Зміст

  • Як зробити правильні заміри?
  • Основні типи монтажу
  • Підготовка отвору для установки і визначення якості воріт
  • Особливості та переваги секційних воріт

Ринок зараз пропонує секційні гаражні ворота будь-яких типів і всіляких забарвлень. Конструкція стала популярною завдяки високому рівню безпеки. Такі показники пов’язані ще і з тим, що під’їжджаючи до будинку на автомобілі в сиру і холодну погоду, немає необхідності виходити і відкривати стулки. Це можна зробити за допомогою пульта дистанційного керування.

Автоматичні підйомні ворота

Полотно секційних воріт виготовляється з високоякісних сендвіч-панелей. Такий матеріал відрізняється міцністю. Якщо зимовим вранці на вулиці буде лежати багато снігу, то не буде необхідності розчищати гараж.

Робота конструкції здійснюється вертикально. Якщо ворота відкриті, то елемент знаходиться під стелею. За рахунок цього під гаражем зберігається велика кількість місця. Завдяки монтажу автоматичних систем управління відкривати підйомні ворота можна одним натисненням кнопки пульта.

Що стосується терміну служби, то він буде безпосередньо пов’язаний з факторами, які впливають на конструкцію. Головні з них — правильна установка.

Як зробити правильні заміри?

Під час розрахунку розмірів отвору важливо звертати увагу на висоту і ширину відразу в декількох місцях, щоб не було перепадів в розмірах. Наприклад, якщо з одного боку висота отвору складе 2500 мм, а з іншого — 2530 мм, то необхідно враховувати додаткову висоту. Адже установка буде проходити з внутрішньої сторони, а головне завдання — зберегти тепло в гаражі, не залишивши великих прорізів. Ще одна особливість правильних вимірів: потрібно визначити довжину від бічних стін конструкції до краю отвору. Під час монтажу секційних воріт це буде не менше 140 мм. Стежте, щоб всі стіни отвору перебували в одній площині.

Визначити розміри притолоки необхідно для вибору правильного типу монтажу, вартість підйомних воріт безпосередньо з ними пов’язана. Кращим варіантом вважаються параметри притолоки з висотою 210 мм для звичайних гаражних воріт. Якщо ворота потрібні в промислових цілях, то число збільшується до 410-530 мм. Ці розміри важливо дотримуватися при встановленні секційних воріт стандартним способом. Якщо висота отвору і одвірок мають інші параметри, то монтаж може виконуватися інакше.

Основні види установки секційних воріт

Основні типи монтажу

В першу чергу важливо відзначити, що секційні гаражні ворота будуть монтуватися згідно з місцем знаходження направляючих, торсіонного валу та інших важливих елементів механізму. Безумовно, можна говорити про основний типології приміщень, але насправді фахівці запевняють, що у випадку з секційними воротами її не існує. Кожний отвір відрізняється унікальністю:

  • дахи зі схилом:
  • перемичок;
  • інженерних мереж під стелею.

На сьогоднішній день відомо відразу три різновиди монтажу гаражних секційних воріт, які можна робити своїми руками. У випадку з промисловими конструкціями кількість видів установки збільшується до десяти. Стає зрозуміло, що так можна займатися монтажем будь-яких прорізів.

Підготовка отвору для установки і визначення якості воріт

Перед тим як встановити секційні гаражні ворота, необхідно провести ретельну підготовку по вирівнюванню отворів для конструкції. Робота повинна бути виконана максимально якісно, інакше надалі доведеться часто стикатися з необхідністю проведення ремонтних робіт.

Звертайте увагу на те, що підлога також слід готувати під монтаж конструкції, адже він вважається в будівництві нульовою точкою, яка дозволяє регулювати автоматику управління і торсіонні пружини. Підлогу слід залити в один рівень, на ньому не повинно бути навіть дрібних розломів і тріщин. Все це може вплинути на погіршення герметичності отвору і в результаті енергозбереження.

Щоб визначити якість монтажу конструкції, варто знати кілька основних правил. Закрийте підйомні ворота і подивіться, по всім сторонам ущільнювач прилягає на свої місця. Коли він підігнаний якісно, підвищується рівень герметизації, і в гаражі не буде протягів і втрати тепла.

Ще слід визначити, наскільки якісний притиск до статі у гумового ущільнювача. Ні в якому разі не повинно бути щілин. Після цього зайдіть в гараж і огляньте підйомні ворота з внутрішньої частини. Вимкніть світло і визначте, чи присутні в місцях з’єднання направляючих і стін просвіти. Якщо монтаж був проведено професійно, то щілин не повинно бути. Якщо їх виявили, потрібно задути пінкою. При проведенні оздоблювальних робіт піна зашпаровується, адже вона може почати руйнуватися від атмосферних впливів і під сонячними променями.

Секційні ворота на гараж

Правильно встановлені секційні ворота в гараж при відкритті і закритті мають вільний хід. Торсіонні пружини повинні бути добре відрегульовані, а пружини розтягування — тримати полотно на відстані одного метра від підлоги. Якщо такі пропорції дотримані, то для відкривання конструкції потрібно зробити невелике зусилля.

Зверніть увагу, що пружини не повинні бути занадто сильно натягнуті: так їх термін експлуатації буде збільшено. Перевірте, чи легко рухаються ролики.

Особливості та переваги секційних воріт

Головна і основна перевага секційних воріт в гараж — це відмінні енергозберігаючі властивості. Під час будівництва гаража кожну людину цікавить питання щодо того, що необхідно зробити для збереження тепла у приміщенні. У багато конструкції виробники відразу додають теплоізолюючі елементи.

Товщина сендвіч-панелей, з яких виконані ворота, становить 45 мм. При цьому під час виробництва використовуються листи з оцинкованої сталі, мають якісне полімерне покриття, які заповнюються пінополіуретаном. Між собою секції воріт з’єднують рухливими петлями.

В залежності від товщини сендвіч-панелей, буде змінюватися показник енергоефективності та взламостойкости. Якщо ви збираєтеся зводити конструкцію самостійно, то вибирайте будівельні матеріали товстіший: вони збережуть свої властивості навіть при низьких температурах.