Наливні підлоги завойовують все більшу популярність у споживачів. Ще кілька років тому вони викликали недовіру, як і все нове, а зараз все очевиднішими стають їх переваги перед іншими підлоговими покриттями. Люди вже не губляться в здогадах, що це таке, а обирають, який наливна підлога краще.

Переваги наливної підлоги

Наливна підлога — це полімерне з’єднання, яке, в буквальному сенсі, «наливається» на основу. Застигаючи, вона утворює ідеально гладку безшовну поверхню, на дотик нагадує керамічну плитку.

Наливна підлога абсолютно безпечний, негорючий, нетоксичний, вологостійкий, довговічний, практичний, ударостійкий, не накопичує пил, не вимагає спеціального догляду. Відрізняється легкістю укладання і мінімальними підготовчими роботами, його дуже легко відновити, досить на старе основу нанести новий шар, що можна зробити за 1 день. Здатний витримувати великі перепади температур, не боїться агресивних хімічних речовин, тому при сильних забрудненнях його можна чистити абразивними речовинами.

По зносостійкості не має собі рівних, з успіхом може використовуватися, як в квартирах, так і у виробничих, складських приміщеннях, відчувають високі механічні навантаження, громадських місцях з дуже високою прохідністю, таких, як вокзали, аеропорти, магазини

Види наливних підлог

Щоб визначити, який наливна підлога краще, потрібно знати характеристики і властивості кожного виду, типу. Наливні підлоги по виду полімерного покриття діляться на: епоксидні, метилметакрилаті, поліуретанові.

Епоксидні підлоги — двокомпонентні покриття складаються з основного складу і затверджувача. Відрізняються високою механічною стійкістю, здатні витримувати екстремальні механічні навантаження, мають дуже довгий термін служби, стійкі до хімічних речовин. Відмінно зчіплюються з підставою. Тверде і міцне покриття відрізняється дешевизною, зазвичай застосовується в лікарнях, лабораторіях, де великі вимоги до гігієни.

Метилметакрилаті покриття відрізняються швидкою швидкістю висихання, вже через 2 години після нанесення по підлозі можна ходити. Витримують середню механічну і хімічну навантаження, не бояться різких перепадів температур і високу вологість. Таке покриття використовується рідко, оскільки воно вимагає точного дотримання технології укладання.

Поліуретановий пів — однокомпонентний, рідкий склад, нагадує масляну фарбу. Це саме пластичне покриття з низькою стираністю. Здатне витримувати великі механічні навантаження, ударостійке практично виключає появу тріщин. Найчастіше в квартирах використовується саме поліуретанове покриття.

В залежності від товщини покриття наливні підлоги поділяють на: тонкошарові (до 1 мм), самовирівнюючі (4-5 мм), високонаповнені (понад 5 мм). Вони відрізняються за змістом сухого кварцового піску, який надає міцність підлозі.

Тонкошарові підлоги (їх ще називають фарбувальні) відрізняються доступністю, швидким виконанням робіт. Одержали саме широке поширення, тонкий шар може подряпатися, покритися тріщинами, тому такі підлоги підходять для приміщень з середньою механічним навантаженням. Вони використовуються, щоб облагородити бетонну основу, захистити їх від вологи. Тонкошарове покриття прослужить довго, якщо підстава буде ідеально рівним і гладким, досить міцним. Може застосовуватися як у промислових приміщеннях, так і в квартирах.

Самовирівнюючі підлоги — найбільш універсальні, мають гарний зовнішній вигляд з гладкою поверхнею і можуть витримувати будь-які механічні навантаження. Дуже довговічні, міцні, стійкі до хімічних речовин, гігієнічні, підходять для будь-яких приміщень.

Високонаповнені підлоги — найбільш міцні і стійкі до зносу, їм не страшні ніякі удари. За структурою нагадують полімерний бетон. Високий вміст кварцового піску зменшує лінійна напруга. що практично виключає появу тріщин, відшарування від основи. Підходять для приміщень, які відчувають сильні механічні навантаження. Велика товщина дозволяє приховати нерівності підлоги, невеликі дефекти.

Який наливна підлога краще в квартирі

При виборі наливної підлоги в квартирі потрібно керуватися міркуваннями практичності. Наливні підлоги, достатньо, дорогі в порівнянні з іншими видами підлогових покриттів, тому особливо міцні підлоги — дороге задоволення. Але в звичайній квартирі і немає сенсу в таких покриттях, які застосовуються в приміщеннях, де підвищені вимоги до механічних навантажень, наприклад, вокзал або склад. Навіть дешеві тонкошарові покриття прослужать довго.

У приміщеннях з високою вологістю — ванни, кухні або в коридорі, де висока прохідність, практичніше за все робити епоксидний підлогу. Для кімнат добре підходить поліуретанове покриття, воно не загусає, легко наноситься, швидко сохне. Наливна підлога в спальні — не найкраще рішення. А ось для вітальні, де збирається вся родина, і підлогу повинен бути зносостійким, таке покриття підходить ідеально. До того ж, підлога може стати справжньою прикрасою. Раніше існували певні обмеження у виборі кольорів, дизайнерському оформленні, в основному, декорування зводилося до чіпсів — невеликих шматочках тонколистового полімеру, що нагадує різнокольорове конфетті.

А зараз нанотехнології відкривають широкі можливості для дизайну. Приголомшливо виглядають декоративні наливні підлоги 3D — це цілі композиції, можна нанести будь-який малюнок, фотографію. Вони виглядають об’ємно, така підлога може стати справжньою прикрасою інтер’єру, родзинкою, коли можна зробити ефект водної гладі, рослинності. Ось де простір для креативу та вираження творчого потенціалу. Можна зробити яскравий, тематичний наливна підлога в дитячій з персонажами з улюблених мультфільмів, елементами захоплюючих ігор, будь-яка дитина буде в захваті. Така підлога дає повну свободу дій, дитина може робити все, що завгодно, навіть плями від фарб, фломастерів і випадково пролитих рідин легко видаляються і не залишають слідів.

Наливна підлога — відмінне покриття, мабуть, саме довговічне і практичне. Поєднання розкішного зовнішнього вигляду і хороших експлуатаційних характеристик робить його незамінним і затребуваним.