Який килим підійде до бежевим шпалер: що враховувати, підбираючи килим в кімнату, поєднання бежевого з іншими квітами.

Який килим підійде до бежевим шпалер: що враховувати, підбираючи килим в кімнату, поєднання бежевого з іншими квітами.Килим – важливий елемент будь-якого інтер’єру. Він надає приміщенню затишок і комфорт, а також служить для підтримки тепла, особливо якщо в кімнаті холодні підлоги.

Що враховувати, підбираючи килим в кімнату

Зміст статті

 • Що враховувати, підбираючи килим в кімнату
 • Поєднання бежевого з іншими квітами
 • Який килим підійде до бежевим шпалерам

Коли встає питання про покупку килима, то важливо врахувати наступні параметри даного виробу:

 • Габарити. Оптимально, якщо килим буде застеляти близько 50% поверхні підлоги. Якщо підлогове покриття представлено дуже красивим паркетом, наприклад, художнім, то килим може бути обраний і менших розмірів. Але занадто маленьке виріб може виглядати не до місця.
 • Форма. Тут вибір більшою мірою залежить від власних смаків та уподобань. Єдиним обмеженням є те, що в дуже довгу і вузьку кімнату треба вибирати не килим, а килимову доріжку. Крім цього, серед величезного розмаїття виробники пропонують такі форми:
  • прямокутні з різними пропорціями сторін;
  • квадратні;
  • овальні;
  • ромбовидні, із закругленими або витіюватими кутами;
  • фігурні як лінійні, так і криволінійні – застосовуються найчастіше в стилі модерн.

  Який килим підійде до бежевим шпалер: що враховувати, підбираючи килим в кімнату, поєднання бежевого з іншими квітами.

  Крім цього, потрібно враховувати:

 • Висоту ворсу. Тут все залежить від тієї кімнати, в якій буде лежати килим. Якщо це гостьова, то краще вибирати середній щільний ворс. Якщо спальня, то можна вибрати і більш високі типи волокна. Хоча саме тут допустимо використання будь-яких різновидів. Якщо кухня, то варто вибирати плетені варіанти вироби.
 • Колір. Цей параметр дуже важливий, так як саме він здатний або підтримати гармонію простору, або зруйнувати його. Але не все залежить лише від поєднання кольорів між собою, важливі ще і зовнішні умови. Наприклад, менше за розміром кімната і що в ній менше природного світла, тим більш світлі килими треба вибирати.
 • Матеріал. Є два варіанти вибору: натуральні або синтетичні. Натуральні – шовк, шерсть, віскоза, бамбук, джут – вироби з них мають більш дорогий вид, зовні і на дотик вони приємніше. Штучні матеріали – акрил, поліефірне волокно, штучний шовк, поліамід, поліестер, поліпропілен. Такі волокна сприяють збереженню килима в хорошому стані протягом більш тривалого періоду часу.
 • Який килим підійде до бежевим шпалер: що враховувати, підбираючи килим в кімнату, поєднання бежевого з іншими квітами.

  ДОВІДКА! Синтетичні волокна легше у догляді, тому вироби з них краще стелити в коридорах і на кухні.

  Поєднання бежевого з іншими квітами

  Колір – це один з головних параметрів, які потрібно враховувати при оформленні кімнати, так як саме він здатний вплинути на емоційний стан людини. Невірно вибраний колір килима перекреслить всі інші його достоїнства. Не допоможе ні дорогий матеріал, ні незвичайна форма, ні розмір.

  Грамотне поєднання кольорів допоможе уникнути колористичних помилок і створить приємне для сприйняття і стильне простір.

  Найбільш часто зустрічається колір в інтер’єрі – це бежевий. Він заслужив це лідерство своїм «поступливим характером». Він легко поєднується з багатьма кольорами, хоча для більшості з них не характерно це властивість бежевого.

  Перш ніж підібрати колір до бежевого, потрібно визначитися, до якого відтінку належить сам колір. Існує кілька основних відтінків:

  • світло-бежевий;
  • натуральний бежевий;
  • коричнево-бежевий;
  • рожево-бежевий;
  • зелено-бежевий;
  • сіро-бежевий.

