатися більше матеріалу, і буде менше прокрутки. Крім того, зображення більш чітким.

Однак компроміс в тому, що зображення буде менше. Це напружує ваші очі, і в крайніх випадках вам може знадобитися збільшити зображення, щоб побачити його правильно. Оскільки ви будете збільшувати картинку, менша її частина буде поміщатися на дисплеї, ви, по суті, використовуєте більш низьке. Так який сенс купувати пристрій з більш високою роздільною здатністю, коли ви не зможете його ефективно використовувати?

Які бувають дозволу монітора?

Зміст статті

  • Які бувають дозволу монітора?
  • Від чого залежить вибір дозволу
  • Які бувають дозволу екрану монітора: розбираємося з якістю картинки720p = 1280 x 720 — часто носить назву HD, «HD Ready»
  • 1080p = 1920 x 1080 — часто носить назву FullHD
  • 2K = 2048 x 1080 — це відноситься до дисплеїв з горизонтальною роздільною здатністю близько 2000 пікселів. Хоча воно близько до 1080p, воно вважається стандартом.
  • 1440p = 2560 x 1440 — широко поширене і носить назву QHD або Quad HD і в основному зустрічається в моніторах для ігор і телефонах високого класу. 1440p в 4 рази обходить дозвіл 720p HD ” або «HD-ready».
  • 4K або 2160p = 3840 x 2160 — також широко поширене і носить назву 4K, UHD або Ultra HD. Є величезним для стандартного екрану, і зустрічається в екранах преміум-класу і комп’ютерних моніторах.

ДОВІДКА! 2160p позначається 4K з-за того, що ширина близька до 4000 пікселів. Іншими словами, він видає в 4 рази більше пікселів, ніж 1080p FHD або «Full HD».

  • 8K або 4320p = 7680×4320 — позначається 8K і видає в шістнадцять разів більше пікселей, ніж стандартний 1080p FHD або «Full HD». Поки 8K доступно тільки на дорогих телевізорах від Samsung і LG. Ви можете перевірити, чи ваш комп’ютер відображати такий великий обсяг даних, використовуючи приклад відео 8K.

Від чого залежить вибір дозволу

Які бувають дозволу екрану монітора: розбираємося з якістю картинкиВи можете подумати, що навіть якщо вам не потрібно відчайдушно сильно високий дозвіл, оскільки воно доступно, чому б не отримати його. Є кілька причин.
Перший — це гроші. Все одно, екран з високим вмістом точок коштує дорожче.
Друга причина-технічна. Все одно, більш високий дозвіл вимагає більше ресурсів.

Якщо ви встановіть частоту оновлення екрану шістдесят герц, ваша відеокарта оновлює кадр шістдесят разів в секунду. Для більшості людей частота, рівна шістдесяти герцам низька, і, якщо можливо, вони будуть працювати на частоті сто двадцять герц або сто сорок чотири герца. Чим більше кількість точок, тим вище навантаження на відеокарту.