Який колір ламінату вибрати: які кольори ламінату бувають, підбір колірних поєднань, вибір кольору ламінату у відповідності з дизайном квартири.

Який колір ламінату вибрати: які кольори ламінату бувають, підбір колірних поєднань, вибір кольору ламінату у відповідності з дизайном квартири.Часто при виборі оздоблювальних матеріалів люди не звертають уваги на їх зовнішнє оформлення. Побутує стереотип, що в обробці головне – якість, і навіть якщо присутні якісь косметичні огріхи – то це невелика ціна, яку можна заплатити за те, щоб отримати хороший ремонт. Але розчарувати в результаті може не тільки зовнішній вигляд обробки в поєднанні з новими меблями і новим ремонтом, але і якість – адже від зовнішнього вигляду часом залежать і технологічні властивості матеріалу. Особливо це характерно для тих матеріалів, які використовують для оформлення поверхонь, що піддаються постійному агресивного впливу – наприклад, підлоги.

Чому важливо вибрати хороший ламінат

Зміст статті

 • Чому важливо вибрати хороший ламінат
 • Які кольори ламінату бувають з фото
 • Підбір колірних поєднань
 • Вибір кольору ламінату у відповідності з дизайном квартири

Великою популярністю в якості підлогового покриття в наш час користується ламінат або ламінована плита. Це плитковий матеріал, який виготовляється з найдрібніших фракцій деревної тирси. Вони склеюються між собою і прослаиваются спеціальними плівками. Важливу роль грає самий верхніх шар – акрилова або меламінова плівка. В залежності від того, який матеріал використовується, залежить і якість ламінату, його зносостійкість.

Який колір ламінату вибрати: які кольори ламінату бувають, підбір колірних поєднань, вибір кольору ламінату у відповідності з дизайном квартири.

Меламінова плівка вважається найкращим рішенням, оскільки вона більш міцна і міцна, оберігає від стирання не тільки саму плиту, але і її фактурний малюнок, в той час як акрилова стирається значно швидше. Обидва матеріали мають власну колірну палітру і фактуру, бо на ці ознаки теж потрібно звертати увагу при виборі ламінату.

Які кольори ламінату бувають з фото

Колір і фактура ламінованої плити залежать від другого шару – декоративного, який знаходиться між плитою і захисною плівкою.

Який колір ламінату вибрати: які кольори ламінату бувають, підбір колірних поєднань, вибір кольору ламінату у відповідності з дизайном квартири.

Вибираючи ламінат в квартиру, потрібно керуватися наступними критеріями:

 • стійкість захисної плівки і декоративного шару;
 • колірна сполучуваність з фоном стін, стелі, меблів;
 • гармонією з загальною ідеєю інтер’єру квартири;
 • фактурна сполучуваність;
 • практичність.

Сучасні виробники пропонують широку палітру колірних рішень. Малюнок може бути як односмужним, так і двосмуговим, і навіть трьохсмуговим – його варто вибирати виходячи з розмірів приміщення. Малюнок може мати різні текстури – деякі з них навіть віддалено не нагадують дерево, а можуть імітувати камінь, плитку і мармур.

Який колір ламінату вибрати: які кольори ламінату бувають, підбір колірних поєднань, вибір кольору ламінату у відповідності з дизайном квартири.

Велика частина панелі, так чи інакше, лежить у колірному колі теплих деревних відтінків, хоча не менш популярний сьогодні і ламінат світло-бежевих і білих відтінків, який використовується в приміщеннях, оформлених в скандинавському стилі.

Не в останню чергу користувачі звертають увагу і на те, наскільки практично оформлення підлоги в тому або іншому світлі. Побутує помилкова думка, що світлий пів – менш практичний, проте це не так. На темній підлозі добре видно пил, забруднення, сміття.

УВАГА! Матовий ламінат створює атмосферу затишку і добре вписується в приміщення будь-яких розмірів, але при неякісної прибирання швидко засмічується. Глянсова поверхня візуально розширює простір, але вимагає дуже якісного прибирання – так як є ризик, що будь-які плями і розводи будуть видні.

Підбір колірних поєднань

В процесі підбору колірних поєднань при оформленні приміщення завжди треба розставляти правильні акценти. Пропорції поєднання 2 квітів повинні бути не рівними, а розподілятиметься в співвідношенні 60/40, або 30/70. Якщо в дизайні поєднуються 3 кольори – один з них є трендовим, другий – розставляє акценти, а третій використовується для оформлення яскравих деталей.

Який колір ламінату вибрати: які кольори ламінату бувають, підбір колірних поєднань, вибір кольору ламінату у відповідності з дизайном квартири.

Самим популярним варіантом є використання світлих тонів в оформленні статі у поєднанні з темними меблями. Такий інтер’єр виходить стриманим і стильним, але до такого виконанням варто обережно застосовувати у приміщеннях, які розташовані з тіньовою північної сторони. Меблі і ламінат не повинні строго повторювати один одного за кольором. Оптимально, щоб вони відрізнялися на 1-2 тони в ту або іншу сторону. Однак якщо розділити підлогу і меблі контрастною плямою – наприклад, яскравим килимом, то таке поєднання допустимо.

Не потрібно зловживати фактурними варіантами ламінату. У приміщенні не повинно бути багато фактурних акцентів. Якщо ви робите акцент на підлогу, то в елементах оздоблення потрібно дотримуватися мінімалізму.

 • Білий колір додасть лаконічності та чистоти, це оптимальна основа для подальших експериментів з підбором кольорів меблів і оздоблень.
 • Сірий колір дуже елегантний, але додавати до нього інші кольори потрібно з обережністю. Оптимальне поєднання – фіолетовий, синій.
 • Жовті і бежеві деревні кольору – найпоширеніші. Така підлога володіє більшою практичністю і універсальністю, поєднується з дерев’яними меблями.
 • Більш вимогливі темні породи – червоне дерево, черешня, горіх і ін Вони гармонують з яскравими акцентами – особливо червоним і зеленим, але вводити їх варто тільки в деталі.
 • Який колір ламінату вибрати: які кольори ламінату бувають, підбір колірних поєднань, вибір кольору ламінату у відповідності з дизайном квартири.

  Вибір кольору ламінату у відповідності з дизайном квартири

  При виборі кольору ламінату враховуйте декілька цікавих лайфхаков:

  • повністю світле приміщення — зі світлим підлогою, стінами і стелею, буде виглядати візуально ширше і більше;
  • темний ламінат в поєднанні з темними шпалерами і світлим стелею здатний збільшити висоту кімнати;
  • ширше буде виглядати кімната з темним ламінатом, світлими стінами і темною стелею.

  Дотримання рекомендацій допоможе зробити оселю стильною і затишною.