Який пилосос краще для ковроліну: чи варто купувати для ковроліну миючий пилосос, підійде для чищення ковроліну пароочисник.

Який пилосос краще для ковроліну: чи варто купувати для ковроліну миючий пилосос, підійде для чищення ковроліну пароочисник.Прибирання килимових покриттів – обов’язкова процедура, без якої не обійтися як мінімум два рази на тиждень. Все залежить від складу сім’ї, наявності домашніх тварин, функцій кімнати, де розміщений ковролін.

Який пилосос краще підходить для ковроліну

Зміст статті

  • Який пилосос краще підходить для ковроліну
  • Чи варто купувати для ковроліну миючий пилосос
    • Як проводити прибирання миючим пилососом ковроліну
  • Підійде для чищення ковроліну пароочисник

Пилосос – надійний помічник, але багато хто замислюється – який саме апарат впоратися з чищенням килимів оптимальним чином. Дуже зручний робот-пилосос, але він не доходить до важкодоступних місць. У потужних апаратів з турбощіткою прекрасні характеристики. Однак у споживачів часто виникає питання, чи не стане миючий пристрій ще ефективніше для очищення, ніж звичайний збирач пилу.

Який пилосос краще для ковроліну: чи варто купувати для ковроліну миючий пилосос, підійде для чищення ковроліну пароочисник.

Чи варто купувати для ковроліну миючий пилосос

Миючі пилососи мають своїх прихильників і противників при прибиранні пилу з килимів. Почасти це пов’язано з тим, що старі моделі не рекомендувалися для чищення такої підлоги. Зараз з’являються нові агрегати для вологого очищення, вже непогано проявили себе при роботі на підлогових покриттях.

Треба врахувати, що і новітні моделі використовують строго у відповідності з інструкцією. Вони підійдуть тільки при дотриманні ряду умов:

  • для певного типу ковроліну;
  • з застосуванням спеціальних миючих засобів;
  • з великим терміном просушування покриття;
  • не частіше одного разу на місяць.

Який пилосос краще для ковроліну: чи варто купувати для ковроліну миючий пилосос, підійде для чищення ковроліну пароочисник.

Синтетичні матеріали ворсу, латекс або гума як його основа – таке підлогове покриття, яке допускає вологе прибирання.

Як проводити прибирання миючим пилососом ковроліну

Якщо в будинку з’явився такий апарат, варто уважно вивчити інструкцію. Виробники не радять чистити миючим пилососом не тільки килими з натуральних волокон, але і килимові покриття, до складу яких вони входять. Не можна проводити вологе прибирання ковроліну з клейовою основою – вона руйнується.

Якщо потрібно чистити покриття з штучних волокон без клейового шару внизу, то миючий пилосос впорається, не пошкодивши виріб. Оптимальною вважається чистка проти ворсу з невеликим натиском.

Який пилосос краще для ковроліну: чи варто купувати для ковроліну миючий пилосос, підійде для чищення ковроліну пароочисник.

УВАГА! Іноді споживачі скаржаться – миючий апарат пошкодив ворс. Відновити його можна злегка отпарив праскою (не торкаючись до поверхні) і розгладивши щіткою.

Не варто робити вологе чищення часто. Покриття повинне повністю просохнути – не менше 12 годин, це допомагає уникнути появи цвілі і неприємного запаху. Ковролін зазвичай міцно прикріплений до підлоги, уникнути проникнення води під нього – теж важливе завдання.

Звернути увагу треба на склад миючих засобів та інструкцію з їх застосування, щоб використовувати тільки ті, які рекомендовані для чищення синтетичних килимів.

ВАЖЛИВО! Необхідно переконатися в тому, що засіб не впливає негативно на просочення, яка є у конкретного виробу і забезпечує його зносостійкість.

Потужність всмоктування будь-якого пилососа і спосіб його очищення – найважливіші характеристики для вибору моделі. Споживачам подобається контейнер-пилозбірник: він дає можливість легко прибрати пил з нього і побачити дрібні речі – деталі лего, кільця і т. п., які випадково всмоктав апарат. Для очищення килимів краще використовувати спеціальну щітку – насадку, що входить в комплект.

Підійде для чищення ковроліну пароочисник

Пароочисник не працює як пилосос. Зібрати пил він не може, а значить, не здатний почистити килимове покриття. Намагаючись ліквідувати окремі плями з допомогою пара, деякі господині досягають зворотного ефекту: бруд тільки закріплюється або розпливається.

Який пилосос краще для ковроліну: чи варто купувати для ковроліну миючий пилосос, підійде для чищення ковроліну пароочисник.

Однак пилосос з функцією пароочисника таку роботу зробити зможе. Вважається, що такий спосіб обробки може винищити комах, у тому числі пилових кліщів. З таким апаратом також звертають увагу на склад миючих засобів: вони не повинні втрачати своїх якостей при високій температурі.

ВАЖЛИВО! Вологе прибирання підлогових покриттів повинна проводитися рідко – один раз у три місяці або навіть раз на рік.

Очевидно, що існує суперечність: прибирати пил з ковроліну для гігієнічних цілей і для збереження виробу треба часто, а мити його потрібно досить рідко. Тому є кілька раціональних рішень: придбання одного пароочисника для декількох сімей, оренда цього пристрою або виклик фахівців по прибиранню приміщень (клінінгової служби).