Який краще тепла підлога вибрати під ламінат: порівняння характеристик

Який краще тепла підлога вибрати під ламінат: порівняння характеристикТеплі підлоги з кожним роком набувають все більшу і більшу популярність. Це неспроста: така система обігріву зручна, дозволяє відмовитися від громіздких радіаторів, сучасна і безпечна. Коротко розглянемо переваги декількох різновидів теплих підлог.

Тепла підлога під ламінат

Зміст статті

 • Тепла підлога під ламінат
  • Водяний
  • Електричний
  • Інфрачервона плівка
 • Який тепла підлога під ламінат краще

Раніше технології дозволяли влаштувати систему обігріву тільки під плитковим покриттям настилом. Але сучасні розробки у сфері ремонту дають значно більший простір. Ламінат простий у догляді, нескладний в монтажі, коштує значно дешевше паркету.

Важливо! Пам’ятайте, що ламінат з-за свого складу піддається постійній зміні обсягу: в залежності від вологості в приміщенні він розбухає, то стискається. Якщо ще в безпосередній близькості від ламелей буде розташовуватися нагрівальний елемент, то дані фізичні властивості виражені ще сильніше. Паркетні підлоги теж мають таку особливість, але вона виражена не так яскраво. Тому до підбору способу обігріву ламелей потрібно підійти дуже ретельно, щоб потім не мучитися і не затівати дорогих переробок.

Одне з основних правил при влаштуванні теплої підлоги – під ламелями повинна розташовуватися жорстка підкладка з низьким тепловим опором. Якщо теплопровідність підкладки буде гарна, і якщо на теплу підлогу в подальшому будуть настелені щільні килими або встановлена меблі без ніжок (тобто не дозволяє теплому і холодному повітрю нормально циркулювати), то можливі негативні наслідки, аж до здуття і сильного викривлення підлогового покриття. З метою профілактики цих неприємних явищ роблять також відступ від стіни при настиланні ламелей (приблизно 1 см). Така міра допоможе додатково вберегти плінтуси і шпалери внизу на стіні від відшаровування через постійного потоку сухого гарячого повітря.

А тепер можна розглянути головні риси декількох способів облаштування теплої підлоги з ламінатом.

Який краще тепла підлога вибрати під ламінат: порівняння характеристик

Водяний

Це – багатошаровий тепла підлога. Його основа – якісний і надійний гідроізоляційний елемент, необхідний для безпеки постійної експлуатації. Одночасно з укладанням гідроізоляційного шару по периметру кімнати прокладають демпферну стрічку. На наступному етапі укладають теплоізолюючий шар, а на нього – тонкі трубки, які і є нагрівальними елементами: в них постійно циркулює гаряча вода. Їх малий перетин і часте розташування забезпечують рівномірне прогрівання підлоги надалі. Зверху трубок облаштовують бетонну стяжку, а на неї, нарешті, укладають ламінат.

Які переваги водяної системи прогрівання підлоги?

 • Висока надійність.
 • Система опалення працює від електричної мережі, а від водяної системи опалення будинку; у випадку проблем з проводкою вам не доведеться замерзати.
 • Водяне опалення екологічно і безпечно для мешканців квартири.

До числа недоліків водяного опалення можна включити тривалий складний монтаж (близько місяця) з обов’язковою бетонної прошарком поверх нагрівальних трубок. Це не тільки дорого і довго, але і призводить до підняття рівня підлоги – дуже незручно для квартир з невисокими стелями. А у випадку з аварією і витоком води ремонтні роботи будуть недешеві і складні. Тому, якщо ви вибрали водяна підлога, відразу зробіть роботи сумлінно і надійно.

Який краще тепла підлога вибрати під ламінат: порівняння характеристик

Електричний

Цей спосіб сьогодні найпопулярніший. Обігрів здійснюється за рахунок використання електричного кабелю. Його укладають під ламінат, намагаючись надати форму звивається змійки. Це робиться для рівномірного прогріву. Такий монтаж просто робити (за винятком етапу бетонування), він довговічний і надійний. Але у нього є і недоліки. До них відноситься залежність від роботи загальної електричної мережі, необхідність заземлення, підвищення витрат на електроенергію, необхідність влаштування бетонної стяжки.

Який краще тепла підлога вибрати під ламінат: порівняння характеристик

Інфрачервона плівка

Це принципово новий спосіб утеплення підлоги з настилом з ламінату. Спочатку монтується теплоізоляційна підкладка, на яку укладається інфрачервона плівка. Зверху укладається поліетилен і, нарешті, завершальний декоративний шар з ламінату. Швидко і просто. Немає необхідності, на відміну від попередніх способів, облаштовувати громіздку бетонну стяжку, витрачати багато електрики, як у варіанті з однойменною системою обігріву. Не потрібно і побоюватися, що станеться витік гарячої води. Головний недолік методу – дорожнеча закупівель і заборона на монтаж в приміщенні з високим рівнем вологості.

Який краще тепла підлога вибрати під ламінат: порівняння характеристик

Який тепла підлога під ламінат краще

Як вже було сказано вище, багато залежить від того, в якому приміщенні планується укласти ламінат дошки, яка в кімнаті вологість, і, головне – який варіант нагріву підлоги буде в кінцевому рахунку обраний. Співвіднесіть, що для вас важливіше – швидкий монтаж, ціна, рівень майбутньої підлоги, подальші витрати? Виходячи з цього і віддайте перевагу якого-небудь варіанту.