  Який килим підійде до бежевим шпалер: що враховувати, підбираючи килим в кімнату, поєднання бежевого з іншими квітами.

  У назві відтінків бежевого полягає ключ до розуміння колірної гармонії. Якщо це зелено-бежевий, то і кольору до нього підбираються з зеленуватими нотками.

  До світло-бежевому і натурально-бежевому підходять: біло-молочні відтінки, коралові і малинові тони, жовто-гірчичні кольору, м’які відтінки зеленого, фісташкові, оливкові, ніжно-блакитні, коричнево-шоколадні, цегляні кольору.

  До коричнево-бежевого добре підійдуть: молочно-білі, пісочні, коричневі, гнилої вишні, блідо-зелені, яскраво-сині, охряно-жовті відтінки.

  До рожево-бежевого – білі, молочні, тепло-вершкові тони, яскраві тепло-рожеві, коралові, помаранчева гамма, тепло-червоні і коричневі відтінки, сині неяскраві, зелені, смарагдові.

  До зелено-бежевій гамі – білі, сіро-білі, фісташкові, холодні відтінки рожевого, сіро-коричневі, темні кольори червоного.

  Який килим підійде до бежевим шпалерам

  Досить часто зустрічається в інтер’єрах бежеве оформлення стін. Це буває і при дизайн в класичному стилі і в інтер’єрі хай-тек. Неможливо дати однозначну відповідь на питання: «Який же килим краще всього підійде до бежевим стін?». Адже все залежить від того, який стиль формується в кімнаті. Отже, якщо це стиль:

 • Класичний англійський, швейцарське шале – то краще вибрати традиційне покриття з круговим повторенням раппорта, з дрібним малюнком, у класичних стриманих тонах.
 • Ар-деко, арт-нуво – тут слід звернути увагу не стільки на колір, скільки на його орнамент. Вибирати варто вироби з максимально великим, рослинним візерунком. На килимі може бути лише одна гілка з бутонами або квітами – це буде той акцент, який зіграє на руку» в такому оформленні кімнати. Колір можна вибрати як світле, так і темний.
 • Бохо – цей стиль вимагає яскравості. Але якщо стіни витримані в бежевій гамі, то килим можна дозволити собі насичений і яскравий – геометричне поєднання різних кольорів, причому чим вони яскравіші, тим краще.
 • Прованс, шеббі-шик. У цьому випадку килим потрібно підбирати ніжно фіалкового, лавандового, коралового, фісташкового, лілового, блідо-червоного або ніжно-жовтого кольорів. Основне правило – кольори повинні бути максимально розмиті білим, тобто бути пастельними. Що стосується малюнка, то підійдуть однотонні вироби, так і з дрібним, середнім, великим рослинним орнаментом. Геометрії на килимі краще в цих стилях уникати.
 • Сільський. Для цього стилю краще вибрати килими, плетені з суржи.
 • Азіатський. Краще вибирати покриття з бавовни або бамбука. Віддати перевагу ворсу – плетіння. До того ж дивитися, щоб малюнок килима відповідав даній стилістиці. Що стосується бежевих стін, то вони притаманні саме японському стилю, тому покриття на підлогу можна вибрати також в такій гамі. Зазвичай це тілесний фон, має чорну окантовку, у вигляді рамки.
 • Який килим підійде до бежевим шпалер: що враховувати, підбираючи килим в кімнату, поєднання бежевого з іншими квітами.

  ВАЖЛИВО! Окрім цих порад, варто звертати увагу ще й на те, в яку кімнату буде покладений килим.

  Вітальня пред’являє мало вимог, тут більше простору для маневру. Для спальні слід віддати перевагу моделі більш спокійній колірної гами з довгим м’яким ворсом, які будуть сприяти розслабленню. На кухню краще вибирати більш практичні килими як з точки зору плетіння, так і з точки зору малюнка – на ньому не повинно бути помітно сміття.